Úvod > Aktuality > Oslavte svatého Valentýna nevšedním zážitkem!

Oslavte svatého Valentýna nevšedním zážitkem!

Vydáno 9. února 2018 Zážitky
Svátek svatého Valentýna je opět tady a pokud ještě přemýšlíte, čím letos překvapit svou drahou polovičku nebo kam vyrazit na výlet, inspirujte se tipy portálu Kudy z nudy, který pro vás vybral ta nejromantičtější místa, kde strávit tento výjimečný den. Nechte se hýčkat v luxusu zámeckých komnat anebo udělejte radost svému partnerovi nevšedním zážitkem. Ať už se políbíte na zámku nebo na bobové dráze, letos si svatého Valentýna v Česku opravdu užijete!

Dopřejte si víkend jako v pohádce

Valentýnská večeřeKde jinde oslavit svátek zamilovaných než na krásném zámku, v romantických zámeckých pokojích. Využít jedinečnou nabídku šlechtické pohostinnosti můžete po celý únor a březen na barokním zámku Liblice v rámci balíčku Zimní romance. Večeře v Zámecké restauraci, bude spolu s valentýnským menu při svíčkách, nezapomenutelným zážitkem pro vás oba.

Pokud chcete se svou láskou prožít romantickou noc, vyzkoušejte stylový zámecký hotel Chateau Mcely. Oslavu svatého Valentýna na Chateau Mcely si můžete dopřát od úterý 14. do soboty 17. února 2018. Zdejší restaurace Piano Nobile, oceněná již několikrát prvním místem v prestižním Maurerově výběru Grand-restaurant, nabízí speciální valentýnské menu plné afrodiziakálních surovin. Navíc si zde dopřejete neobvyklý zážitek v podobě večerního pozorování hvězd z venkovní vířivky se sklenkou šampaňského.
 
Zámek LibliceChcete-li si dopřát luxusu a pohodlí velkolepého sídla, staňte se 16. až 18. února hosty jedinečného Boutique Hotelu na zámku Herálec. Pro všechny, kteří si chtějí užít romantické atmosféry svátku sv. Valentýna a mít nerušený čas jen pro sebe, je zde připravený speciální Valentýnský balíček.

Dobrým tipem pro zamilované a páry se smyslem pro romantiku je zámek Zbiroh, který připravil od 9. do 18. února Valentýnský pobyt. Na Zbirohu tak lze strávit romantický den. Jedinečnou atmosféru vytváří růže na pokoji i procházka zámeckým parkem krásným v každém ročním období. Po skvělé večeři v zámecké krčmě můžete třeba relaxovat ve wellness centru, užijete si také odpolední čajový dýchánek nebo prohlídku zámku s průvodcem.

 

Překvapte svou polovičku originálním zážitkem

BonbónyOriginálním dárkem a zážitkem bude v sobotu 10. a v neděli 11. února určitě valentýnské fotografování v Museu Fotoateliér Seidel v dobových kostýmech z přelomu 19. a 20. století. K fotografování vám tu ochotně zapůjčí dobové módní doplňky, připraveny jsou i čokoládové pralinky, květiny a přípitky šampaňským.
 
Jestliže toužíte po něčem originálním a život v naší současnosti vám připadá nudně šedivý, překvapte svého partnera a oslavte svátek zamilovaných v jiné historické době! Do unikátního středověkého Hotelu Rustical v Dětenicích můžete přijet jako sedlák, měšťan, král nebo dokonce císař. Po dobrodružství, které na vás bude čekat v krčmě prožijete nezapomenutelnou noc. Druhý den můžete navštívit zámecký pivovar, kde poodhrnete roušku tajemství výroby dětenického piva lásky.

ValentýnPatříte-li mezi milovníky koupání a saunování, určitě si vyberete z nabídky speciálních Valentýnských wellness balíčků v Aquapalace Praha. Dopřejete si romantický večer v privátním spa s privátní vířivkou, saunou, sektem a mísou ovoce nebo celodenní vstup pro dvě dospělé osoby do vodního a saunového světa! Romantické koupání a saunování zakončete výborným valentýnským menu pro dva s wellcome drinkem v naší nové restauraci Athena Grill, která se nachází ve vstupní hale.

Neobyčejným zážitkem bude jistě také večeře na Žižkovské věži v restauraci Oblaca, která představuje unikátní kombinaci moderní kuchyně s nádherným výhledem na metropoli. Součástí věže je i velmi luxusní šestihvězdičkové apartmá One Room Hotel, kde se můžete položit do prostorné postele a pozorovat město z ptačí perspektivy.
 

Láska ve sportovním duchu

Valentýn v ČeskuValentýnský večer plný zábavy se dá prožít také v Praze na bobové dráze jsou 14. února připraveny speciální jízdy, spojené s romantickou večeří - vybírat můžete ze dvou vynikajících menu. A pokud se vám snad nepovedlo sehnat hlídání pro děti, vezměte je s sebou – připraví vám stůl pro více osob.

Pro sportovně laděné páry můžeme doporučit také netradiční adrenalinovou a přesto bezpečnou zábavu! Přijďte si vyzkoušet pocit volného pádu do Huricane factory v Letňanech, v bezpečí větrného tunelu. Tunel je jediný na světě, kde si můžete vyzkoušet jaké to je, když vítr fouká rychlostí přes 270 km/h.

V neděli 18. února si zamilovaní sportovci z Prahy a okolí užijí Valentýnský běh. Netradiční akce se koná ve Stromovce, kde bude v 11:30 připravena trasa na pět kilometrů. V prostoru před Výstavištěm si můžete také zasoutěžit v rámci O2 Mini štafety. Pro ty nejlepší budou připraveny hodnotné ceny. Po doběhnutí pro vás bude připravena občerstvovací stanice s nápoji a v Running Mallu teplý čaj a další dobroty.
Středověká krčma Dětenice

Středověká krčma Dětenice

Máte rádi středověk? Krčma Dětenice nabízí všem návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek - přenesete do období středověku se vším, co k němu patří. Středověké speciality se připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech.

One Room Hotel - luxusní ubytování na Žižkovské věži

One Room Hotel - luxusní ubytování na Žižkovské věži

Ubytujte se v šestihvězdičkovém jednopokojovém hotelu – apartmá One Room Hotel. Položte se do prostorné postele a pozorujte Prahu z ptačí perspektivy obklopeni nejmodernějšími technologiemi a profesionálním personálem.

Středověký hotel Dětenice - návrat do doby dávno minulé

Středověký hotel Dětenice - návrat do doby dávno minulé

Místo, kde prožijete noc, která se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem. Nový středověký hotel poskytuje naprosto unikátní interiéry, které vás vrátí v čase do vzdáleného středověku.

Bobová dráha Prosek - 1. bobová dráha v Praze

Bobová dráha Prosek - 1. bobová dráha v Praze

Bobová dráha na Proseku nabízí zábavu po celý rok! Zkuste se v nerezové dráze řítit rychlostí až 62 km/h nebo se pouze plížit "vyhlídkovým" tempem. Regulaci rychlosti vám umožní brzdová páka, takže zvolené tempo je pouze na vás. Využít můžete i lezeckou stěnu a lanový park.

Zámecký pivovar Dětenice

Zámecký pivovar Dětenice

Zámecký pivovar má bohatou historii. Původní budova pivovaru byla částečně přestavěna na oblíbenou Středověkou krčmu a z další historické části vzniklo muzeum piva. Během prohlídky pivovarského muzea se seznámíte s výrobou kvasnicového piva způsobem starým 200 let.

Televizní věž Žižkov - Tower Park Praha

Televizní věž Žižkov - Tower Park Praha

Žižkovský vysílač je jednou z pražských dominant a současně nejvyšší pražskou stavbou. Věž vysoká 216 metrů byla postavena v letech 1985 - 1992 podle plánů architektů Václav Aulického a Jiřího Kozáka. Díky náročné rekonstrukci v roce 2012 vás osloví veškeré prostory nevšedním stylem a designem.

Zámek Zbiroh - vychutnejte si zámecké prostředí pro nejnáročnější zákazníky

Zámek Zbiroh - vychutnejte si zámecké prostředí pro nejnáročnější zákazníky

Provedeme vás historií Zbirožského zámku od dob jeho vzniku ve 13. století až do jeho novodobých dějin. Každé pondělí tu zažijete středověkou hostinu s programem. Za doprovodu kejklířů, muzikantů a tanečnic okusíte atmosféru středověku a ochutnáte dobové pokrmy.