Úvod > Aktuality > Užijte si stašidelný a zábavný Halloween ve zlínské zoo
Od 14:00 hodin si na nádvorí zámku Lešná mužete sami vydlabat svou "dýnovou lampicku"
"> Od 14:00 hodin si na nádvorí zámku Lešná mužete sami vydlabat svou "> Prijdte si v sobotu 1. listopadu vychutnat strašidelnou procházku areálem zoo "> Noc mezi 31. ríjnem a 1. listopadem je oredelem mezi svetem živých a mrtvých

Užijte si stašidelný a zábavný Halloween ve zlínské zoo

Vydáno 29. října 2019 Zážitky
Přijďte si vychutnat o víkendu strašidelnou procházku areálem zlínské zoo! Čekají na vás čarodějnice, duchové, kostlivci, pavouci a také originální dýňová aranžmá. A navíc, každý návštěvník, který v sobotu nebo v neděli přijde do zoo v halloweenském kostýmu, získá při vstupu hezký dárek! V zoo můžete potkat první kostlivce, pavučiny, obdivovat rozkvetlé chryzantémy a dýňová zakoutí. Halloween v Zoo Zlín trvá celý víkend, tedy 2. a 3. listopadu 2019.
Dítě halloweenZlínská zoologická zahrada láká všechny hravé návštěvníky na strašidelnou procházku areálem zoo. V rámci Halloweenu na vás čarodějnice, duchové, kostlivci, dlabání dýňových lampiček, dětská halloweenská komentovaná prohlídka, speciální strašidelná procházka a také odměna za halloweenský kostým!

Navíc v sobotu 2. listopadu bude prodloužena otevírací doba do 20.00 hod., pokladny hlavního a sezónního vstupu budou otevřeny do 18.00 hod.

HalloweenAreál zoo od hlavního vstupu po pavilon žiraf a interiéry zámku Lešná zpestří "duchařská" výzdoba. Tým zahradníků dokončuje nápaditá aranžmá, ve kterých samozřejmě nebudou chybět čarodějnice, kostlivci, obrovské pavučiny, netopýři, dýně a další motivy. Protože k Halloweenu neodmyslitelně patří světýlka a lampiony, určitě vezměte lampiony s sebou. Pro všechny případy však u hlavního a sezónního vstupu zoo nabídne v sobotu k zakoupení celou lampionovou soupravu, tzn. lampion s motivem Halloweenu, držátko se žárovkou i baterkami.
 

Odkud se vzal Halloween

HalloweenSvátek Halloween má kořeny ve Skotsku a Irsku, v prastaré tradici dávných Keltů pocházející přibližně z období 5. století. Vždy poslední den v říjnu se Keltové loučili s létem a slavili příchod nového roku. Noc mezi 31. říjnem a 1. listopadem nesla název Samhain podle keltského boha Samhaina (podle víry Keltů pán mrtvých). Právě tuto noc byl podle jejich víry předěl mezi světem živých a mrtvých nejmenší ze všech dní v roce. Všude hořely obrovské ohně a lidé si na sebe navlékali masky a převleky, aby se tak chránili proti zlým duchům.
Zámek Lešná - pohádkový zámek ve Zlíně

Zámek Lešná - pohádkový zámek ve Zlíně

Pohádkově vyhlížející zámek patřil rodu Seilern-Aspangů, kteří jej vybudovali koncem 18. století podle návrhu vídeňského architekta Johanna Micka. Nachází se ve Štípě, místní části Zlína, v areálu místní zoologické zahrady. Nádherné interiéry zámku patří mezi nejkrásnější v České republice.

Zoo Zlín - jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín - jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.