Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Brtnický expres: turistický vlak Děčín – Krásná Lípa – Mikulášovice s převozem kol
Sportovní akce

Brtnický expres: turistický vlak Děčín – Krásná Lípa – Mikulášovice s převozem kol

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Ústecký kraj nebo navštivte Sportovní akce v celé ČR.
Od dubna do října jezdí turistický cyklovlak s názvem Brtnický expres. O víkendech vozí turisty z Děčína přes Krásnou Lípu do Mikulášovic. Kola bere do naplnění kapacity.
V době cyklistické sezóny jezdí v Českém Švýcarsku v sobotu, v neděli a ve svátek od začátku dubna do 29. října 2023 spěšný vlak Sp 1965 Děčín – Mikulášovice dol.n. Přepravuje také kola, a to do vyčerpání kapacity. Celoročně pak můžete v oblasti využít také osobní vlak s přepravou kol Děčín – Krásná Lípa – Rumburk a zpět. Také tento vláček vám vezme bez problémů i vaše kolo -  na svou trasu se vydává několikrát za den. Brtnický expres jezdí pouze jednou denně.

Celá oblast je protkána sítí turistických a cyklistických tras, obvykle navazujících na železniční stanice, vydat se můžetet např. na rozhlednu Tanečnice (přístupná i na kole) nebo na cyklotrasu směr Lobendava a nejsevernější bod ČR.
 

Brtnický expres Sp 1965 (T2)

9:37 Děčín hl.n.
9:41 9:42 Děčín východ
9:50 Benešov n. Ploučnicí
10:05 Česká Kamenice
10:14 Mlýny
10:19 Kytlice
10:28 Jedlová
10:35 Chřibská
10:40 Rybniště
10:44 Krásná Lípa město
10:47 - 10:51 Krásná Lípa
10:55 Zahrady u Rumburka
11:01 Panský
11:06 Brtníky
11:13 Mikulášovice hor.n. 393 66 km
11:19 Mikulášovice střed 393 69 km
11:26 Mikulášovice dol.n. 393 72 km


Osobáček Děčín – Česká Kamenice – Krásná Lípa (linka U8)

Železniční trať DěčínRumburk s odbočkou do České Lípy (v jízdním řádu pro cestující označená číslem 081) je jednokolejná železniční trať. Vede z Děčína do Rumburku přes Benešov nad Ploučnicí, kde odbočuje část trati do České Lípy, Českou Kamenici, Jedlovou, Rybniště a Krásnou Lípu. Trať byla zprovozněna v roce 1869, úsek z Benešova nad Ploučnicí do České Lípy v roce 1872. Osobáčky zde jezdí celoročně, z Děčína se jimi můžete vydat v 6:37, 8:37 nebo 10:37 dopoledne. Bez problémů vám vezmou také vaše jízdní kolo. Cesta mu trvá 3 hodiny.


Vlak zastavuje v těchto stanicích:

Děčín hl.n.
Děčín východ
Březiny u Děčína
Malá Veleň
Benešov n.Ploučnicí
Dolní Habartice
Markvartice
Veselé p.Rabštejnem
Česká Kamenice
Horní Kamenice
Mlýny
Kytlice
Jedlová
Chřibská
Rybniště
Krásná Lípa město
Krásná Lípa
Rumburk (bez cestujících)

Aktuality

Lužickohorský rychlík

Lužickohorský rychlík jezdí z Prahy do oblasti Kokořínska a oblasti Lužických hor do stanice Mikulášovice dolní nádraží ve Šluknovském výběžku a zpět každou sobotu od konce března až do konce října.
Mikulášovice, Ústecký kraj

Severní stopou – mezinárodní turistický pochod

Turistický pochod Severní stopou má již dlouhou tradici. Letos se uskuteční již 46. ročník této oblíbené akce.
Dolní Poustevna, Ústecký kraj

Koncert vážné hudby ve Šluknovském zámku

Kruh přátel vážné hudby ve Šluknově vás srdečně zve 13. března 2024 od 19 hodin do Šluknovského zámku na koncert "GUITAR ARTE TRIO".
Šluknov, Ústecký kraj

Velikonoční odpoledne ve Šluknovském zámku

Město Šluknov vás srdečně zve 23. března 2024 od 14 hodin do Šluknovského zámku na velikonoční odpoledne. Přijďte načerpat tu pravou velikonoční atmosféru plnou barev a energie z nadcházejícího jara.
Šluknov, Ústecký kraj

Na vlně šansonu – Bára Kodetová a Michal Worek

Město Šluknov vás srdečně zve 12. dubna 2024 od 18 hodin do Šluknovského zámku na koncert Báry Kodetové a Michala Worka „Na vlně šansonu“.
Šluknov, Ústecký kraj

Food Festival Šluknov

To nejlepší ze světového street foodu ochutnáte v sobotu 27.července na 1.ročníku akce Food Festival Šluknov.
Šluknov, Ústecký kraj

Talk show s Josefem Dvořákem

Město Šluknov vás srdečně zve v pátek 8. března 2024 od 18 hodin do Domu kultury ve Šluknově na Talk show Josefa Dvořáka "Šmátrání v paměti".
Šluknov, Ústecký kraj

Soutěsky v Hřensku – sezona 2024

Soutěsky Hřensko, to je romantická plavba na lodičkách řeky Kamenice. Edmundova soutěska a Divoká soutěska jsou jednou z největších atrakcí NP České Švýcarsko. Divoká soutěska zahajuje sezonu 2024 od 29. 3. Edmundova soutěska je do odvolání uzavřena.
Hřensko, Ústecký kraj

Kostel sv. Mikuláše v Mikulášovicích

Již od 13. století stávala v Mikulášovicích malá dřevěná kaple. Kolem roku 1551 se začalo se stavbou malého kostela. Současná barokní podoba kostela je dominantou města.
Mikulášovice, Ústecký kraj

Muzeum nožířské tradice v Mikulášovicích – historie a tradiční výrobky Mikov

Pohraniční městečko Mikulášovice ve Šluknovském výběžku v okrese Děčín, je nás označováno za srdce nožířství. Dodnes je tu továrna na výrobu nožů a navíc mají Mikulášovice Muzeum nožířské výroby, kde rádi uvítají všechny, kteří holdují nožířskému řemeslu.
Mikulášovice, Ústecký kraj

Kaple Tří otců v Mikulášovicích

Kaple Tří otců je nejstarší z kapliček v Mikulášovicích. Je chráněna jako kulturní památka České republiky.
Mikulášovice, Ústecký kraj

Lesní koupaliště Velký Šenov

Koupaliště Velký Šenov se nachází v lese za městem Velký Šenov, nedaleko Mikulášovic. Je tvořeno třemi vzájemně propojenými nádržemi s betonovým dnem.
Velký Šenov, Ústecký kraj

Rozhledna Tanečnice – nejsevernější rozhledna v ČR

Nejsevernější rozhlednou v České republice je rozhledna Tanečnice, která se nachází poblíž obce Mikulášovice v nadmořské výšce 598 m n. m. Vrch byl pojmenován podle pradávné pověsti, podle které na tento vrch chodívala tančit, a tak svádět myslivce, překrásná mladá dívka – tanečnice.
Mikulášovice, Ústecký kraj

Asijská poznávací stezka v Mikulášovicích

Kus Asie můžete poznat při svých procházkách v okolí Mikulášovic ve Šluknovském výběžku, kde je Asijská poznávací stezka. Od roku 2023 je trasa i vyznačena a vede od Dolní Mikulášovice přes Asijské centrum do Lipové.
Mikulášovice, Ústecký kraj

Kaple Nejsvější Trojice v Mikulášovicích

Kaple Nejsvětější Trojice se nachází poblíž místa zvaného U Pěti lip a je také největší v Mikulášovicích. Je chráněna jako kulturní památka České republiky.
Mikulášovice, Ústecký kraj

Bývalá osada Zadní Doubice v Českém Švýcarsku

Zaniklá hraniční obec Zadní Doubice se nachází na konci Křinického údolí v národním parku České Švýcarsko.
Doubice, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Ron

Tříhvězdičkový Hotel Ron najdte v obci Mikulášovice, v Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce.
Mikulášovice, Ústecký kraj

Maringotky U Mluvících kamenů

Velký, zatravněný pozemek, na kterém stojí maringotky On the rocks a Blue Beauty, je plný malebných zákoutí a svádí k dobrodružným výpravám. Užijte si dovolenou v Českém Švýcarsku v klidném a příjemném ubytování uprostřed přírody.
Staré Křečany, Ústecký kraj

Restaurace a penzion Vlčárna

Restaurace v krásném prostředí Národního parku České Švýcarsko.
Krásná Lípa, Ústecký kraj

Penzion a hostinec Kyjovská terasa v Českém Švýcarsku

Pension v Českém Švýcarskj byl postaven v roce 1859 jako zemědělská usedlost. Později byl přebudován na rekreační středisko a pomalu chátral. V současné době je po celkové citlivé rekonstrukci.
Krásná Lípa, Ústecký kraj

Kyjovská stodola v Českém Švýcarsku

Hledáte ubytování s jedinečnou atmosférou? Kyjovská stodola vás přenese zpět do 18. století díky designu, kterého dosáhla po rekonstrukci. Z Kyjova máte také ideální možnost vypravit se do zdejších lesů a skal Českého Švýcarska.
Krásná Lípa, Ústecký kraj

Penzion Na Bělidle – Miniresort Krásný Buk

Penzion na Bělidle nabízí různé druhy ubytování přímo v Národním parku České Švýcarsko. Ubytovat se můžete v komfortních pokojích v penzionu, zrekonstruované Stodole z 18. století nebo v Domku u Bělidla.
Krásná Lípa, Ústecký kraj

Výletní zámeček Sokolí hnízdo u Pravčické brány

K Pravčické bráně patří neodmyslitelně výletní zámeček Sokolí hnízdo. Začátkem 19. století stával u Pravčické brány malý kůrou pobitý domek, sloužící jako výčep. Teprve roku 1881 zde nechal majitel panství kníže Edmund Clary-Aldringen vystavět výletní zámeček nazvaný trefně Sokolí hnízdo.
Hřensko, Ústecký kraj

Areál U fořta – zážitkové seníky

Resort u Fořta nabízí ubytování v národním parku České Švýcarsko. Naše restaurace vaří moderní českou kuchyni z místních sezonních surovin.
Hřensko, Ústecký kraj