Úvod > Kalendář akcí > Čajomír fest – dvoudenní čajový festival
Čajomír fest – dvoudenní čajový festival
"> "> "> ">
20.8.
21.8.
Přidat foto
Festivaly

Čajomír fest – dvoudenní čajový festival

V parkové části Výstaviště Praha proběhne 14. ročník čajového festivalu – celoevropské setkání profesionálů, laiků a nadšenců v přípravě čaje.
Novinkou letošního ročníku bude část určená milovníkům vodních dýmek, které jsou neodmyslitelně spojeny s českými čajovnami. Prezentace výrobců vodních dýmek, tabáků a příslušenství obsadí část nazvanou Shisha Fest.

Nedělní část svátku čaje bude pokračovat již od brzkých ranních hodin a festival zakončíme při smrákání slavnostním vyhlášením Krále čajmenů.

Hlavním bodem programu je velká degustace čajů a bylin, které připravují zástupci čajoven z Čech, Evropy i vzdálenějších zemí. Na hlavním pódiu pak proběhne přehlídka čajových stylů a bohatý doprovodný program. V současné chvíli se registrovalo 30+ čajoven a čajmanů z Čech i zahraničí. Přijednou například majitelé čajovny v Petrohrad.

Venkovní pódium, které najdete uprostřed tržnice, nabízí komponovaný program akustických koncertů a hráčů na originální nástroje. Uvidíte zajímavá taneční vystoupení a nebudou chybět ukázky relaxačního cvičení a bojového umění. Workshopová část festivalu už tradičně nabídne nejednu zajímavou aktivitu. Od meditací, přes relaxační cvičení, hru na hudební nástroje a mnoho jiných dílen.