Úvod > Kalendář akcí > Zlín Film Festival 2019

Zlín Film Festival 2019

Kdy 24. květen 2019 - 1. červen 2019 Akce pro děti
Ve dnech od 24. května do 1. června ožije Zlín již 59. ročníkem zlínského filmového festivalu, který je jednou z nejstarších a největších filmových přehlídek svého druhu na světě. Každoročně jej navštěvuje více než 120 tisíc diváků.
Objevuj a poznávej. To je hlavní výzva a především ústřední téma nadcházejícího 59. ročníku Zlín Film Festivalu. Zvolený cestovatelský motiv festivalu se váže k nadcházejícím stým narozeninám slavného cestovatele, dobrodruha a spisovatele Miroslava Zikmunda. V rámci této sekce se bude promítat více jak 40 filmů a dokumentů.

V sekci věnované PŘÍRODĚ představíme světoznámé přírodopisné dokumenty, které především mladým divákům přinesou zajímavé, poučné a jedinečné momenty, které neopomenou akcentovat ani témata ekologie a ochrany životního prostředí. Kapitola věnovaná tématu LIDÉ se zaměří na celovečerní hrané filmy o původních obyvatelích různých koutů světa – od Inuitů, Austrálců, Maorů, Indiánů a řady dalších, jejichž prostřednictvím budeme moci nahlédnout do neobyčejných životů těchto etnických skupin. A konečně sekce ZEMĚ uvede profil balkánské kinematografie. V 15 celovečerních hraných filmech poznáme temperamentní a pohostinnou atmosféru zemí bývalé Jugoslávie, ale třeba také Albánie či Bulharska.

Festivalová dramaturgie se ve všech sekcích drží svého profilu: tedy festivalu filmů, v nichž je v hlavní linii dítě či dospívající. Právě toto zaměření nabídne unikátní filmové kolekce, jejichž témata jsou nahlížena z dětské perspektivy. Samotné významné životní jubileum pana Miroslava Zikmunda festival připomene projekcemi filmů, besedami či výstavami, na jejichž programu a obsahu spolupracuje s Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně a samozřejmě s Klubem Hanzelky a Zikmunda ve Zlíně.  V návaznosti na toto téma tak mezi hosty festivalu nebudou chybět ani významní čeští cestovatelé, popularizátoři a dobrodruhové, se kterými se diváci budou moci setkat nejen v rámci filmových besed.

Kapely Mandrage, Mirai nebo Ine Kafé - tyto a další skupiny se představí ve festivalové Koncertní zóně ENAPO v rámci příštího ročníku filmového festivalu.

O festivalu
Zlín Film Festival patří k nejstaršímu festivalu svého druhu na světě. Založení tradice pravidelné filmové přehlídky ve Zlíně bylo logickým vyústěním snah zdejších filmařů o prezentaci vlastní tvorby i v domácích podmínkách. Festivalové projekce se uskutečňují nejen ve Zlíně, ale také v řadě dalších měst České republiky.
Celý popis
Naposledy změněno: 29. 12. 2018
Kettlebell Gym ve Zlíně

Kettlebell Gym ve Zlíně

Zlín, Východní Morava
K Povodí Moravy za geocachingem

K Povodí Moravy za geocachingem

Uherské Hradiště, Východní Morava
Přírodní památka Lázeňský mokřad

Přírodní památka Lázeňský mokřad

Ostrožská Nová Ves, Východní Morava
Vodní nádrž Všemina

Vodní nádrž Všemina

Všemina, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Lužná v Luhačovicích

Hotel Lužná v Luhačovicích

Luhačovice, Východní Morava
Hotel Slavičan ve Slavičíně

Hotel Slavičan ve Slavičíně

Slavičín, Východní Morava
Restaurace Kanada Holešov

Restaurace Kanada Holešov

Holešov, Východní Morava