!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Maker Faire: globální festival pro kutily 21. století
Maker Faire: globální festival pro kutily 21. století
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
13.6.
14.6.
+ Přidat foto

Maker Faire: globální festival pro kutily 21. století

Kdy 13. červen 2020 1:00 - 14. červen 2020 18:00 Festivaly
Termín třetího ročníku festivalu Maker Faire Prague potvrzen: novodobí kutilové a tvůrci se sejdou o víkendu 13. a 14. června 2020 na holešovickém Výstavišti v Praze.
Mottem Maker Fairu je přijď ukázat, co vyrábíš, a sdílet, co ses při tom naučil. Tyto akce se konají již od roku 2006 v desítkách měst po celém světě a umožňují nadšencům sdílet své kreativní projekty bez ohledu na věk i použité nástroje. Maker Faire je totiž místo, kde se stírají rozdíly mezi tradičním kutilstvím nebo řemesly a novými technologiemi zahrnujícími 3D tisk, elektroniku či programování.

Hlavním tahákem akce jsou tedy samotní makeři, kteří při uplynulých dvou ročnících festivalu dokázali vytvořit fantastickou atmosféru neomezené kreativity. Mottem akce je Přijď ukázat, co vyrábíš, a sdílet, co ses při tom naučil nebo také Každý je maker. Maker je tvůrce, kutil, vynálezce, vylepšovatel. Může to být samouk, může mít za sebou roky studia. Důležité je jen to, že tvoří rád a má chuť o své výtvory nebo postupy se podělit s ostatními.

Podobně jako minulé roky chystá festival Maker Faire Prague desítky workshopů a prezentací a spolupráce s inovativními školami, firmami a institucemi. Plánují se také prezentace zahraničních makerů z celosvětové komunity, která se právě díky festivalům Maker Faire rozrůstá. Jako stále rostoucí městský festival se Maker Faire Prague 2020 navíc zapojí i do projektů umožňujících zkvalitnění městského života. Kreativci, kteří by chtěli přispět svými nápady v jedné ze šesti oblastí života v Praze, se v těchto dnech mohou přihlásit také do Pražského inovačního maratonu pořádaného Magistrátem hl. m Prahy. Maraton vyvrcholí vyhlášením vítězných projektů právě 14. června na hlavním pódiu festivalu Maker Faire Prague.

O festivalu Maker Faire Prague
Maker Faire je největší světová přehlídka kreativity, inovací a důmyslnosti pro celou rodinu, která se na popud společnosti Make Media koná od roku 2006 v mnoha městech po celém světě. Maker Faire Prague 2019 se bude konat ve dnech 22. a 23. června 2019 na Výstavišti v Praze Holešovicích. Festival organizuje Maker Faire Prague, z.s., který tvoří zapsaný spolek Žádná věda, komunikační agentura Taktiq Communications a iniciativa Make More. Festival vzniká pod patronátem PRUSA Research, světového výrobce 3D tiskáren, ve spolupráci s akademickými partnery ČVUT a Studii Nových Médií FF UK.
Celý popis
Naposledy změněno: 13. 2. 2020