Úvod > Co chcete dělat? > Městské divadlo Brno s hudební a činoherní scénou
Kultura

Městské divadlo Brno s hudební a činoherní scénou

Ve dvou divadelních domech Městského divadla Brno působí celkem tři divadelní soubory. Divadlo disponuje činoherní a hudební scénou.
Městské divadlo Brno je ojedinělým divadelním uskupením a to nejenom v rámci České republiky. Divadlo v každém roce odehrajeme na 150 představení v zahraničí. Divadlo uvádí převážně originální a původní díla, jež nejsou jinde k vidění. Obě dvě scény, hudební i činoherní, odpovídají současným technickým nárokům pro moderní divadlo.

Stačí, abyste v Brně vstoupili z Lidické ulice hlavními průchody na novotou vonící divadelní dvoranu a hned se ocitnete v jiném světě. Vše je zde uzpůsobeno pro konání slavnosti divadla – kromě samotných sálů zde můžete využít restauraci Boulevard, zahradní posezení pod vínem, divadelní klub Nekonečno, bary, potkáte se s tekoucí vodou…

Ve dvou divadelních domech působí celkem tři divadelní soubory, které však spolupracují ve všech divadelních žánrech. 

Činoherní scéna: Původní sál na Lidické ulici s bohatou tradicí. Scéna se zaměřuje především na produkci klasických dramat, současných populárních her a divácky oblíbených komedií. Činoherní scéna byla moderně zrekonstruována v roce 1995 a nabízí místa 340 divákům. 

Hudební scéna: Moderní muzikálový sál, postavený v roce 2004 jako nejlépe technicky vybavený sál v Evropě. Scéna se věnuje provozování nejen soudobé muzikálové produkce, ale i velkoformátově pojatým činoherním inscenacím. Její provozování bylo zahájeno slavnou premiérou muzikálu Hair. Hudební scéna je výtečně navržený prostor s místy pro 680 diváků. Tato jedinečná budova získala 1. místo v soutěži o nejlepší stavbu Jihomoravského kraje.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 8. 2021
Jumping v Brně

Jumping v Brně

Brno, Jižní Morava
Galerie Umakart v Brně

Galerie Umakart v Brně

Brno-střed, Jižní Morava
Brno šije – kurzy šití

Brno šije – kurzy šití

Brno, Jižní Morava