Hudební a divadelní akce

Koncert Voila!

Devátý z nové série koncertů na vyšehradském Starém purkrabství HUDBA NA VYŠEHRADĚ.
Vypravit se na podzimní vyšehradský koncert kapely VOILA! znamená vydat se v doprovodu tří skvělých muzikantů na veselý hudební výlet do Francie nejen za jejími podmanivými šansony. Hlas Zdenky Trvalcové připomene svým tembrem dobu, kdy na ulicích zpívala Edith Piaf, kterou tato herečka a zpěvačka několik let představovala v muzikálu “Edith Piaf – vrabčák z předměstí. V triu VOILA! vás spolu s akordeonistou Michalem Mihokem a kytaristou a zpěvákem Tiborem Židou potěší nejen originálními verzemi známých francouzských písní, ale také jejich vlastní autorskou tvorbu, která ctí tradici francouzského jazz manouche stylu. Návštěvníci Starého purkrabství se mohou těšit na nezapomenutelný večer s překvapivou směsicí hudebních žánrů, jako je francouzský šanson, swing, ale i hip hop, opera nebo world music.
 

Provozovatel

Staré purkrabství - Vyšehrad

Vyšehrad 161
128 00 Praha 2
Tel.:
+420 222 513 842
Email:
pokladna@praha-vy...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.praha...
GPS:
50,062941 14,422857
 
Region:
Praha
Město:
Praha 2
Tipy na výlet:
Praha 2 a okolí
 

Vstupné

Cena: 150 Kč

Poznámka:150 Kč v předprodeji, na místě 190Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Komentovaná prohlídka Vyšehradu

Procházka areálem Vyšehradské pevnosti s návštěvou zdejšího hřbitova. Pojďte se s námi projít touto tajuplnou národní památkou.
Praha, Praha

Za pokladem kněžny Libuše – hra pro rodiny s dětmi

Proměňte s námi svoji procházku po legendárním Vyšehradě. Objevte místo, odkud je možné vstoupit do vyšehradské skály, ve které je poklad schovaný.
Praha 2, Praha

Adventní koncert v Betlémské kapli pro děti s handicapem

Přijděte oslavit začátek adventu s Nadací Jedličkova ústavu na adventní koncert, který se bude konat ve čtvrtek 1. prosince od 19 hodin v Betlémské kapli v Praze.
Praha 4, Praha

Galasova cyklojízda – čtvteční večerní

Cyklistický Výlet
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

Zajímavé příběhy – osobní audio průvodce

Procházka nemusí být nudná, ani když jdete po místech, která již znáte. Najdete dělovou kouli ve zdi rotundy sv. Martina? Víte, jaké se platilo mýto na Karlově mostě? Na vycházku můžete vyrazit kdykoliv. Nic nemusíte číst, ani ručně v mobilu spouštět. Stačí jít vlastním tempem a poslouchat.
Praha 2, Praha

Kasematy na Vyšehradě se sálem Gorlice – objevte tajuplné vyšehradské podzemí

Vyšehradská pevnost se začala stavět roku 1654 na základě rozhodnutí císaře Ferdinanda III. Kasematy se nacházejí po obou stranách Cihelné brány, pravá část chodeb ústí do podzemního sálu zvaného Gorlice, který měl sloužit vojákům jako sklad potravin a munice.
Praha 2, Praha

Letní scéna Vyšehrad – divadlo pod širým nebem

Divadlo pod otevřeným nebem má zvláštní kouzlo – v plenéru umění dýchá jiným životem. Jedním z takových prostorů je Letní scéna na Vyšehradě, venkovní amfiteatr uprostřed hradeb, který je v provozu od 90. let 20. stol.
Praha 2, Praha

Leopoldova brána na Vyšehradě

Brána postavená v roce 1669 v raně barokním stylu nese jméno rakouského císaře Leopolda. Brána je ozdobena štítem s římsami nesoucími kamenické artefakty v podobě dvou ležících lvů a třemi erby z pískovce.
Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Vinice Vyšehradské kapituly

Připomínkou dávné tradice pěstování vína na Vyšehradě je vinice v zahradě Nového děkanství.
Praha 2, Praha

Restaurace Rest. sním či jím

Restaurace Rest. se nachází na Podolském nábřeží, na pravém břehu Vltavy pod Vyšehradem.
Praha 4, Praha

Vinice Albertov

Vinice obnovená v roce 2009 navazuje na to nejlepší z vinařských tradic.
Praha 2, Praha

Holiday Inn Prague

Čtyřhvězdičkový hotel Holiday Inn Prague se nachází v klidné lokalitě Vyšehradu přímo u Kongresového centra Praha s výbornou dostupností do centra Prahy.
Praha 4, Praha