Úvod > Kalendář akcí > Cibulový jarmark Hořovice 2021: zrušeno
Cibulový jarmark Hořovice 2021: zrušeno
"> "> "> "> "> ">
9.10.
+ Přidat foto
Historické a vojenské akce

Cibulový jarmark Hořovice 2021: zrušeno

  • 9. říjen 2021 8:00 - 16:00
Každoročně začátkem října probíhá v Hořovicích Cibulový jarmark. Jarmark se koná na náměstí, v ulicích a kulturních zařízeních města.
Město Hořovice zaplní spoustou stánků s cibulí, česnekem, ale i dalšími zahrádkářskými produkty. Představí se také tradiční řemesla. Součástí akce budou letos mj. výstavy ovoce, zeleniny, hub a včelařských výrobků.

Slavnost začíná již v pátek, kdy do ulic za zábavou vyrazí všichni lidé z města a okolí. Jarmark probíhá na náměstí, v hlavních ulicích, v kulturních zařízeních, ale i na zámku. Součástí jarmarku jsou také doprovodné akce, jako například výstava ovoce, zeleniny, hub, dýní a včelařských výrobků. Nechybí tradiční selské sýry a uzeniny. Vedle pochutin se zde prodávají různé výrobky českých řemeslníků. Atmosféru Cibulového jarmarku podpoří i mažoretky, ale také hudební kapely a zábavný lunapark.

 

Dlouholetá tradice Cibulového jarmarku

Tradice cibulového jarmarku v Hořovicích pochází z Německa, kam jezdili zahrádkáři z Hořovic a okolí před mnoha léty na cibulé trhy do Výmaru (Weimar). Tam se seznámili s prodejem cibulových copů, naučili se je plést a od roku 1989 se pořádají cibulové jarmarky v Hořovicích. Zatímco v Německu tato tradice již zanikla, Hořovice v roce 2018 zažily již 30. ročník této lidové slavnosti. 

Hořovičtí nadšenci upletou každý rok zhruba 6000 cibulových copů z lokálních zdrojů. Pletou je dva až tři týdny. Velkou chloubou je pak velký cibulový cop, který jakožto symbol Cibulového jarmarku je zavěšený na štítě barokního domu ve Valdecké ulici, tedy na dnešním Domě zahrádkářů. Tento obří cop je dlouhý 4,2 m, je spleten z 500 kg cibule zhruba během 3 dnů.

Tip na výlet: Dominantou Hořovic je barokně-klasicistní zámek se zajímavým parkem.
Zobrazit více

Provozovatel

Český svaz zahrádkářů

Palackého náměstí 89
268 01 Hořovice
Tel.:
+420 723 708 935
Tel.:
+420 311 512 978
Email:
zahradkari.horovi...
WWW:
www.mesto-horovic...
WWW:
https://www.mesto...
GPS:
49,836165 13,902345
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Zelený Strom Hořovice

Hotel Zelený Strom Hořovice

Hořovice, Střední Čechy
Pension Villa Hořovice

Pension Villa Hořovice

Hořovice, Střední Čechy
Hotel a restaurace U Parku v Hořovicích

Hotel a restaurace U Parku v Hořovicích

Hořovice, Střední Čechy
Penzion Ranch Hořovice

Penzion Ranch Hořovice

Hořovice, Střední Čechy