Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Městské slavnosti Děčín 2024
Festivaly

Městské slavnosti Děčín 2024

Městské slavnosti Děčín se letos konají od poloviny května do poloviny června. Těšit se můžete na dny plné zábavy pro celou rodinu.
Kulturní víkendy jsou pro Děčín již zajetou tradicí. Program na letošní Městské slavnosti bude opět nabitý.

Slavnosti budou zahájeny 17. 5. večerním průvodem s pochodněmi a nabídnou jako každý rok velice pestrý program. Víkend 18. a 19. 5. bude patřit Historickému trhu májovému, který letos proběhne v Jižních zahradách Zámku Děčín. V sobotu 18. 5. bude zároveň probíhat Dobývání středověkého města husity u příležitosti výročí 580 let od bitvy, a to na Mariánské louce. Součástí bude také ukázka řemesel. O tomto víkendu proběhne i floristická soutěž Děčínská kotva, stejně jako přehlídka Mladé Labe. 

Ve dnech 25. – 26. 5. proběhne na Mariánské louce tradiční dřevosochání (Sochaři Děčínu), při němž každoročně vznikají dřevěné sochy, lavičky nebo třeba betlém, které následně zdobí naše město. V sobotu se mohou především děti těšit také na Běláskové klání, milovníky veteránů potěší Jízda na pohodu. V neděli 26. 5. proběhne na Smetanově nábřeží Den nejen pro seniory a ve sportovním areálu na Starém městě Den plný her.

V pátek 31. 5. se nad městem rozzáří ohňostroj a vypukne také hudební festival Labefest
, který každoročně přivádí do Děčína známá jména české hudební scény, letos například kapelu Olympic, Mig 21, Yzomandiase a další. Labefest bude pokračovat i v sobotu 1. 6., tento den se koná i Adrenalin Challenge Kids.

V červnu pak nevynechte Labský streetballový pohár v sobotu 8. 6., dne 9. 6. doběh závodu Run Labe Run na Smetanově nábřeží, dále překážkový závod Predator dne 15. 6. nebo ochutnávku vín v Křížové ulici též 15. 6. během akce Den v růžovém.

Provozovatel

Statutární město Děčín

Mírové náměstí 1175/5
405 02 Děčín
Tel.:
+420 412 532 227
Email:
info@idecin.cz
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
https://www.ideci...
GPS:
50,773770 14,195658
 
Region:
Ústecký kraj
Oblast:
České Švýcarsko
Město:
Děčín
Tipy na výlet:
Děčín a okolí
 

Cena

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Aktuality

Reportážní fotografie

Zveme vás na únorovou výstavu "reportážní fotografie" do galerie v Centrum Pivovar v Děčíně.
Děčín, Ústecký kraj

Průvodce po Expozici Rajské ostrovy v Děčíně

Rajské ostrovy ukáže návštěvníkům v lednu a v únoru průvodce.
Děčín, Ústecký kraj

Průvodce po Expozici Rajské ostrovy v Děčíně

Rajské ostrovy ukáže návštěvníkům v lednu a v únoru průvodce.
Děčín, Ústecký kraj

Průvodce po Expozici Rajské ostrovy v Děčíně

Rajské ostrovy ukáže návštěvníkům v lednu a v únoru průvodce.
Děčín, Ústecký kraj

Podkrušnohorský motoráček na Kozí dráze

Podkrušnohorský motoráček je jedním z nabídky turistických linek Dopravy Ústeckého kraje. Jezdí z Děčína hl. n. do Telnice zpět o víkendech a svátcích od konce března do začátku listopadu a představuje obnovení provozu na části železniční trati z Děčína do Oldřichova známé jako Kozí dráha.
Děčín, Ústecký kraj

Family day v Zoo Děčín

Zoologická zahrada Děčín přichystala slevovou akci, která potěší především rodiny. Tzv. Family day přinese speciální slevu na rodinné vstupné. To bude možné pořídit za poloviční cenu.
Děčín, Ústecký kraj

MDŽ v Zoo Děčín

8. března si děčínská zoo připomene Mezinárodní den žen.
Děčín, Ústecký kraj

Startujeme! – zahájení sezony v Zoo Děčín

Děčínská zoologická zahrada zahájí svou v pořadí již 75. návštěvnickou sezonu. Příchozí čeká odpoledne plné zábavy s názvem Startujeme!, při kterém zoo seznámí návštěvníky s novinkami, které pro letošní rok chystá.
Děčín, Ústecký kraj

