Úvod > Kalendář akcí > Jak se rodí večerníčky
Večerníček
"> Večerníček "> ruchy "> švec Matěj "> výstava
3.6.
18.9.
Přidat foto
Výstavy

Jak se rodí večerníčky

Znáte Večerníčka? To je asi zbytečná otázka… Večerníčka zná přece každý. Je to veselý kluk, který nosí dětem pohádky už více než padesát let. Za tu dobu už mu prošlo rukama nespočet pohádek, vytvořených mnoha skvělými ilustrátory, režiséry, scénáristy a mnoha dalšími lidmi, bez kterých by to nešlo.
Ale víte, co všechno obnáší vytvoření takového večerníčku? Jak se obrázkům a loutkám dává život? Na tyto a další podobné otázky vám odpoví výstava, která vznikla ve spolupráci s Dětským muzeem, oddělením Moravského zemského muzea a výtvarnicí Šárkou Váchovou.

Vyzkoušet si můžete jednoduchou počítačovou animaci, jak se do pohádky přidávají zvuky, děti si mohou zahrát vlastní pohádku s připravenými loutkami nebo trénovat postřeh u dřevěného pexesa s motivy z večerníčků. Pokud někdo bude chtít jen relaxovat, v televizním koutku jsou připraveny ke shlédnutí některé z pohádek. Nahlédnou můžete i do světnice chalupy ševce Matěje z pohádky Chaloupka na vršku, kterou na výstavu zapůjčila známá výtvarnice Šárka Váchová.