Úvod > Kalendář akcí > Brdský cyklobus 440555 Příbram - Borovno
Brdský cyklobus 440555 Příbram - Borovno
">
27.4.
29.9.
+ Přidat foto

Brdský cyklobus 440555 Příbram - Borovno

Kdy 27. duben 2019 - 29. září 2019 Sportovní akce
Brdy lákají na výlet, ale ne každý chce nebo má možnost o víkendu nastartovat plechového miláčka a vyrazit do kopců. Pro nemotorizované Plzeňáky, Příbramáky i obyvatele obcí na trase mezi nimi tu je linka číslo 440555 ČSAD autobusů Plzeň.
Brdy, pohoří přezdívané vnitrozemská Šumava, leží na rozhraní Plzeňského a Středočeského kraje. Od ledna 2016 se z velké části původně nepřístupného Vojenského výcvikového prostoru Brdy stala nově vyhlášená Chráněná krajinná oblast Brdy, která nabízí cykloturistům a pěším jedinečné možnosti vyžití. V zimním období pak jistě naláká i řadu rekreačních běžkařů. K dopravě do oblasti lze celoročně využít spoje veřejné dopravy.

Dvanáctým rokem vyrazí od jara do podzimu na lince z Plzně do Příbrami autobusy doplněné vlekem pro jízdní kola.V letošním roce pojedou autobusy s cyklovlekem od soboty 27. dubna, závěrečná jízda pak bude v neděli 29. září 2019.

Rezervace míst pro osoby je opět možno provádět z různých nástupních míst a pohodlně také přes Internet. Jízdenky lze samozřejmě nadále zakoupit rovněž přímo u řidiče autobusu ve Vaší nástupní zastávce. Dovozné za jízdní kolo se platí pouze přímo u řidiče autobusu při nástupu, předprodej není možný.

Klasický cyklobus jede každou sobotu, neděli a svátek a je zajištěna přeprava minimálně 27 ks jízdních kol.
  • Z Plzně vyjíždí v 7:45 hodin a jede přes Brdy až do Příbrami. Z Příbrami jede spoj v 10:30 hodin s konečnou zastávkou Míšov.
  • Z Míšova nazpět do Příbrami jede ve 13:15 hodin. Z Příbrami jede přes Brdy nazpět do Plzně v 15:30 hodin.

I letos bude nabízena rozšířené přepravy jízdních kol také u spojů v pracovní dny, a to v červenci a srpnu. Bicykly budou přepravovány ve skříňovém vleku s kapacitou až 10 kol.
  • Takto bude možné vyvézt jízdní kola nejen do vrcholových partií Brd na spojích v 6:15 z Rožmitálu p. Tř. směr Plzeň, v 7:45 z Plzně do Rožmitálu, v 15:05 z Rožmitálu na Plzeň a v 17:25 z Plzně do Rožmitálu pod Třemšínem.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 4. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Šatlava Příbram

Restaurace Šatlava Příbram

Příbram, Střední Čechy
Hotel Belvedere Příbram

Hotel Belvedere Příbram

Příbram, Střední Čechy
Ubytování na faře Slivice - Milín

Ubytování na faře Slivice - Milín

Milín, Střední Čechy