Úvod > Kalendář akcí > Hradozámecká noc 2022 pro děti na Chvalském zámku
Akce pro děti

Hradozámecká noc 2022 pro děti na Chvalském zámku

O poslední srpnové sobotě připravujeme pro rodiny s dětmi zážitkový program tematicky doplňující novou výstavu EGYPT – dar Nilu.
Čas po běžné zavírací hodině nabídne překvapení všeho druhu: komentované prohlídky s cestovatelem Emilem Holubem, exotickou kuchyni s kulinářským workshopem aneb jak se vaří v Africe, novocirkusové představení s Letkyněmi, díky nimž zažijeme na nádvoří zámku atmosféru prvních aeroplánů a zkusíme jaké je to ztratit hlavu v oblacích. Na děti čeká také dobrodružná výprava Za pokladem ztraceného města v rámci interaktivní sklepní herny. A pro koho to bude ještě málo, může po vzoru Emila Holuba objevit další tajemný podzemní prostor na Chvalské tvrzi. A to vše ve večerních hodinách s cestovatelskou náladou a s nádechem exotiky. Doporučujeme využít výhodné kombinované vstupné.

17:00 – 21:00 hod. exotická africká kuchyně pod zámeckým kaštanovým „baobabem“: Chcete ochutnat netradiční kuchyni připravovanou po africku? Těšte se na samé libé chutě i na kulinářský workshop pro děti.

18:00 – 22:00 hod. komentované prohlídky s cestovatelem dr. Emilem Holubem: Podaří se slavnému cestovateli objevit na Chvalském zámku i poklady starověkého Egypta? S vámi určitě ano! Přidejte se k výpravě, která začíná vždy v celou hodinu v čase od 18 do 22 hodin, na poslední prohlídku se můžete vydat ve 21 hodin.

18:00 – 22:00 hod. prohlídky bez průvodce; máte-li pro strach v africké džungli uděláno, můžete se na prohlídku zámku i výstavy vydat sami bez průvodce.

19:00 – 19:45 hod. novocirkusové představení s názvem Letkyně na zámeckém nádvoří: Tři odhodlané letkyně sestrojí své letadlo a vy jistě uvěříte, že vzlétne! Přijďte si vychutnat atmosféru prvních aeroplánů při představení, které propojí prvky současného tance, divadla i nového cirkusu. Originální produkce trvá 40 minut a ohromí každého letce ve věku od 4 let. Zkombinovat můžete s komentovanou prohlídkou v 18, 20 či 21 hodin. Představení uvede trio umělkyň kolektivu Holektiv, fungující od roku 2016 ve složení – Karolína Křížková, Eva Stará a Andrea Vykysalá.