Úvod > Kalendář akcí > Egypt – dar Nilu
Výstava s názvem Egypt – dar Nilu představí velkorysý náhled do jedné z největších starověkých civilizací, která rozkvétala již před 5000 lety na březích afrického veletoku.
Autor výstavy slovenský cestovatel a sběratel Ján Hertlík nashromáždil během posledních dvaceti let obdivuhodnou sbírku replik historických předmětů s egyptskou tematikou, které následně uměleckými technikami přetvořil do podoby originálů.

Expozice představí repliky bust panovníků, sochy vládců i bohů. Nebudou chybět nástěnné malby či pohřební nádoby. Na výstavě potkáte také nejkrásnější ženu starověku – Nefertiti a seznámíte se s poklady z Tutanchamonovy hrobky. Výstava provede všemi historickými obdobími starověkého Egypta – od času sjednocení Horního a Dolního Egypta, přes stavbu pyramid, období největšího rozkvětu v Nové říši až po Ptolemaiovské období.

Výstavní expozice bude otevřena od 27. srpna do 20. listopadu 2022, denně od 9 do 18 hodin. 
Nadchly vás poklady Starověkého Egypta? Staňte se i vy objeviteli a vydejte se na cestu ZA POKLADEM ZTRACENÉHO MĚSTA. Zámecké sklepení se promění v interaktivní ztracené město, kde si pomocí hlavolamů, rébusů, her i úkolů procvičíte bystrost, logické myšlení, paměť, kombinační schopnosti, týmovou spolupráci i trpělivost. A bude-li vaše mise úspěšná, objevíte i slibovaný poklad!

Doprovodný program výstavy:
27. 8. HRADOZÁMECKÁ NOC 2022 pro děti na Chvalském zámku
17. 9. TAJEMNÁ NOC na Chvalském zámku
28. 9. – 2. 10.  Prodloužený Detektivní víkend na zámku aneb pátrej na vlastní pěst!
26. – 30. 10. Prodloužený Detektivní týden na zámku aneb pátrej na vlastní pěst!
11. – 13. 11. Prodloužený Detektivní týden na zámku aneb pátrej na vlastní pěst!