!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Expozice o CHKO Brdy v Příbrami

Expozice o CHKO Brdy v Příbrami

Kultura
Expozice v Ekologickém centru Orlov se snaží nejen ukázat veřejnosti nejkrásnější místa Brd na fotografiích, ale také vysvětlit, jakým způsobem je o cenné lokality této chráněné krajiné oblasti pečováno.
V Domě Natura si můžete prohlédnout již pět expozic. První pod názvem "CHKO Brdy" vznikla ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR. Tato prožitková výstava ukazuje netradičním způsobem krásu Brd, a zároveň seznámí s problémy ochrany přírody a ukáže její netradiční formy. Druhá nese název "Historie bývalého vojenského újezdu Brdy" a věnuje se historii Brd od prvopočátku do zrušení vojenského újezdu Brdy v prosinci 2015.

Třetí expozice“ Živá příroda - expozice českých plazů a obojživelníků“ patří k ojedinělým výstavám svého druhu v České republice i ve Střední Evropě. Na jednom místě se seznámíte se všemi zástupci naší herpetofauny. Prožijete nevšední zážitek při sledování zvířat, která běžně v přírodě nespatříte v jejich typickém prostředí.
Autorská výstava „Nebeské Česko“ Jiřího Jirouška příbramského rodáka ukáže pomocí nebeských fotografií přírodní krásy České republiky. Zpestřujícím prvkem prohlídky jsou multimediální prezentace a zážitková komora, která simuluje noční život v Brdech včetně zvuků a typické vůně lesa.

Stálá expozice „Sphingidae museum“ druhé největší sbírky na světě představuje tajemný svět lišajů. Seznámíte se s českými i cizokrajnými druhy včetně jejich biotopů. Poprvé jsou zveřejněny také úspěchy muzea v oblasti systematické zoologie.
 
Prostory jsou navíc doplněny o nádherné fotografie Bohumila Fišera, Jiřího Jirouška, Davida Fischera, Petra Karlíka, Jany Dandové, Pavla Škáchy a dalších.
 
Dům Natura je projektem Ekologického centra Orlov, které rozšiřuje nabídku vzdělávacích a volnočasových aktivit v Příbrami. Dále slouží jako zázemí pro vědeckou a výzkumnou činnost, semináře a konference se zaměřením nejen na Brdy a problematiku ochrany životního prostředí, ale i pro kulturní a vzdělávací akce.
Celý popis
Naposledy změněno: 2. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Šatlava Příbram

Restaurace Šatlava Příbram

Příbram, Střední Čechy
Hotel Belvedere Příbram

Hotel Belvedere Příbram

Příbram, Střední Čechy
Ubytování na faře Slivice - Milín

Ubytování na faře Slivice - Milín

Milín, Střední Čechy