Úvod > Kalendář akcí > Gastronomické akce > Den otevřených tratí V8
Gastronomické akce

Den otevřených tratí V8

Aliance vinařů V8 vás zve na degustační odpoledne do vinařství Sonberk! Poznejte zblízka to, co je pro vinaře největší hodnotou – naše viniční tratě – tentokrát vinici Sonberk – a ochutnejte vína nejen z této trati, ale také další vína od členů V8. Začínáme ve 14.00 hod.
"Vinice jsou naším největším bohatstvím", to dobře ví členové Aliance V8, a tak přichází s novým plánem – v rámci projektu Trať po trati chce lidem představit ty nejlepší polohy, které obhospodařují jednotliví členové V8.

V neděli 5.7. se důvěrně představí viniční trať Sonberk stejnojmenného popického vinařství. Během odpoledne budou návštěvníci moci navštívit vinici s odborným výkladem vinohradníka Romana Slouka, podívat se do zázemí vinařství a v neposlední řadě ochutnat vína všech z V8 – Kolby, Krásná hora, Nové Vinařství, Sonberk, Vinařství Volařík a Víno Marcinčák.

Doprovodný program zajistí samotní vinaři a postaráno bude i o nejmladší návštěvníky.

Cena vstupného v předprodeji je 590,- Kč, na místě 700,- a obsahuje vstup na volnou degustaci, prohlídku viniční tratě Sonberk, voucher 100,- Kč na nákup vína členů V8, voucher 100,- na občerstvení a originální vinné sklo z italské sklárny Luigi Bormioli. Rezervace a předprodej vstupenek info@8v.cz

Kapacita akce je omezena na 300 míst

Provozovatel

Aliance vinařů V8, o.s.

Vinařství Sonberk
691 27 Popice
Tel.:
+420 739 205 380
Email:
info@8v.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.8v.cz
GPS:
48,924755 16,692764
 
 

Vstupné

Cena: 700 Kč

Snížená cena: 590 Kč

Poznámka:Cena v předprodeji na info@8v.cz činí 590,- Kč, na místě 700,- Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Hustopečský masopust na Turhandlích 2023

Nenechte si ujít již tradiční Hustopečský masopust, který se uskuteční v sobotu 4. 2. 2023 od 10 hodin v ulici Na Hradbách a užijte si spolu s námi bohatý doprovodný program.
Hustopeče, Jihomoravský kraj

Výstava – Na dně... Pavlov – Horní pole: Výzkumy ze dna Novomlýnských nádrží

Výstava v Archeoparku Pavlov.
Pavlov, Jihomoravský kraj

Rozsvícení vánočního stromu v obci Horní Věstonice

Zahájení adventu.
Horní Věstonice, Jihomoravský kraj

Adventní koncert – Boršičanka

Před)vánoční koncert.
Horní Věstonice, Jihomoravský kraj

Pohádková expozice Majky Lexové

Pohádková výstava českých lidových pohádek a strašidel v životní velikosti v Šakvicích.
Šakvice, Jihomoravský kraj

Půjčovna koloběžek a kol v Šakvicích

Na našich kolech a koloběžkách poznejte kraj vinic, vinných sklípků, rozhleden, rozlehlých vodních ploch, hradů a zámků. Poskytujeme i klidné ubytování v malebném vesnickém prostředí s venkovním posezením a grilem.
Šakvice, Jihomoravský kraj

Hustopečská mandlárna – mandle od srdce

Jde o rodinný podnik vyrábějící produkty, v nichž se snoubí nevšední chuť a vůně mandlí s alkoholem. Mandlárna zde vznikla hlavně díky existenci jediných mandloňových sadů ve střední Evropě.
Hustopeče, Jihomoravský kraj

Wine Wellness Hotel Amande

V Česku můžete ochutnat skvělé víno ve 384 vinařských obcích, ale jen jedna z nich se může kromě vinic pyšnit i mandloňovým sadem. Mandle a vinice se v Hustopečích každý rok na jeden den spojí v událost Slavnosti mandloní a vína. U nás v Hotelu Amande takovou slavností může být každý den.
Hustopeče, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Vinařský dům Sonberk nedaleko Mikulova

Tento architektonický skvost, dílo architekta Josefa Pleskota, je první stavbou na Moravě, která je zasazena přímo uprostřed vinohradu. Již v roce 1522 byla vína z této vinice dodávána na Pražský hrad, na slavnostní tabule Jagellonců, později Habsburků do Vídně.
Popice, Jihomoravský kraj

Vína z vinařství Gotberg – produkty ekologického vinohradnictví

Vinařství Gotberg se nachází nedaleko Hustopečí v obci Popice na jižní Moravě. Od svého založení se vinařství věnuje výrobě kvalitních přívlastkových vín a zaměřuje se na tradiční i nové odrůdy.
Popice, Jihomoravský kraj

Vinařství Václav

Staňte se součástí moderního uměleckého díla a vychutnejte si jižní Moravu v její plné kráse.
Hustopeče, Jihomoravský kraj

Vinařství Fabig

Vinařství Fabig bylo založeno v roce 2011. Zaměření je především na vína určená do gastronomie, odrážející místo původu a vyjímečnost viničních tratí.
Hustopeče, Jihomoravský kraj