Úvod > Kalendář akcí > Zlín Film Festival 2021 – jarní část
Zlín Film Festival 2021 - jarní část
"> "> "> ">
28.5.
1.6.
+ Přidat foto
Akce pro děti

Zlín Film Festival 2021 – jarní část

Kdy 28. květen 2021 – 1. červen 2021
61. ročník zlínského filmového festivalu, který je jednou z nejstarších a největších filmových přehlídek svého druhu na světě, a který každoročně jej navštěvuje více než 120 tisíc diváků, se letos rozdělí na jarní a podzimní část.

V návaznosti na hlavní téma „Literatura ve filmu" je ústředním motivem vizuálu opět digi-ikona, propojující tentokrát „pana Kameru" a „paní Knihu", jejichž spojení dává vzniknout novému filmu. Festival by se měl uskutečnit ve dvou částech – na jaře od 28. května do 1. června a na podzim od 9. do 15. září 2021.

Jarní část představí úspěšná díla z loňského ročníku se speciálním úvodem, pásma animovaných filmů a ochutnávky studentských filmů různých žánrů. Pro školy budou připraveny dílny a interaktivní besedy, na webu budou k vidění virtuální expozice do zákulisí festivalu. A možná bude i jarní kino, malování na chodníku nebo výstava filmových klapek.

ZLÍN FILM FESTIVAL je nejstarší, největší a nejvýznamnější filmovou přehlídkou svého druhu na světě. Jedná se o mezinárodní událost s vynikajícím renomé. Festivalové projekce se uskutečňují nejen ve Zlíně, ale také v řadě dalších měst České republiky. Každoročně festival uvádí přes 350 snímků z více než 50 zemí světa. Od roku 2010 přesahuje návštěvnost festivalu 95.000 dětí i dospělých. Posláním Zlín Film Festivalu je prezentace současné celosvětové filmové tvorby pro děti a mládež a její konfrontace s běžně dostupnou audiovizuální nabídkou. Důležitým aspektem festivalu je snaha mladé diváky nejen bavit, ale také je prostřednictvím filmu vzdělávat, rozšiřovat jejich povědomí o okolním světě, rozvíjet estetické, sociální a morální cítění.

Zlín Film Festival je aktivním členem European Children's Film Association. ZFF organizuje rozsáhlý doprovodný, odborný a charitativní program.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 15. 7. 2021
Lesní hotel ve Zlíně

Lesní hotel ve Zlíně

Zlín, Východní Morava
Filmový uzel Zlín

Filmový uzel Zlín

Zlín, Východní Morava
Lesní hřbitov ve Zlíně

Lesní hřbitov ve Zlíně

Zlín, Východní Morava
Kaple sv. Václava v Kudlově

Kaple sv. Václava v Kudlově

Zlín, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí