Úvod > Aktuality > Festival určený všem milovníkům dobrého čaje, to je Čajomír fest

Festival určený všem milovníkům dobrého čaje, to je Čajomír fest

Vydáno 20. srpna 2019 Zážitky
Na Vyšehradě vás o víkendu 24. a 25. srpna 2019 čekají ochutnávky a tradiční čajové obřady v podobě evropského sletu čajových profesionálů a nadšenců v přípravě čaje. Staré Purkrabství se promění na jeden den v jednu velkou čajovou vesnici s desítkami čajoven a tržnící. Nebude chybět doprovodný program - pouliční umění, tvořivé dílny, prezentace čajové školy a další. Těšit se můžete i na workshopy, hudební program nebo dětský koutek.

O víkendu 24. a 25. srpna se na magickém Vyšehradě uskuteční již 11. ročník mezinárodního festivalu čajového umění z celého světa - Čajomír. Tradičně se vedle sebe budou prezentovat amatéři a profesionálové z čajoven. Festival jako jedna velká čajová degustace, odpočinková zóna pro celou rodinu, při které se vypije moře čaje. V sobotu bude festival zahájen ve 12:00 hodin a potrvá do 20:00 hodin. Nedělní program bude stejně jako každý rok od svítání do soumraku (cca 8 až 19 hodin).

Na festivalovém podiu se představí pořadatelé tradiční přípravy čaje z Anglie, Číny, Tibetu, Japonska, Korei, Vietnamu, Mongolska, Maroka, Turecka a z mnoha dalších blízkých či orientálních krajin. Součástí programu jsou stánky s moderní zdravou gastronomií - raw trendy, vegan či vegetarian, čajovou zmrzlinou, zákusky, slanými pokrmy, čajovým pivem atd.

Festival ČajomírKoupí degustační pásky za 250 Kč podpoříte celý festival a můžete se zůčastnit celodenního nabitého programu. Hlavním bodem programu je velká degustace čajů a bylin, které připravují festivalové čajovny z Čech, Evropy i vzdálenějších zemí. V sobotu si můžete zahrát velkou čajovou degustační hru Impérium Of Tea. V neděli se můžete těšit na desítky čajmanů, kteří vám uvaří čaj svým originálním způsobem a osobitým příběhem. V tržnici si můžete nakoupit skvělé čaje přímo od dovozců. Originální čajové nádobí bude nabízet několik šikovných domácích keramiků. Bude zde i mnoho dalších prodejců zajímavého sortimentu. O hladové žaludky se postará několik stánků s nabídkou kvalitní etnické, vegetariánské a veganské kuchyně.

Vyšehrad - poznejte jedno z nejpamátnějších míst českého národa

Vyšehrad - poznejte jedno z nejpamátnějších míst českého národa

Vyšehrad, skála nad řekou s temnou siluetou štíhlých věží, patří neodmyslitelně k pražské krajině. I na začátku 21. století si Vyšehrad uchovává magickou atmosféru a tajemství.

Kasematy na Vyšehradě se sálem Gorlice - objevte tajuplné vyšehradské podzemí

Kasematy na Vyšehradě se sálem Gorlice - objevte tajuplné vyšehradské podzemí

Vyšehradská pevnost se začala stavět roku 1654 na základě rozhodnutí císaře Ferdinanda III. Kasematy se nacházejí po obou stranách Cihelné brány, pravá část chodeb ústí do podzemního sálu zvaného Gorlice, který měl sloužit vojákům jako sklad potravin a munice.