Úvod > Co chcete dělat? > Ubytování > Chata a chalupa

Chata a chalupa celá ČR

Hledáte klidné místo na trávení volných dní s rodinou či přáteli anebo ideální základnu pro letní i zimní turistiku? Zkuste si užít dovolenou či víkend na horské boudě anebo si pronajměte chatu u přímo vody či poblíž lesa.

Nabídka ubytování v chatách a chalupách v ČR s přímými kontakty na majitele

Kramářova chata na Suchém vrchu poskytuje nejen skvělé ubytování, ale také jedinečný rozhled do okolí, a to díky rozhledně, která zde stojí již od roku 1931. Komfortní ubytování v Šámalově chatě v Jizerských horách si pochvaloval již ministr zahraničních věcí Jan Masaryk. Dnes slouží chata všem turistům, vyhlášená je také místní kuchyně. Nejvýše položená horská chata ve střední Evropě, Luční bouda, poskytuje ubytování až pro 150 lidí v šesti cenových kategoriích. Od srpna 2012 se zde vaří pivo se jménem Paroháč.
Zobrazit celý popis
Horské boudy okouzlí atmosférou starých časů
24. říjen 2013 13:30

Horské boudy okouzlí atmosférou starých časů

Horské boudy jsou fenoménem českých hor. Chaty, které dnes slouží k odpočinku hladovým a znaveným turistům, mají mnohdy dlouholetou tradici. Nejstarší "boudy" vznikly již při kolonizaci hor, některé objekty byly postaveny nově v souvislosti s rozvojem turistiky na začátku 20. století.