Úvod > Kalendář akcí > Festival Ratha-yatra
Festivaly

Festival Ratha-yatra

V neděli 3. července ve 12 hod. vyrazí z Náměstí Republiky festival vozů Ratha-yatra do centra Prahy za doprovodu zpěvu, tance, bubnů a nadšených návštěvníků. Nenechte si ujít 15. ročník nejpříznivějšího festivalu v roce. Od 15 hod začne na Náměstí Republiky doprovodný kulturní program.
Ratha-Yatra, neboli festival vozů není jen pestrobarevnou přehlídkou v indickém stylu. Své kořeny má tato slavnost v indickém městě Purí, kde se poprvé konala již před pěti tisíci lety. Dnes se tento festival slaví ve všech metropolích světa a je jejich nedílnou tradicí.

Festival svou nadčasovostí, kulturní a duchovní hodnotou pomáhá ve sbližování lidí bez rozdílu rasy, přesvědčení a společenského postavení. Ratha-yatra festival vytváří radostnou a pospolitou atmosféru pro všechny zúčastněné lidi. Je určen pro všechny společenské třídy a věkové kategorie. Snahou organizátorů je seznámit s touto úžasnou a starodávnou kulturou Indie co nejširší spektrum lidí. Součástí kulturního odpoledne je doprovodný program ve festivalovém městečku s různorodými stánky např. s indickým zbožím všeho druhu. Na podiu vystoupí tanečnice indického tance Bharata natyam, těšit se můžete na divadlo a hodně hudby, zpěvu a tance! Jako každý rok nebude chybět stan s vegetariánským menu zdarma pro všechny návštěvníky!

Festival barev, hudby a tance má přátelskou, rodinnou atmosféru, a je vhodný pro rodiny s dětmi.
 

Provozovatel

Ratha-yatra

V Celnici 1031/4
náměstí Republiky
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 737 581 198
Tel.:
+420 603 205 991
Email:
rathayatra.prague...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://smallsmo....
GPS:
50,088171 14,430446
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka:Vstup a ochutnávka vegetariánského menu zdarma!

 

Časová náročnost

8,0 hodin