ÚvodKalendář akcíHistorické a vojenské akceHradozámecká noc na Krásném Dvoře
Hradozámecká noc na Krásném Dvoře
Historické a vojenské akce

Hradozámecká noc na Krásném Dvoře

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Ústecký kraj nebo navštivte Historické a vojenské akce v celé ČR.
Oblékněte své malé princezny do kostýmu Leontýnky a malé šlechtice do rytířského obleku rytíře Brtníka z Brtníku a vytvořte společně s námi rekordní průvod po našem čestném dvoře.

Poslední prázdninovou sobotu se na Krásném Dvoře koná Hradozámecká noc. Letošní ročník začíná již krátce po poledni akcí pro děti. Tématem dětského odpoledne je komediální český film „Ať žijí duchové“. Později odpoledne se ale zámek přesune do roku 1812 a návštěvníci si tak mohou naplno užít oživené prohlídky.

 

Co pro vás máme připraveno...

Průvod Leontýnek a rytířů

Hola, hola, škola volá. Ano, prázdniny už pomaličku končí a tak využijte posledního víkendu a přijeďte se svými ratolestmi na státní zámek Krásný Dvůr. Je skvělé nás nejen navštívit, ale pojďte se i zapojit… Oblékněte své malé princezny do kostýmu Leontýnky a malé šlechtice do rytířského obleku rytíře Brtníka z Brtníku a vytvořte společně s námi rekordní průvod po našem čestném dvoře. Staňte se tak součástí zámecké atmosféry a navždy se nechce zapsat do historie zámku. Každá malá Leontýnka a každý malý rytíř dostanou pěknou upomínku.

Zápis do průvodu je od 13.00 hodin

Průvod začíná v 15.00 hodin před kanceláří správy zámku KD

Od 13.30 hodin se budou konat na zámku Krásný Dvůr oživené dětské prohlídky, kde kromě naší komtesy Isabely můžete potkat právě Leontýnku a jejího otce rytíře Brtníka z Brtníku. Cena prohlídky je 60,- Kč.

 

Odpolední čaj s Karlem Evženem Černínem

V 16.00 hodin se můžete vydat na zkrácenou komentovanou procházku zámeckým parkem, kterým vás osobně provede Karel Evžen Černín. Procházka končí u Panova templu, kde se hosté Karla Evžena posadí k odpolednímu čaji. Počet míst je omezený. Pouze ONLINE prodej. Jednotná cena 250,-Kč. Počet míst omezen.

 

Koncert Pavla Čadka

Chystáte se na Hradozámeckou noc a ještě nevíte, zda byste si chtěli poslechnout koncert Pavla Čadka, který začíná v 17.00 hodin? Pak si vám ho dovolíme trochu představit. Spolupracuje s písničkáři Michalem Horákem a Pokáčem. V roce 2018 se objevil například i v klipu písničky „Vysokoškolskej song“ od Michala Horáka. Oba zmínění písničkáři si zahráli také v jeho klipu k písničce „Nestíhám“. V roce 2020 vydal s Pokáčem písničku „30“ odkazující na věk obou zpěváků. O rok později nazpíval duet i s Michalem Horákem, který nese název „Prsa“.  Jednotná cena 100,- Kč

 

Oživené prohlídky zámeckých interiérů

Od 19.00 hodin do 24.00 se každou celou hodinu budou konat Oživené prohlídky. Návštěvníci budou mít možnost ponořit se do roku 1812, kdy na zámek přijela návštěva nejvzácnější a tím byl rakouský císař František I. a jeho dcera Marie Luisa, francouzská císařovna. Nenechte si tedy ujít tento „návrat“ do naší krásné historie. Vstupné 200,- a dále dle platného ceníku.

 

To ale není vše! Během dne bude na nádvoří připraveno občerstvení, stánkový prodej, dobová řemesla, dětské dílničky a zábava pro děti.

 

Těšíme se na setkání.

Program akce: 

10.00 – 17.00 hod.                               Prohlídky zámku

13.00 hodin                                          Zápis do průvodu Lentýnek a rytířů Brtníků

15.00 hodin                                          Průvod pro malé Leontýnky a malé rytíře

13.30, 14.30, 16.30, 17.30, 18.30 hod.   Dětské prohlídky s komtesou Isabelou

16.00 hod.                                           Odpolední čaj s Evženem Karlem Černínem u Panova templu. Začátek u pokladny zámku. Pouze ONLINE PRODEJ

17.00 hod.                                           Koncert brněnského písničkaře Pavla Čadka v zámecké zahradě

19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00, 24.00, 01.00, 02.00 hod. Oživené prohlídky

10.00 – 20.00 hod.                               Dobový jarmark a řemesla

 

 

Provozovatel

Zámek Krásný Dvůr

Zámek 1
439 72 Krásný Dvůr
WWW:
https://www.zamek...
GPS:
50,251938 13,369956
 
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Aktuality

Hradozámecká noc na zámku Krásný Dvůr

Akce na zámku.
Krásný Dvůr, Ústecký kraj

Festpouť Poláky

Účinkující: Brutus, Guns N Roses Tribute, Janek Ledecký & Band, Lucie Revival, Robin Mood, Pekař, Tlustá Berta.
Chbany, Ústecký kraj

Komentovaná prohlídka Kryrská Schillerova rozhledna a její okolí

Zahájení u Kostela Narození Panny Marie v Kryrech.
Kryry, Ústecký kraj

Sraz veteránů a amerik v Libořicích u Žatce

2 .ročník srazu veteránů, amerik, zemědělských strojů, motorek v Libořicích u Žatce.
Libořice, Ústecký kraj

Korea znovunalezená

Výstava.
Valeč, Karlovarský kraj

Hradozámecká noc na Valči

Zámek Valeč.
Valeč, Karlovarský kraj

Povaleč na zámku Valeč 2024

Zámek Valeč a jeho areál letos opět hostí festival plný hudby, divadla, workshopů, přednášek, výstav i filmů. Festival Povaleč se na vás těší 1. – 3. 8. 2024.
Valeč, Karlovarský kraj

Květnovské hudební slavnosti 2024

Mezinárodní hudební festival staré hudby v Krušných horách.
Blatno, Ústecký kraj

Zámek Krásný Dvůr

Barokní rezidence s klasicistními prvky, zámek Krásný Dvůr, je spojen s jménem jednoho z předních šlechtických rodů 18. století, rodem Černínů z Chudenic. Prohlédnout si můžete jak interiéry zámku, tak zámecký park s průvodcem a dozvědět se mnoho zajímavostí z historie parku.
Krásný Dvůr, Ústecký kraj

Novogotický templ v zámeckém parku Krásný Dvůr

Jednu z nejpozoruhodnějších vyhlídkových staveb objevíte na nejvyšším místě zámeckého parku v Krásném Dvoře u Podbořan. Mohutná neogotická rozhledna je vůbec tou nejstarší vyhlídkovou stavbou u nás a je typickým příkladem romantických staveb vystavěných bohatou šlechtou.
Krásný Dvůr, Ústecký kraj

Přírodně krajinářský park u zámku Krásný Dvůr

V letech 1783 – 1793 založil Jan Rudolf Černín u zámku Krásný Dvůr rozsáhlý přírodně krajinářský park, první svého druhu v Čechách. Volné travnaté plochy parku oživuje množství romantických staveb, které leckde ukončují jako dominanty různé průhledy.
Krásný Dvůr, Ústecký kraj

Kuličkové hřiště v Podbořanech

V roce 2023 otevřelo nové kuličkové hřiště město Podbořany. Naleznete ho na piknikové louce v Hlubanech u Doláneckého potoka.
Podbořany, Ústecký kraj

Zřícenina kaple sv. Štěpána na Podbořansku

Zřícenina kostela stojí západně od posledních domů Chotěbudic na úbočí Dlouhého vrchu.
Krásný Dvůr, Ústecký kraj

Kostel sv. Petra a Pavla v Podbořanech

Stranou centra města Podbořany na návrší stojí jednolodní pozdně barokní kostel sv. Petra a Pavla církve římskokatolické s věží v západním průčelí, postavený roku 1781.
Podbořany, Ústecký kraj

Rodinné & Mateřské centrum Jonáš Podbořany

Zábavné cvičení pro děti ve věku 1 – 3 let (v doprovodu rodičů, kteří nám při cvičení pomáhají).
Podbořany, Ústecký kraj

Muzeum Volyňských Čechů Podbořany – Hlasy Čechů z Volyně

Barokní budova bývalé radnice č.p. 1 z roku 1751 s mansardovou střechou a věžičkou skrývá muzeum, v němž nahlédnete do historie a osudu Volyňských Čechů nebo se seznámíte se s regionální pravěkou a středověkou historií. Expozice Hlasy Čechů z Volyně tvoří dominantní téma.
Podbořany, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Wellness hotel Národní dům

Hotel se nachází v malebné obci Podbořany, malém městě v chmelařské oblasti, což z něj dělá perfektní východiště pro vaše cesty do nejkrásnějších míst v okolí.
Podbořany, Ústecký kraj

Autocamping Vikletice

Autocamping Vikletice na břehu Nechranické přehrady je skvělým místem pro letní koupání, pro milovníky vodních sportů, rybaření, cyklistiky a rekreačních sportů.
Chbany, Ústecký kraj

Dvůr Valeč v Čechách

V současné době je na místě bývalého muzea Valeč restaurace, která přebrala původní nábytek a vybavení muzea.
Valeč, Karlovarský kraj

Kavárna Prádelna v zámeckém parku Valeč

Prádelna je infocentrum s kavárnou v areálu zámeckého parku ve Valči na Karlovarsku.
Valeč, Karlovarský kraj

Ubytování v areálu zámku Valeč

Zájemcům o nocleh s výhledem do zámeckého parku nebo na barokní městečko Valeč, nedaleko Podbořan, se nabízí možnost ubytování přímo v zámeckém areálu ve správní budově č.p. 7.
Valeč, Karlovarský kraj

Pivovar Valeč

Pivovar byl po mnoho dekád důležitou součástí centra Valče a nyní po necelých sto letech znovu zaujme svou pozici propojující labužnictví, slovesnou kulturu, moderní techniku i zodpovědnost k tradici. Otevře v roce 2023.
Valeč, Karlovarský kraj

Vinařství Mikulášek Vičice

Vičické vinařství Mikulášek bylo založeno roku 2012 jako rodinná firma Aloisem Mikuláškem a jeho syny Robertem a Jakubem. Ačkoliv Březno u Chomutova (kam Vičice spadají) není milovníkům vína příliš známo, jedná se o historické místo spojené s pěstováním révy minimálně od 13. století.
Březno, Ústecký kraj

Hotel a restaurace U Hada v Žatci

Hotel a restaurace U Hada se nachází v centru města Žatec. Hotelový komplex tvoří jednu z dominant historického náměstí a vznikl pečlivou rekonstrukcí měšťanského domu se zachováním originálního zdiva včetně památkově chráněných trámových konstrukcí.
Žatec, Ústecký kraj