Úvod > Aktuality > Festival delikátních chutí na Novoměstské radnici nabídne pokrmy z různých koutů světa

Festival delikátních chutí na Novoměstské radnici nabídne pokrmy z různých koutů světa

Vydáno 20. března 2019 Gurmánská turistika
V sobotu 23. 3. 2019 zaplní již popáté Novoměstskou radnici na Karlově náměstí ve druhém pražském obvodu tradiční i netradiční pokrmy z různých koutů světa. Festival v duchu očekávání jara bude tentokrát hodně čerstvě a svěže laděný. Hosté se tak mohou těšit například na poke, buddha bowls, dim sum knedlíčky, speciality z avokáda, čerstvé kozí sýry, mořské plody, první jarní bylinky, výběrovou kávu i řemeslné pivní speciály.
Buddha bowlFestival delikátních chutí, který se koná v sobotu 23. března na Novoměstské radnici vstupuje už do své páté sezóny a v duchu očekávání jara bude tentokrát hodně čerstvě a svěže laděný. Přijďte po zimě dočerpat energii, pochutnat si a při troše štěstí užít i první gastronomické chvilky pod širým nebem.

A na co konkrétně se můžete tentokrát těšit? Mezi bezmála třemi desítkami kulinářů najdete oblíbené stálice i řadu novinek jako havajské poke, vitamíny nadopované Buddha bowls z Bali, čínské dim sum knedlíčky, speciality z avokáda, kozí a ovčí produkty z české farmy, čerstvé mořské plody z pobřeží Chorvatska, pořádný dřevem navoněný kus masa z grilu a tak dále a tak dále, co se do vás vejde… a vše bude posypáno hromadou prvních jarních bylinek. Zapíjet můžete výběrovou kávou, svěžím vínem nebo řemeslným pivním speciálem a nakonec si určitě dáte i nějakou tu sladkou tečku.
Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze je jednou z mnoha národních kulturních památek v hlavním městě. Můžete zde vystoupat na věž, která dříve sloužila jako protipožární stanice. Vstupní gotická sloupová síň s klenbou je největším nesakrálním prostorem vrcholné gotiky v Čechách, který se dochoval.

Karlovo náměstí v Praze - největší pražské historické náměstí

Karlovo náměstí v Praze - největší pražské historické náměstí

Karlovo náměstí bylo při založení Nového Města pražského v roce 1348 určeno za centrum jižní části Nového Města. Karel IV. se svými staviteli navrhl plán, sám se snad i osobně podílel na vyměřování, zakládal hlavní opěrné body, tržiště a kostely.

Další aktuality

12.6.
2019
Ochutnejte Pivo na náplavce!

Ochutnejte Pivo na náplavce!

Praha | Gurmánská turistika
11.6.
2019
Apetit piknik v Havlíčkových sadech se blíží!

Apetit piknik v Havlíčkových sadech se blíží!

Praha | Gurmánská turistika