!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Kája Saudek - výstava ve Zlíně
Kája Saudek
"> Kája Saudek "> Expozice ">
13.11.
31.3.
+ Přidat foto

Kája Saudek - výstava ve Zlíně

Kdy 13. listopad 2019 - 31. březen 2020 Výstavy
Tvorba krále českého komiksu zamíří v listopadu vůbec poprvé do Zlína. Unikátní soubor Saudkových prací bude k vidění od 13. listopadu v prostorách Filmového uzlu Zlín v areálu zlínských filmových ateliérů.
Výstava představí časový i tematický průřez tvorbou a nabídne ucelený přehled nejznámějších Saudkových děl. Návštěvníci se mohou těšit nejen na Saudkovy komiksy, volnou tvorbu, ilustrace a práce pro film, ale i ukázky dobových tiskovin, prostorové objekty, fotografie a videoprojekce. Součástí výstavy bude také sekce 18+. Zlínská výstava ve Filmovém uzlu Zlín tímto naváže na úspěšné výstavy Saudkových děl v Praze, Olomouci a dalších českých městech. Do konce října byla výstava k vidění v Tančícím domě v Praze. Výstava vznikla ve spolupráci s Berenikou Saudkovou, dcerou Káji Saudka.

Kája Saudek je znám pro svůj jedinečný styl a je tak právem řazen mezi nejznámější české výtvarníky dvacátého století. Od dětství byl okouzlen americkými komiksy, které jeho tvorbu výrazně ovlivnily. Mezi nejslavnější Saudkovy komiksy patří Muriel a andělé, Pepík Hipík nebo Lips Tullian. Jeho kresby byly použity také ve filmových trhácích Kdo chce zabít Jessii nebo Čtyři vraždy stačí, drahoušku. Kája Saudek zemřel po devíti letech v kómatu v roce 2015. Jeho originální dílo mohou návštěvníci zhlédnout na výstavě ve Filmovém uzlu Zlín do konce března 2020.
Celý popis
Naposledy změněno: 26. 2. 2020
Filmový uzel Zlín

Filmový uzel Zlín

Zlín, Východní Morava
Lesní hotel ve Zlíně

Lesní hotel ve Zlíně

Zlín, Východní Morava
Lesní hřbitov ve Zlíně

Lesní hřbitov ve Zlíně

Zlín, Východní Morava
Kaple sv. Václava v Kudlově

Kaple sv. Václava v Kudlově

Zlín, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí