Úvod > Co chcete dělat? > Pivovar Valeč
Gurmánská turistika

Pivovar Valeč

Pivovar byl po mnoho dekád důležitou součástí centra Valče a nyní po necelých sto letech znovu zaujme svou pozici propojující labužnictví, slovesnou kulturu, moderní techniku i zodpovědnost k tradici. Otevře v roce 2023.
Neúprosná minulost sice dala zaniknout hlavní pivovarské budově, ale zachovala se pivovarská konírna a hlavně spilka. Právě tam vzniká v rámci všeobecného kulturního ožívání obce nový Pivovar Valeč s plánovaným výstavem 1500 hl ročně, v čele se sládkem, který si získává věhlas nejen pro zvládnutí tradice čistých českých ležáků, ale též pro široký záběr a invenci na poli zahraničních a moderních pivních stylů.

Slavnostní otevření pivovaru je plánováno na rok 2023, neboť aktuálně probíhá rekonstrukce budovy a stavební úpravy nutné pro instalaci pivovarské technologie. Pivovar Valeč by však zároveň rád oslovil drobné milovníky piva a drobné milovníky Valče a získal část prostředků na vznik od svých sousedů a budoucích návštěvníků, pročež využívá doby průběhu rekonstrukce k vaření propagačních várek a šíření věhlasu svého jména.
 

Piva z valečského pivovaru

Pivovar Valeč bude nabízet širokou škálu pivních stylů, ale jelikož jeho technologie ještě není na místě a v současnosti vaří pouze propagační várky coby létající pivovar, představíme nyní plánovaný sortiment pouze obecně a popisy jednotlivých piv včetně jejich obrázku, přesného složení atd. budou zveřejěny, až se rozběhne vaření přímo ve Valči.

Provozovatel

Pivovar Valeč, s.r.o.

Karlovarská
364 53 Valeč
Tel.:
+420 608 475 153
Email:
pivovar@pivovar-v...
WWW:
https://www.pivov...
GPS:
50,173161 13,250360
 
Region:
Karlovarský kraj
Oblast:
Postřelí
Město:
Valeč
 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 
27.8.
Koncert Bardolino

Koncert Bardolino

Valeč, Karlovarský kraj
18.9.
Toulky krajem s Jeanem de Carro

Toulky krajem s Jeanem de Carro

Valeč, Karlovarský kraj
26.8.
27.8.
Rock for Churchill 2022

Rock for Churchill 2022

Vroutek, Ústecký kraj
22.8.
26.8.
Léto na zámku Krásný Dvůr

Léto na zámku Krásný Dvůr

Krásný Dvůr, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Ubytování v areálu zámku Valeč

Ubytování v areálu zámku Valeč

Valeč, Karlovarský kraj
Zámecký pivovar Chyše

Zámecký pivovar Chyše

Chyše, Karlovarský kraj