Úvod > Kalendář akcí > Den otevřených dveří Ministerstva obrany
Den otevřených dveří Ministerstva obrany
"> "> "> "> ">
28.9.
Přidat foto
Historické a vojenské akce

Den otevřených dveří Ministerstva obrany

28. září 2022 od 9 do 14 hodin, na Den české státnosti, se opět otevřou veřejnosti brány Ministerstva obrany v objektu Na Valech.
Na Den české státnosti bude moct veřejnost opět nahlédnout do reprezentačních prostorů Ministerstva obrany ČR. Ve středu 28. září se už počtvrté v novodobých dějinách naší země uskuteční Den otevřených dveří a zájemci si budou moci prohlédnout nejen vojenskou techniku, ale také pracovnu ministryně obrany Jany Černochové.

Sídlo Ministerstva obrany ČR (ulice Tychonova 1, Praha 6) bude tento den veřejnosti přístupné v době od 9 do 14 hodin. Z bezpečnostních důvodů bude vstup povolen pouze občanům ČR, kteří se předem zaregistrují. Pro návštěvníky bude připravena prohlídka reprezentativních prostorů hlavní budovy úřadu s odborným výkladem, která se uskuteční každých 15 minut s délkou trvání přibližně 30 – 45 minut. V přilehlém areálu bude nachystán doprovodný program.

„Poprvé se Den otevřených dveří na Ministerstvu obrany uskutečnil v roce 2017, naposledy v roce 2019. Nyní po covidové pauze chceme tuto krásnou budovu lidem představit znovu,“ říká Daniela Hölzelová z PR oddělení odboru komunikace MO. Minulé ročníky podle ní přilákaly stovky návštěvníků, obdobný zájem očekává i letos. „Nejvíc samozřejmě táhne pracovna ministryně a také vojenská technika, která i letos bude vystavena před hlavním vchodem tzv. hlavní budovy, kde ministryně obrany sídlí.“

Kromě současné vojenské techniky a výstroje Armády ČR, Vojenské policie a Hradní stráže se mohou zájemci těšit na tematické výstavy o historii objektu Valy a „Ten druhý život“, stánek s projektem POKOS (Příprava občanů k obraně státu) s výstavou a soutěžemi, prezentaci Univerzity obrany, ukázky historických vozidel ze sbírek VHÚ a autogramiádu úspěšných sportovců ASC Dukla.

Na akci je nutná rezervace
Zájemci o účast na Dni otevřených dveří na Ministerstvu obrany nechť do 19. září do 12:00 zašlou své jméno a příjmení, datum narození a e-mailový kontakt na adresu prohlidkaMO2022@army.cz. Tyto údaje jsou nutné pro vpuštění do střeženého vojenského objektu.
Váleční veteráni, vojenští důchodci, zaměstnanci MO a AČR budou do objektu vpuštěni bez registrace po předložení odpovídajícího průkazu.
Návštěvníci budou vstupovat do zabezpečených oblastí chráněných režimovými opatřeními fyzické bezpečnosti v souladu se zákonem č. 412/2005 Sb., o ochraně utajovaných informací a o bezpečnostní způsobilosti, a jeho prováděcími předpisy. Jsou tak povinni sdělit své identifikační údaje a prokázat svou totožnost. Ministerstvo obrany, v souladu s touto povinností stanovenou právním předpisem bude zpracovávat uvedené osobní údaje podle zákona č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů, v platném znění.

Důležité informace
Termín:
  • středa 28. září 2022
  • 9.00 – 14.00 hodin, poslední prohlídka začíná v 13.30 hod.
Adresa:
  • Praha 6 – Hradčany, ulice Tychonova 1
Doprava:
  • metrem: trasa A, stanice Hradčanská, výstup z metra směr Pražský hrad
  • tramvají: č. 1, 2, 8, 14, 18, 20, 25 a 26 nebo autobusem č. 131, stanice Hradčanská
  • tramvají č. 22 a 23, stanice Královský letohrádek
  • autobusy a vlaky příměstské dopravy, stanice Praha Dejvice, Praha Hradčanská
Upozornění:
Každý návštěvník musí projít bezpečnostní kontrolou včetně vnášených zavazadel.
Z důvodu zabezpečení vojenského prostoru není možné vnášet do areálu Ministerstva obrany tyto předměty:
  • střelné, bodné, řezné a sečné zbraně, hořlavé látky, veškeré alkoholické a nealkoholické nápoje (každý návštěvník v areálu obdrží láhev s 0,5l vody). Místo vstupu, tzv. stříbrná brána, není uzpůsobeno na uložení uvedených předmětů. Návštěvník s těmito předměty proto nebude do objektu vpuštěn!
Do areálu nebude možný vstup s dětskými kočárky, invalidními vozíky a zvířaty.
Nezapomeňte si s sebou vzít průkaz totožnosti (občanský průkaz, případně pas).