Úvod > Aktuality > Festival určený všem milovníkům dobrého čaje, to je Čajomír fest
Festival určený všem milovníkům dobrého čaje, to je Čajomír fest
"> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Festival určený všem milovníkům dobrého čaje, to je Čajomír fest

  • Vydáno16. srpna 2022
Na pražském Výstavišti vás o víkendu 20. a 21. srpna 2022 čekají ochutnávky a tradiční čajové obřady v podobě evropského sletu čajových profesionálů a nadšenců v přípravě čaje. Parková část Výstaviště se promění v jednu velkou čajovou vesnici s desítkami čajoven a tržnící. Nebude chybět doprovodný program – pouliční umění, tvořivé dílny, prezentace čajové školy a další. Těšit se můžete i na workshopy, hudební program nebo dětský koutek. Letos se zde bude konat také první ročník Shisha Festu.

O víkendu 20. a 21. srpna 2022 se v parkové části Výstaviště uskuteční již 14. ročník mezinárodního festivalu čajového umění z celého světa – Čajomír. Tradičně se vedle sebe budou prezentovat amatéři a profesionálové z čajoven. Festival jako jedna velká čajová degustace, odpočinková zóna pro celou rodinu, při které se vypije moře čaje. V sobotu bude festival zahájen ve 12:00 hodin a potrvá do 20:00 hodin. Nedělní program bude stejně jako každý rok od svítání do soumraku (cca 8 až 19 hodin).

Na festivalovém podiu se každoročně představují tradiční přípravy čaje z Anglie, Číny, Tibetu, Japonska, Korei, Vietnamu, Mongolska, Maroka, Turecka a z mnoha dalších blízkých či orientálních krajin. Uvidíme, jak tomu bude letos. Součástí programu jsou stánky s moderní zdravou gastronomií – raw trendy, vegan či vegetarian, čajovou zmrzlinou, zákusky, slanými pokrmy, čajovým pivem atd.


Čajové impérium, tržnice a Král čajmanů

Festival ČajomírKoupí degustační pásky za 250 Kč podpoříte celý festival a můžete se zůčastnit celodenního nabitého programu. Hlavním bodem programu je velká degustace čajů a bylin, které připravují festivalové čajovny z Čech, Evropy i vzdálenějších zemí.

V sobotu si můžete zahrát velkou čajovou degustační hru Impérium Of Tea. Zahájení festivalu proběhne v sobotu ve 12:00 a program prvního dne potrvá až do 20:00 hodin.

čajeNedělní část svátku čaje bude pokračovat již od brzkých ranních hodin a skončí při smrákání slavnostním vyhlášením Krále čajmanů. Ke své degustační pásce dostanete keramický žeton – čajk, který můžete věnovat hostiteli, jehož přípravu čaje chcete odměnit. Můžete těšit na desítky čajmanů, kteří vám uvaří čaj svým originálním způsobem a s osobitým příběhem. Král Čajmanů ponese svůj titul až do příštího ročníku Čajomír festu.

V tržnici si po oba dva dny nakoupíte skvělé čaje přímo od dovozců. Originální čajové nádobí bude nabízet několik šikovných domácích keramiků. Bude zde i mnoho dalších prodejců zajímavého sortimentu. O hladové žaludky se postará několik stánků s nabídkou kvalitní etnické, vegetariánské a veganské kuchyně.


Zajímavé workshopy a Shisha fest

dětská loukaWorkshopová část festivalu už tradičně nabídne nejednu zajímavou aktivitu. Od meditací, přes relaxační cvičení, hru na hudební nástroje, výuku břišních tanců a mnoho jiných dílen. Čajomír fest je rodinný festival a proto je pro děti připravena dětská louka, kde si mohou hrát, odpočívat, malovat nebo vyrábět. Pokud pijete rádi čaj se svými dětmi, můžete si přinést vlastní deku a připravit společně čaj pro ostatní děti.

Skvělou atmosféru prvního ročníku Shisha Festu si návštěvníci budou moct užít po celý víkend. Čeká na ně mnoho designových Shisha lounges, prodejců dýmek a tabáku.

Průmyslový palác a Výstaviště Praha v Holešovicích

Průmyslový palác a Výstaviště Praha v Holešovicích

Průmyslový palác je ústřední dominantou areálu Výstaviště Praha Holešovice. Secesní stavba pochází z roku 1891 podle návrhu Bedřicha Münzbergra, který spoluprácoval s inženýrem Františkem Prášilem. Výzdobu provedl Bedřich Ohman a Alois Dryák. Stavba je jak uměleckou, tak i technikou památkou.