Úvod > Co chcete dělat? > Ubytování > Hotel Continental Brno
Ubytování

Hotel Continental Brno

Výškový hotel Continental stojí na půdorysu písmene Y v místě, kde býval rodný dům Adolfa Loose. Stavba ke příkladem bruselského architektonického stylu.
Nevelká parcela vybraná pro výstavbu hotelu Continental se nachází v místě jedné z nejstarších dělnických kolonií bývalého Rakouska-Uherska. Pamětní deska instalovaná při vstupu do hotelu upomíná na jeho historii: stával zde rodný dům Adolfa Loose a kamenická dílna jeho rodičů. Omezená velikost parcely určila, že se bude hotel z kapacitních důvodů stavět do výšky. Vznikl tak objekt o patnácti podlažích vysoký 56 metrů, který významně zasáhl do panoramatu města a dnes je jeho neodmyslitelnou součástí.

Stavba, navržená v roce 1959 Zdeňkem Řihákem, Aloisem Semelou a Vladimírem Kovaříkem a dokončená roku 1964, se téměř kompletně dochovala. Nepřehlédnutelnými prvky jsou spirálové schodiště a strop z trojúhelníkových kazet v hale. V parteru před hlavním vstupem do hotelu z Kounicovy ulice byla osazena jedenáctimetrová nefigurativní plastika Olbrama Zoubka Ptáci (1964) z litého betonu. V atriu severního průčelí se dochoval vodní prvek nepravidelného tvaru s travertinovou sochou ženské postavy od Zdeny Preclíkové-Fibichové.

V roce 2018 byla provedena zatím poslední etapa modernizace. Hotel Continental se tak nyní stal moderním městským kongresovým hotelem v centru města poskytujícím služby na výborné úrovni a pohodlné parkování.
I po změnách byl ale hotel Continental díky citlivému přístupu a zachování původních vzácných architektonických prvků zařazen do seznamu historických budov České republiky a od roku 2009 je kulturní památkou.
 

Ubytování v hotelu Continental

Čtyřhvězdičkový luxusní hotel Continental poskytuje ubytování v klidném centru města. Jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje kategorií Superior, Design a Standard s unikátním výhledem na město. Pro hosty je připraveno 214 komfortních pokojů ve čtyřech kategoriích. K dispozici jsou kvalitní restaurace, bar, Cohiba club, fitcentrum a směnárna. Nechybí možnost pořádání kongresů, seminářů a oslav.

Provozovatel

Hotel Continental****

Kounicova 6
602 00 Brno
Tel.:
+420 541 519 111
Email:
info@continentalb...
WWW:
www.continentalbr...
GPS:
49,200837 16,604721
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Brno a okolí
Město:
Brno
Tipy na výlet:
Brno a okolí
 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Krajem vína – Májové putování okolím Modrých Hor 2023

Užijte si zvlněnou vinařskou krajinu s dalekými výhledy a zažijte atmosféru pozdního jara mezi vinicemi. Na kole nebo pěšky vyrazíte v sobotu 20. května z Velkých Pavlovic objevovat Modré hory.
Brno, Jihomoravský kraj

Krajem vína – Putování po vinařských stezkách Strážnicka 2023

První červnovou sobotu můžete na kole nebo pěšky objevovat krásy slovácké přírody mezi vinohrady a ochutnat místní speciality i vína přímo z rukou vinařů. Připraveny jsou dvě trasy pro cyklisty a jedna pro pěší.
Brno, Jihomoravský kraj

Letní putování po vinařských stezkách Mikulovska 2023

Třetí červencovou sobotu vás na Mikulovsku čeká další z výletů po vinařských stezkách, který je určený pro cyklisty i pěší, pro zdatné turisty i rodiny s dětmi! Objevte tajemství vinných sklepů, ochutnejte místní speciality a vyhrajte zajímavé ceny v cíli
Brno, Jihomoravský kraj

200. výročí narození Gregora Mendela v Brně

V roce 2022 uplyne 200 let od narození Gregora Johanna Mendela, který je známý jako zakladatel moderní genetiky.
Brno, Jihomoravský kraj

Památník Leoše Janáčka v Brně

V domku, kde žil Leoš Janáček, se dozvíte vše o jeho životě i tvorbě. Nachází se zde audiovizuální sál, součástí expozice je výstava věnovaná skladatelovým vrcholným dílům a především kompletně dochovaná Janáčkova pracovna.
Brno, Jihomoravský kraj

Tenis a nohejbal Kraví hora

Tenisový komplex v areálu VUT na ulici Rybkova se skládá ze sedmi antukových a dvou betonových kurtů pro nohejbal.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Brno šije – kurzy šití

Nebaví vás fast fashion z řetězců? Jste kreativní a myslíte, že sami byste se oblékli lépe? Přesto jste to nikdy nezkusili? Třeba jen potřebujete sdílenou šicí dílnu! Máme prostory, šicí stroje, know-how i kávovar – stačí, když za námi přijdete.
Brno, Jihomoravský kraj

Wellness centrum u Andersena – sauna v centru Brna s venkovním bazénem

Udělejte si na sebe čas a navštivte moderní wellness centrum v multifunkčním domě u Andersena. Připravena je pro vás pravá finská sauna, solárium, lymfatické masáže, nástroje pro formování postavy a mnoho dalšího.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Champagne Garden Bar v Brně

Champagne Garden Bar nabízí stále nejen více než 140 druhů rumu, ale nově i výběr z originálních šampaňských vín. V nabídce nechybějí ani alko a nealko míchané nápoje.
Brno, Jihomoravský kraj

Kavárna s cukrárnou Kolbaba v Brně

Historie cukrárny Kolbaba sahá až do 30. let 20. století a už tehdy se podnik těšil velké oblibě. Cukrárna nabízí posezení v elegantním funkcionalistickém interiéru a raritu mezi dortíky – dort Pohádka podle někdejšího receptu mistra cukráře Bohumíra Kolbaby.
Brno, Jihomoravský kraj

Coffee bar Mymika v Brně

Coffee bar Mymika založila par mladých lidí a splnila si tak svůj sen.
Brno, Jihomoravský kraj

Coffee Bar Mymika

Parta mladých lidí si založením kavárny splnila svůj sen. Kvalita, preciznost, jednoduchost, nápaditost v nabídce kávy, domácích limonád ze sezónních surovin i voňavých čerstvých koláčů a dortů.
Brno, Jihomoravský kraj