Úvod > Kalendář akcí > Maker Faire Prague: globální festival pro kutily 21. století
Maker Faire Prague: globální festival pro kutily 21. století
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
11.9.
12.9.
+ Přidat foto
Festivaly

Maker Faire Prague: globální festival pro kutily 21. století

  • 11. září 2021 – 12. září 2021
Po roční pauze se setkání „zlatých českých ručiček“ vrací ve fyzické podobě. Kutilové, makeři a všichni, kdo rádi tvoří, se sejdou o víkendu 11. a 12. září na pražském Výstavišti na Maker Faire Prague, akci, jejímž heslem je Vytáhněte to nejlepší z dílen, ateliérů a garáží!
Právě novodobí kutilové, inovátoři, hračičkové, zlepšovatelé, vynálezci, bastlíři či řemeslníci, kteří na festivalu formou stánků, dílen i interaktivních workshopů představí svou tvorbu, jsou hlavním tahákem akce.

Mottem Maker Fairu je Přijď ukázat, co vyrábíš, a sdílet, co jsi se při tom naučil. Nehledě na věk makera nebo typ tvorby! Právě rozmanitost lidí a jejich projektů přináší festivalu jedinečnou atmosféru neomezené tvořivosti. Makeři se zde mohou vzájemně inspirovat k ještě zajímavějším a kreativnějším projektům.
 
Festival navazuje na úspěch dvou předchozích ročníků (v letech 2018 a 2019), které dohromady přilákaly na 20 tisíc návštěvníků. V loňském roce epidemiologická situace nedovolila, aby se festival konal ve fyzické podobě, a tak se přesunul do virtuálního studia.

K vidění tak bude například tkalcovský stav řízený Arduinem nebo propracované svítící šperky s dálkovým ovládáním. Někteří makeři dávají průchod své tvořivosti při výrobě efektních kapalných svítidel pro designovou domácnost, další své výrobky skládají z papíru nebo z uzlíků na prádelní šňůře.

Mezi programové taháky budou patřit členové Raketové základny Bratronice, kteří žijí ve vlastnoručně postaveném postapokalyptickém světě.

Do Prahy se na Maker Faire sjedou vystavovatelé z Česka, Slovenska i celé Evropy. Představí se navíc i celá řada škol, zájmových kroužků a otevřených dílen. Lákavý program si připravily například Laborky ze Slaného. Střelbu z největšího vzduchového děla na světě si budou moci návštěvníci veletrhu sami vyzkoušet, a kutilové z Laborek si nachystali ještě další unikátní výzvu – chůzi po ploše s nízkým třením. Na ní si odvážlivci vyzkoušejí, jak je tření pro náš pohyb důležité. A jak těžké je chodit, když se nohy nemají o co opřít.Kutilstvím ožije celé Výstaviště

Kreativitou ožije celé Výstaviště, včetně jeho venkovních prostor. Před Průmyslovým palácem se budou moci návštěvníci potkat se členy Raketové základny Bratronice, kteří doslova žijí ve vlastnoručně vyrobených kulisách z postapokalyptického filmu. Uvidí tak například auta šlehající oheň a osazenstvo jako vystřižené z filmu Mad Max. Vedle nich se budou prohánět dálkově řízené drony, supět parní stroj, podomácku vyrobené formule nebo hráči ryze české hry Jugger s mottem Sportem k trvalé kreativitě.

O festivalu Maker Faire Prague
Maker Faire je největší světová přehlídka kreativity, inovací a důmyslnosti pro celou rodinu, která se na popud společnosti Make Media koná od roku 2006 v mnoha městech po celém světě. Oba z dosud pořádaných ročníků Maker Faire Prague přilákaly na pražské Výstaviště přes 10 000 návštěvníků a na každém z nich se představilo okolo 200 vystavovatelů. Maker Faire Prague 2021 se bude konat ve dnech 11. a 12. září 2021 opět na Výstavišti v Praze Holešovicích. Veškeré informace najdete na webové stránce prague.makerfaire.com.
 
Festival organizuje Maker Faire Prague, z.s., jehož členy jsou spolek Žádná věda, držitel festivalové licence, eventová agentura MVP events zodpovědná za produkční zajištění akce a komunikační agentura Taktiq Communications (PR a marketing). Festival vzniká pod patronátem PRUSA Research, světového výrobce 3D tiskáren, ve spolupráci s odborným partnerem ČVUT. Vstupenky na festival budou v předprodeji během léta.
 
Regionální akce Maker Faire se v roce 2021 konají v Českých Budějovicích (11.–12.9.), Liberci (18.–19.9.), Olomouci (2.–3.10.), Ústí n. Labem (9.–10.10.), Mladé Boleslavi (25.–26.9.) a v Brně (23.-24.10.). Pořádá je organizace Make More.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 28. 8. 2021