!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Rodinný pivovar Svatý Florian - zákoutí romantického městečka Loket

Rodinný pivovar Svatý Florian - zákoutí romantického městečka Loket

Gurmánská turistika
Navštivte starobylé město Loket, vychutnejte si výborné pivo a ubytujte se v bezprostřední blízkosti středověkého hradu. Společnost Goethe Tour nabízí ubytování v nově zrekonstruovaných hotelech St. Florián a Císař Ferdinand.

Do Lokte se po desetiletích vrátila výroba piva. Přírodní pivo se vaří v malém pivovaru v původní sladovně pod bývalou poštou v hotelu Císař Ferdinand. Vaří se tady polotmavá jedenáctka. Jde o klasické české pivo, ležák, vyrobený z přírodních surovin. Pivo Svatý Florian: je to rubínové, poločerné pivo. Ani sladké, ani hořké, vhodné pro pány i dámy.

V objektu se při stavebních pracích našly zbytky původní sladovny, v které je nyní pivnice. V pivovaru je i kopie udělení pivovárečného práva, které Lokti udělil Karel IV. v roce 1352. Právo Lokti udělil poté, co původní listinu, udělenou městu jeho otcem, zničil požár. Součástí pivovárku jsou velmi krásné sklepní prostory. 

Další zajímavostí je v pivovaru největší sbírka lázeňských pohárků (1237 kusů k poslednímu sčítání), tzv. koflíků určených k popíjení vody v rámci lázeňské léčebné kůry. Základ sbírky položil už v r. 1951 MUDr. Jaroslav Dolina (otec sběratelky) a na jejím rozšiřování se v současné době spolupodílí i syn majitelů, manželů Lojínových. Unikátní sbírka, kterou z většiny tvoří porcelánové pohárky s karlovarskými náměty vyrobené do roku 1945, mapuje tento lázeňský fenomén počínaje 80. léty 18. století. Sbírka je vystavena v interiérech hotelu Císař Ferdinand v Lokti.

Pivovar Florian nabízí příjemné ubytování ve dvou nově zrekonstruovaných hotelech St. Florian a Císař Ferdinand.  Součástí je rodinný pivovar se stylovou restaurací, pivnicí a Café-restaurant.

Váš volný čas si můžete zpříjemnit relaxací. Využijte mini-relax centra v hotelu Císař Ferdinand. Jeho součástí je whirpool až pro šest osob a sauna až pro osm osob. Nechybí samozřejmě místo k odpočinku po koupeli a sauně. Na výběr máte z mnoha typů masáží, od částečných až po ty celkové.

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí