Úvod > Co chcete dělat? > Zážitky > Tuláčkova stezka hlavolamů
Tuláčkova stezka hlavolamů - Bitva u Sudoměře
Zážitky

Tuláčkova stezka hlavolamů

Venkovní hra Tuláčkova stezka hlavolamů je hra pro celou rodinu i partu přátel. Znáte start výletu. Nevíte kam jdete. Jen luštěním šifer a hlavolamů se posouváte dál.
Co je Tuláčkova stezka hlavolamů?
Tuláčkova stezka hlavolamů je netradiční výlet pro celou rodinu i partu přátel. Znáte start výletu. Nevíte, kam jdete. Jen rozluštěním šifer a hlavolamů se dostanete dál. Tuláčkova stezka hlavolamů je sestavena pro neomezený počet hráčů. Abyste si však netradiční výlet opravdu užili, doporučujeme jít ve skupině 2 – 6 výletníků. Trasy výletů jsou sjízdné pro kolo i terénní kočárek, pokud není u popisu uvedeno jinak. Šifry a hlavolamy jsou připraveny pro děti od 8 let.

Jak Tuláčkova stezka hlavolamů funguje?
1 . Vyberete si lokalitu, ve které chcete netradiční výlet zažít. 
2. Přes tlačítko Rezervační systém si zakoupíte šifry a hlavolamy. Vstupné již nehradíte. 
3. Na Vámi uvedenou adresu zašleme vybraný okruh venkovní hry pro celou rodinu i partu přátel Tuláčkova stezka hlavolamů. 
4. Ve vámi zvolený den si jdete netradiční výlet užít.
5. Venkovní hru pro celou rodinu i partu přátel Tuláčkova stezka hlavolamů je třeba zakoupit před tím, než se na netradiční výlet vydáte.
 
Varianty netradičního výletu Tuláčkova stezka hlavolamů a lokality:

Za poklady Brd: 
Hra se odehrává ve Středočeském kraji, v Brdech, v přírodním parku Třemšín. Start hry je ve Voltuši. Trasa výletu je dlouhá přibližně 6,4 km a zavede vás na 10 zajímavých turistických zastavení. Cestou potkáte i turistický přístřešek, kde si budete moci odpočinout. Na této výletní trase rozlousknete 30 šifer a hlavolamů.

Bitva u Sudoměře:
Hra se odehrává na Písecku v jižních Čechách, u obce Sudoměř. Trasa výletu je dlouhá přibližně 7,5 km a zavede vás na 8 zajímavých turistických zastavení. Cestou potkáte turistický přístřešek, kde si budete moci odpočinout i rybník, kde se budete moci vykoupat. Na této výletní trase rozlousknete 37 šifer a hlavolamů.

Do oblak:
Hra se odehrává v jižních Čechách u Lipenské přehrady. Start hry je v obci Lipno nad Vltavou. Trasa výletu je dlouhá přibližně 9,3 km a zavede vás na více jak 5 zajímavých turistických zastavení. Cestou potkáte turistický přístřešek, kde si budete moci odpočinout i restauraci, kde se budete moci občerstvit. Trasa výletu vás zavede i do zátoky Lipenské přehrady, kde se budete moci vykoupat. Na této výletní trase rozlousknete 34 šifer a hlavolamů.

Poznej Milevsko:
Hra se odehrává v Milevsku. Trasa výletu je dlouhá přibližně 4,8 km a zavede vás na více jak 15 zajímavých turistických zastavení. Cestou potkáte restaurace i odpočinková místa. Na této výletní trase rozlousknete 38 šifer a hlavolamů, dozvíte se mnoho informací o historii města Milevska i  o milevských osobnostech. Trasa je sjízdná pro kolo a kočárek a je vhodná i pro pejskaře. 

