Úvod > Co chcete dělat? > Rodinný pivovar Svatý Florian v Lokti
Pivovar
"> Pivovar "> lihovar "> pivo "> pivní obchod "> Císař Ferdinand ">
Přidat foto
Gurmánská turistika

Rodinný pivovar Svatý Florian v Lokti

Navštivte starobylé město Loket, vychutnejte si výborné pivo a ubytujte se v bezprostřední blízkosti středověkého hradu. Společnost Goethe Tour nabízí ubytování v nově zrekonstruovaných hotelech Císař Ferdinand, St. Florian a U Bílého koně.

Do Lokte se po desetiletích vrátila výroba piva. Nefiltrované a nepasterizované pivo se vaří v malém pivovaru v původní sladovně pod bývalou poštou v hotelu Císař Ferdinand. Vaří se pět druhů piva, světlá jedenácka, tmavá jedenáctka, kouřová třináctka, polotmavá patnáctka Longin a 28 stupňový porter "Kralevic Václav"

V objektu se při stavebních pracích našly zbytky původní sladovny, v které je nyní pivnice. V pivovaru je i kopie udělení pivovárečného práva, které Lokti udělil Karel IV. v roce 1352. Právo Lokti udělil poté, co původní listinu, udělenou městu jeho otcem, zničil požár. Součástí pivovárku jsou velmi krásné sklepní prostory. 

Další zajímavostí je v pivovaru největší sbírka lázeňských pohárků (přes 3000 kusů k poslednímu sčítání), tzv. koflíků určených k popíjení vody v rámci lázeňské léčebné kůry. Základ sbírky položil už v r. 1951 MUDr. Jaroslav Dolina (otec sběratelky) a na jejím rozšiřování se v současné době spolupodílí i syn majitelů, manželů Lojínových. Unikátní sbírka, kterou z většiny tvoří porcelánové pohárky s karlovarskými náměty vyrobené do roku 1945, mapuje tento lázeňský fenomén počínaje 80. léty 18. století. Sbírka je vystavena v interiérech Payerova domu na náměstí v Lokti (součást pivovarského obchůdku).

Pivovar Florian nabízí příjemné ubytování ve třech nově zrekonstruovaných hotelech St. Florian, Císař Ferdinand a U Bílého koně.  Součástí je rodinný pivovar se stylovou restaurací, lihovar a pěstitelská pálenice a kavárnou.

 

Ubytování a restaurace v okolí