Úvod > Kalendář akcí > Gastronomické akce > Festivalový francouzský trh v Praze
Gastronomické akce

Festivalový francouzský trh v Praze

V rámci letošního francouzského festivalu narazíte i na malý ostrov plný chutí a vůní. V srdci pasáže Lucerna vznikne od čtvrtka 20. do neděle 23. listopadu tržiště s typickými francouzskými pochutinami. Trh bude v provozu každý den od 11:00 do 22:00.
Cellarius
Le Beaujolais Nouveau est arrivé! Čtvrtek 20. 11. je dnem Beaujolais, ve Francii se tento den rovná téměř státnímu svátku. Nejdéle fungující pražská vinotéka sídlící v prostorách Lucerny Vám nabídne nejen mladé svěží Beaujolais ale také speciální festivalovou kolekci francouzských vín.

Cidrerie
Cidre Premier zrající v lahvi. Z čerstvého jablečného moštu. Nefiltrovaný, nesycený, nepasterizovaný.

Fransýr
Sýr nikdy nesmrdí. Specializovaná sýrárna, která nabízí široký výběr kvalitních francouzských sýrů, klobásek, rillette a paštik.

La Boucherie & Bistrot M
Nejautentičtější a nejchutnější produkty z různých krajů Francie spojené s uměním nadšeného šéfkuchaře Jean-Paul Manzaca.

La Petite France
L´ Artisan boulanger! V duchu francouzské pekařské tradice nabízí rukodělné pekařství La Petite France nejchutnější pečivo pro náročné zákazníky.

Pas à pas
Francouzské víno s tělem i duší. Slovní spojení „pas à pas“ (čti pazapa) znamená ve francouzštině „krok za krokem“. Pas à pas nabízí kvalitní francouzské víno od malých vinařů z oblasti Côtes du Rhône, které není běžně dostupné.

Votre plaisir
Quiches, Tartelettes, Macarons, Tartes…fascinující chutě a precizní detaily. Kulinářské výtvory Votre plaisir naplňují obojí.

Zpříjemněte si cestu mezi filmovými zážitky na křižovatce s francouzskou příchutí!

Provozovatel

pasáž Lucerna

Štěpánská 61
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 221 401 011
Email:
info@festivalff.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.festivalff.cz...
WWW:
www.festivalff.cz/
GPS:
50,080890 14,426415
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

RunCzech Birell Běh na 10 km Praha 2023

Zažijte jedinečnou atmosféru noční Prahy a zaběhněte si jeden ze závodů v rámci Birell Grand Prix Praha 2023.
Praha 1, Praha

Dance of Love

Taneční show, lekce tance a soutěž v Ladies Show Dance. Prožijte valentýnský víkend jinak: užijte si speciální lekce plné lásky, vášně, romantiky i erotiky. Nebo přijďte fandit soutěžícím. Tradičním vrcholem akce je Show na téma láska v divadle Rokoko.
Praha 1, Praha

Festival Jeden svět 2023

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech, který je v současnosti největším lidskoprávním filmovým festivalem na světě. Každoročně ho navštíví více než sto tisíc diváků. Festival se koná nejen v hlavním městě, ale i v dalších českých a moravských městech.
Praha 2, Praha

Bedřich Smetana – výstava

Nahlédnete do tajemství vzniku děl Bedřicha Smetany, seznámíte se s mnoha netušenými podmínkami, které jsou důležité pro vznik hudebního opusu, a poznáte, jak vysokou cenu musel skladatel zaplatit za svůj úspěch.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Střecha paláce Lucerna

Každé město má emblematickou budovu. Paříž Eiffelovku, New York Empire State Building. Vyjadřují duši města. Kromě Pražského hradu je pro nás právě takovou ikonickou budovou Palác Lucerna.
Praha 1, Praha

Svatý Václav Davida Černého – obrácený kůň v Lucerně

Zcepenělý kůň, na jehož břiše sedí sv. Václav, patron naší země, to je dominanta prostoru v pasáži Lucerna. Dílo Davida Černého z pěnového polystyrénu visí od roku 2000 před legendárním kinem.
Praha 1, Praha

Filosofická kavárna café-philo

Otevřené filosofické diskuse pro všechny o všem, bez přihlášení, bez vstupného. Výměna názorů a argumentů, filosofické prohloubení vlastních myšlenek v rozhovoru.
Praha 1, Praha

Palác Lucerna – secesní srdce Prahy

Pasáž Lucerna, vzdálená jen několik málo metrů od Václavského náměstí, se dnes počítá k architektonickým pomníkům dřívější moderny. V pasáži se nachází kino v secesním stylu, několik obchodů a barů a také originální socha výtvarníka Davida Černého – parodie na rytířský pomník sv. Václava.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Kávovarna v Lucerně

Kávovarna nabízí mnoho druhů kávy, nealko kultovní nápoje, víno, pivo, sýry a klobásky.
Praha, Praha

Hotel Almanac X Prague (bývalý Alcron)

Ponořte se do víru velkoměsta ve stověžaté Praze a vychutnejte si pobyt v pětihvězdičkovém lifestylovém hotelu Almanac X Prague, původním hotelu Alcron. Možnost stravování se nabízí v michelinské restauraci Alcron a v baru Alcron si můžete vychutnat autentické míchané koktejly.
Praha 1, Praha

Vyhlášené sobotní brunche v restauraci La Rotonde

Máte volný víkend před sebou a předpověď počasí není zrovna příznivá? Navštivte spolu se svými dětmi sobotní brunch v Hotelu Alcron v Praze, kde na vás budou čekat lahodné pokrmy, příjemná obsluha a živá jazzové hudba.
Praha 1, Praha

Restaurant Alcron v Praze – nejlepší v republice

Svou labužnickou kuchyní, nádherným prostředím a zdvořilou obsluhou je restaurace Alcron příslibem skutečně nezapomenutelného večera.
Praha 1, Praha