Úvod > Kalendář akcí > Festival výtvarného umění Nultá generace 2020 v Jihlavě
Festival výtvarného umění Nultá generace 2020 v Jihlavě
">
18.9.
20.9.
+ Přidat foto

Festival výtvarného umění Nultá generace 2020 v Jihlavě

Kdy 18. září 2020 10:00 - 20. září 2020 Festivaly
Začíná již 5. ročník festivalu současného výtvarného umění Nultá generace.
Tradičně se festivalu současného výtvarného umění Nultá generace můžete seznámit s pracemi několika nadějných umělců současné scény. Výstava potrvá tři dny a nabídne site specific instalace, diskuze a přednášky, workshopy, filmové projekce i hudbu.

Každoročně je hlavním tématem projektu začínat od nuly. Uvidíte nové autory, nový koncept výstavy i pořadatelé využili pro propagaci nová média. Ale nebojte se, stále bude panovat živá atmosféra v celé Jihlavě propojená se současným uměním. Kvůli špatné zdravotní situaci bude letos nově nabídnuta část programu i on-line.

Vernisáž na téma Lítost proběhne jako zahájení festivalu v Kostele sv. Ducha v pátek 18. září od 18.00 hodin. Svá díla budou vystavovat Valentýna Janů, Marie Lukáčová, Martina Smutná a Eva Rybářová. Kurátorem je Miloslav Vorlíček. Od 19.00 hodin se můžete těšit na komentovanou prohlídku.

Své umění vám na hudební stage v Pohostinství Bílý Mák představí Hello Marcel (funk/electro) a viah (altern/elektronica). Jako DJ zahraje Alan Wood. Začátek vystoupení DJ je v pátek 18. září od 19.00 hodin.

Velkým lákadlem by pro návštěvníky měl být také zcela unikátní projekt virtuální výstavy stálé expozice kolekce děl Františka Kupky pražského Musea Kampa. Kupka je jedním z nejvýznamnějších představitelů světového umění 20. století a výstava mapuje jeho cestu k nefigurativnímu umění. Věrohodný trojrozměrný model výstavy nabídne divákům festivalu zážitek netradiční formou prostorově-vizuální instalace přímo v jihlavském Divadle otevřených dveří (DIOD). Technicky náročná instalace bude představena v testovacím provozu speciálně na pátém ročníku Nulté generace v Jihlavě. Na realizaci projektu organizátoři festivalu spolupracují s Nadací Jana a Medy Mládkových a Michalem Pustějovským, umělecem a programátorem, který je absolventem pražské Akademie výtvarných umění.

Akce je pořádána za podpory města Jihlava a Ministerstva kultury. Záštitu nad letošním ročníkem převzali primátorka Jihlavy Karolína Koubová a hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek. Hlavními partnery jsou Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových a DIOD Jihlava.
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 9. 2020

Ubytování a restaurace v okolí