!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > 47. MFF Ekofilm v Brně
47. MFF Ekofilm v Brně
">
20.9.
23.9.
+ Přidat foto
Festivaly

47. MFF Ekofilm v Brně

Kdy 20. září 2021 – 23. září 2021
Vychutnejte si většinu soutěžních snímků 47. MFF EKOFILMu od 20. do 23. září.
Architektura, příroda ve městě i bydlení v přírodě a v souladu s ní či komunitní život. To je jen krátký výčet asociací podtitulu Adresa: Země, který organizátoři zvolili 47. ročníku nejstaršího mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí v Evropě EKOFILM.

Do soutěžní části festivalu, který se v Brně uskuteční 20.–23. října 2021, vybere dramaturgie 25 nejlepších filmů, které budou soutěžit ve třech kategoriích – Krásy přírody, Středoevropské filmy a Krátké filmy. Udělovat se bude i Cena prezidenta festivalu a zejména Grand Prix – Hlavní cena festivalu ministra životního prostředí. Filmaři mohou své snímky přihlašovat na webu filmfreeway.com do konce května a stejně jako loňský rok je přihlášení zpoplatněno. Výtěžek z něj půjde na festivalové Prize Money.

Letos dostanou na festivalu prostor témata jako zelená architektura, městské plánování, komunitní život nebo chytré technologie, o nichž se více dozvíte na úvodní besedě a prostoupí i celým doprovodným programem festivalu. Pokud to epidemiologická situace dovolí, uskuteční se přednášky, besedy či filmové projekce na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, v Univerzitním kině Scala či na brněnském náměstí Svobody.

Těšíme se na vás.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 9. 3. 2021