Poznej Tchořovicko:
Hra se odehrává na Blatensku v Jihočeském kraji, v okrese Strakonice. Start hry je u Tchořovic. Trasa výletu je dlouhá přibližně 9,3 km a zavede vás na více jak 10 zajímavých turistických zastavení. Cestou potkáte turistické přístřešky, kde si budete moci odpočinout i hospůdku, kde se budete moci posilnit. Na této výletní trase rozlousknete 27 šifer a hlavolamů.

Pohádkový les:
Hra se odehrává v Plzeňském kraji, v okrese Klatovy. Start hry je v Nalžovských Horách. Trasa výletu je dlouhá přibližně 7,9 km a zavede vás na více jak 8 zajímavých turistických zastavení. Cestou potkáte turistický přístřešek, kde si budete moci odpočinout i obchůdek s potravinami. Na této výletní trase rozlousknete 27 šifer a hlavolamů.

Útržky z Pošumaví

V projektu Útržky z Pošumaví vám přinášíme celou řadu námětů pro vaše nové zážitky a radovánky a také benefitů, které můžete u našich partnerů čerpat. Naše vouchery můžete čerpat u mnohých poskytovatelů služeb.
Plánice, Plzeňský kraj

Street food a Open Air Horažďovice

To nejlepší ze světového street foodu ochutnáte v sobotu 15.července na 2.ročníku akce Street food + Open Air v Horažďovicích.
Horažďovice, Plzeňský kraj

Minipárty s Karlem Šípem

Zábavná talk show s Karlem Šípem v Kašperských Horách.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Les Prašivice – pohádkové místo v Nalžovských horách

U Nalžovských hor v lese Prašivice si nechal kolem roku 1840, Hrabě Taafe, majitel zdejšího panství původně z Irska, postavit věrnou kopii irského rodového sídla, hradu Ballymotte. K parku a zřícenině vede z Nalžovských Hor modrá značka, u lesa parkoviště není.
Horažďovice, Plzeňský kraj

Umělá zřícenina Ballymotte

Nad městečkem Nalžovské Hory byla kolem roku 1840 postavena věrná kopie irského rodového sídla hraběte Taaffe – hradu Ballymotte. Kolem zříceniny postupně vyrostl svérázný lesní park s jezírkem.
Nalžovské Hory, Plzeňský kraj

Šance pro draha – nakrmte svou ovečku v Těchonicích

Přijeďte se mrknout na svou ovečku a prohlídnout draha. A vůbec, seznamte se s celými Těchonicemi. Nebudete litovat.
Plánice, Plzeňský kraj

Lípa u Svaté Anny v Břežanech

Lípa u Svaté Anny je památný strom u vsi Břežany, severozápadně od Horažďovic.
Břežany, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Autokemp Hnačov

Kemp Hnačov leží v jihozápadních Čechách nedaleko města Klatovy. Rozkládá se na břehu rybníka o rozloze 68 ha, který je obklopen překrásnými lesy a nádhernou přírodou. Pár metrů od kempu je i Wake park Hnačov pro wakeboarding a vodní lyžování.
Plánice, Plzeňský kraj

Hotel – Restaurant Pavlíček

Příjemné prostory na náměstí v obci Plánice v blízkosti sportovního areálu nabízí Hotel a restaurant Pavlíček. Je zde také možnost hry stolního tenisu, šipky a sledování sportovních i jiných pořadů na velkoplošné TV.
Plánice, Plzeňský kraj

Vystřelený Vočko na Rabí

Stylově zařízený hostinec s českou kuchyní ležící pod největší hradní zříceninou u nás.
Rabí, Plzeňský kraj

Hotel Atawa – Outdoor na jezírku v Rabí

Pokud jste se rozhodli strávit svůj volný čas v přírodě, aktivně se odreagovat, relaxovat nebo připravit outdoorový program, jste na tom správném místě… Pro rodiny s dětmi připravíme týmové hry, paintball, lukostřelbu, vyjíždky na koních nebo čtyřkolkách.
Rabí, Plzeňský kraj