Úvod > Kalendář akcí > Magická Fontána 2021
Magická Fontána 2021
"> "> "> "> ">
6.8.
21.8.
+ Přidat foto
Festivaly

Magická Fontána 2021

Kdy 6. srpen 2021 21:0021. srpen 2021 23:00
Křižíkova fontána opět ožívá!
Srpnová představení Magické fontány čekají změny. Diváci druhé půlky prázdnin si užijí ještě víc efektů a ohně. Ojedinělou produkci na Křižíkově fontáně na pražském Výstavišti, kterou dosud vidělo bezmála 3000 lidí, čekají v srpnu poslední čtyři představení pro tento rok. Velkolepá živelná show vtáhne návštěvníky prostřednictvím vody, ohně a světla do příběhu plného vynálezů, pokusů i pohádkových zázraků Františka Křižíka. Živelnou show produkuje společnost Pyroterra, která patří mezi průkopníky světelných rekvizit, kostýmů a práce s ohněm a světlem.

Výhodou prostoru Křižíkovy fontány zůstávají kryté tribuny, kdy mohou diváci sledovat show za každého počasí. To prokázala také premiéra v červenci, kdy světelní tanečníci i ohňoví akrobaté podali nejlepší výkony nejen ve vodě z fontány, ale také v dešti.

Součástí představení je živá hudba. Na violoncello hraje v jedné z hlavních rolí Královny ohně Terezie Kovalová, na bubny pak nositel doktorátu z bicích Oleg Sokolov. V rámci show je k vidění také speciálně pro tuto příležitost vyrobený moderní Teslův transformátor, který s elektrickými výboji o milionech voltů hraje hudbu přímo před očima. Atmosféru letního večera dokreslí obloukové lampy-zázračné technologie 19. století vylepšené o současný pokrok.

Další představení:
6. – 7. srpna
20. – 21. srpna
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021