Úvod > Kalendář akcí > 47. MFF Ekofilm v Brně
47. MFF Ekofilm v Brně
">
20.10.
23.10.
+ Přidat foto
Festivaly

47. MFF Ekofilm v Brně

  • 20. říjen 2021 – 23. říjen 2021
Více než dvě stovky filmů přihlásili letos tvůrci do 47. ročníku mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí EKOFILM.
Architektura, příroda ve městě i bydlení v přírodě a v souladu s ní či komunitní život. To je jen krátký výčet asociací podtitulu Adresa: Země, který organizátoři zvolili 47. ročníku nejstaršího mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí v Evropě EKOFILM.

Do soutěžní části festivalu, který se v Brně uskuteční 20.–23. října 2021, vybere dramaturgie 25 nejlepších filmů, které budou soutěžit ve třech kategoriích – Krásy přírody, Středoevropské filmy a Krátké filmy. Udělovat se bude i Cena prezidenta festivalu a zejména Grand Prix – Hlavní cena festivalu ministra životního prostředí. Filmaři mohou své snímky přihlašovat na webu filmfreeway.com do konce května a stejně jako loňský rok je přihlášení zpoplatněno. Výtěžek z něj půjde na festivalové Prize Money.

Letos dostanou na festivalu prostor témata jako zelená architektura, městské plánování, komunitní život nebo chytré technologie, o nichž se více dozvíte na úvodní besedě a prostoupí i celým doprovodným programem festivalu. Pokud to epidemiologická situace dovolí, uskuteční se přednášky, besedy či filmové projekce na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, v Univerzitním kině Scala či na brněnském náměstí Svobody.

Jako každý rok bude možné si odpromítané festivalové filmy připomenout i skrze Ozvěny EKOFILMu. Stačí na adresu ozveny@ekofilm.cz zaslat seznam vybraných filmů, které chcete promítat na vaší nekomerční projekci, která musí být realizována a propagována pod názvem "Ozvěny EKOFILMu". Další podmínky a informace k Ozvěnám naleznete na festivalovém webu.

Těšíme se na vás.
 
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Coffee bar Mymika v Brně

Coffee bar Mymika v Brně

Brno, Jižní Morava
Coffee Bar Mymika

Coffee Bar Mymika

Brno, Jižní Morava
Hotel Passage v centru Brna

Hotel Passage v centru Brna

Brno, Jižní Morava