Tyršův most v Děčíně

Tyršův most v Děčíně v roce 1933 nahradil Řetězový most císařovny Alžběty. V době otevření byl Tyršův most největší svého druhu v Československu. Jméno dostal po děčínském rodákovi Dr. M. Tyršovi.
Děčín, Ústecký kraj

Thajské masáže v Děčíně

Ať už po jakémkoliv sportovním či turistickém výkonu se potřebujete správnou regeneraci, proto se objednejte k nám na thajskou masáž v Děčíně.
Děčín, Ústecký kraj

Synagoga v Děčíně

Návštěvou děčínské synagogy poznáte architektonický skvost severních čech postavený v orientálně secesním slohu. O její pohnuté historii i místním obyvatelstvu se dozvíte více i díky možnosti komentované prohlídky.
Děčín, Ústecký kraj

Chráněná krajinná oblast Labské pískovce

CHKO Labské pískovce je tvořena řadou soutěsek a kaňonů, které jsou obklopené věžemi a masivy místy tvořícími skalní města. Vznikla v roce 1972 na ploše 324 km² s cílem ochrany pískovcové krajiny, rozsáhlých přirozených lesů i kulturních památek, zejména lidové architektury.
Děčín, Ústecký kraj

Ukradená Galerie

Ukradená Galerie je streetartový projekt oživení a využití zapomenutých nástěnek, kdy opuštěnou nástěnku místní umělci využívají jako galerijní prostor. Síť těchto netradičních výstavních prostor byla založena v Českém Krumlově a dnes existuje také v Praze, Písku, Telči a Děčíně.
Děčín, Ústecký kraj

Zajímavé mosty v Děčíně

V Děčíně se nachází několik zajímavých mostů přes řeky Ploučnici a Labe. Jedná se např. o velmi strmý most – Ovčí lávku, řetězový most pod Děčínským zámkem či kamenný most přes Ploučnici.
Děčín, Ústecký kraj

Víceúčelová sportovní hala Děčín

Sportovní hala se nachází v centru města Děčín a je součástí sportovního areálu obsahujícího tenisové kurty, atletický stadion, fotbalové hřiště a stolní tenis.
Děčín, Ústecký kraj

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.
Děčín, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Čokoládovna Jordan – originální čokoládové bonbony z Děčína

Rodinná manufaktura Jordan navazuje na dlouhou tradici výroby čokolády v Děčíně. Prodejnu s kavárnou najdete a Husově náměstí.
Děčín, Ústecký kraj

Pivovarská restaurace v Centru Pivovar Děčín

Pivovarská restaurace v Děčíně představuje tradiční českou restauraci s nabídkou regionální kuchyně připravované z lokálních surovin, s širokým výběrem vždy výborného piva a pivních speciálů z minipivovaru Děčín.
Děčín, Ústecký kraj

Pivovarská restaurace Kapitán v Děčíně

Naši restauraci najdete kousek od centra města, od Hlavního nádraží, v létě se tady zchladíte, v zimě zase ohřejete.
Děčín, Ústecký kraj

Penzion Via Ferrata Děčín

Rodinný stylový penzion na úpatí via Ferraty v Děčíně.
Děčín, Ústecký kraj

Restaurace Burger Berg v Děčíně

Dobré jídlo připravované z čerstvých místních surovin, přiměřené ceny a příjemná atmosféra.
Děčín, Ústecký kraj

Pastýřská stěna v Děčíně – krásný výhled na řeku Labe

Děčínská výletní restaurace s osmnáctimetrovou vyhlídkovou věží stojí na 150metrové skále u levého břehu řeky Labe. V 19. století získala pověst místa s nejkrásnějším výhledem na město. Budova je v rekonstrukci, otevřeno je zde bistro a vyhlídková věž.
Děčín, Ústecký kraj

Kemp Děčín

Kemp Děčín nabízí ubytování v centru města ve stanech, obytných stanech, karavanech. K dispozici je úschovna kol i pro veřejnost, dětské hřiště, WC a sprchy, Wi-Fi a informační centrum. Kemp je bhodný pro cyklisty, vodáky, horolezce, motorkáře a karavanisty.
Děčín, Ústecký kraj

Karls

Karel Fölkl dělal na dvorku pro své kamarády a kolegy pár grilovaček a ohlasy byly fantastické. A tak si poměrně logicky vymyslel osobitý koncept, který v Děčíně bude pracovat hezky s masem, a byl to teda rozjezd!
Děčín, Ústecký kraj