!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Lyžování na umělém svahu ve Zlíně
Zimní sporty

Lyžování na umělém svahu ve Zlíně

Lyžařům ve Zlíně je od sezóny 2020/21 opět k dispozici sjezdovka o délce cca 300 m a vlek – tzv. poma. Nechybí samozřejmě ani malá sjezdovka pro děti.
V roce 2020 zakoupila chátrající areál umělého svahu ve Zlíně firma Synot, která sjezdovku rozjede již od letošní sezóny 2020/21. Otevírací dobu, ceny vleků a kontakty budou zaktualizovány během sezóny. Plánuje se také postupná modernizace celého areálu.

Na svahu je lyžařský vlek POMA – P s kapacitou 510 osob za hodinu. Svah je vybaven moderním zařízením na výrobu technického sněhu. Na svahu jsou instalovány dva dopravníkové pásy od firmy Sun Kid pro děti. Pásy jsou dlouhé zhruba 52 a 102 metrů (jedná se o nejdelší dopravníkový pás pro děti v České republice). Lyžovat zde můžete také ve večerních hodinách na osvětleném svahu.

Areál disponuje od roku 2020 novou technikou pro zasněžování. Pořízena jsou také nová sněžná děla i chrliče. Novinkou je zcela nový odbavovací systém, dva nové dětské pásy pro začínající lyžaře a také osvětlení, nově v LED technologii tak, aby zde bylo komfortní večerní lyžování.
 
Pro snowboardisty slouží snowpark s několika překážkami, jeho součástí je například bedna, lomená bedna, rainbow, C-bedna, rail, skok přes sud, big jump, small jump a plastová roura. Na kopci si přijdou na své zkušení snowboardisté, ale stejně tak se budou ve snowparku dobře cítit i začátečníci.
Zobrazit více

Sněhové zpravodajství

 • Výška sněhu: neuvedeno
 • Nový sníh: neuvedeno
 • Typ sněhu: neuvedeno
 • Otevřené lanovky a vleky: 0 z 3
  Název Typ Délka Kapacita Večerní lyžování
  Tatrapoma vlek 240 m 510 os./h ne
  SunKid Blue Eye sunkid 120 m 1 200 os./h ano
  SunKid Blue Eye sunkid 50 m 1 200 os./h ano
 • Otevřené sjezdovky: 0,0 z 0,3 km
  Název Obtížnost Délka Převýšení Večerní lyžování
  Svah lehká 250 m 48 m ne

Ubytování a restaurace v okolí

Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Zlín, Východní Morava
Bůrger

Bůrger

Zlín, Východní Morava