Úvod > Co chcete dělat? > Pivovarská restaurace v Centru Pivovar Děčín
Gurmánská turistika

Pivovarská restaurace v Centru Pivovar Děčín

Pivovarská restaurace v Děčíně představuje tradiční českou restauraci s nabídkou regionální kuchyně připravované z lokálních surovin, s širokým výběrem vždy výborného piva a pivních speciálů z minipivovaru Děčín.

V Centru Pivovar v Děčíně naleznete Pivovarskou restauraci, kde se pokrmy připravují z lokálních surovin a ojedinělých čerstvých pivovarnických ingrediencí, ve spojení s tradičními českými recepty. Maso je zde vždy čerstvé ze soukromého chovu vepřů a hovězích plemen.

Nechybí zde ani poctivé děčínské tankové pivo a pivní speciály z místního minipivovaru Děčín, které se co nejkratší cestou dostává z pivovarnických tanků přímo na výčep. Na výběr jsou zde také domácí limonády a ledové čaje z čerstvého ovoce a domácích bylin. Ochutnat můžete i čerstvé domácí pečivo z pivovarnického mláta.

Prohlídka minipivovaru

Zážitkem pro vás může být prohlídka minipivovaru, který přímo sousedí s prostorem restaurace a společenských sálů. Nechte se uchvátit exkurzí s panem sládkem o úžasném procesu vaření piva, nakoukněte pod pokličku varného kotle a ochutnejte při příležitosti prohlídky pivovaru ty nejlepší pivní speciály. Pravidelné prohlídky a degustace v minipivovaru každou středu od 16:00 do 18:00 hodin.

Prohlídku dělá pan vrchní sládek Kočka, který je také známý jako degustér na různých soutěžích o pivech jak v ČR tak v USA. Prohlídka je pro max. 10 osob najednou a trvá cca 30 min. Prohlídka a ochutnávka stojí 69 Kč na osobu a prohlídka se čtyřmi ochutnávkami stojí na osobu 98 Kč. Pro více osob po domluvě (Jiří Dipolt, F&B manager, tel.: 774 358 355) může být prohlídka udělaná i jiný den, jak se to skupině hodí.

Mimo to děčínský pivovar nabízí zajištění společenských a firemních akcí, prezentací, pivních degustací, rautů, svatebních hostin, koncertů a večírků, posezení v historických sklepeních či doprovodný program.

Centrum Pivovar Děčín

V roce 2001 začal stávající vlastník objektu bývalého děčínského pivovaru přestavovat budovy na velkoprodejnu potravin, obchody pro řemeslníky, dům a zahradu a na kancelářské prostory. Po dohodě s architektem a památkáři byly zachovány památkově chráněné části, ale bohužel bylo nutné již některé ze značně zchátralých staveb zbourat. V roce 2007 byl objekt prodán společnosti Centrum Pivovar a.s., která se rozhodla vybudovat nové kulturně obchodní centrum.

Jako doklad staré industriální architektury je komplex budov podmokelského pivovaru chráněnou historickou památkou a při nastávající výstavbě multifunkčního komplexu Centrum Pivovar Děčín jsou tato hlediska citlivě zohledněna.

Zobrazit více