Úvod > Aktuality > Pátý ročník Festivalu Spectaculare začíná 6. února

Pátý ročník Festivalu Spectaculare začíná 6. února

Vydáno 6. února 2018 Kultura
Pátý ročník audiovizuálního festivalu Spectaculare se v roce 2018 uskuteční mezi 6. únorem a 23. dubnem na několika místech Prahy - v Centru současného umění DOX, Chrámu U Salvátora, Paláci Akropolis, Cross Clubu, kině Světozor a Biu Oko.
Rootless rootV rámci pátého ročníku Festivalu Spectaculare se do Prahy vrátí například legendární berlínský klavírista Nils Frahm, který se své tvorbě kombinuje náladový ambient s komorní vážnou hudbu.

Festival tradičně propojuje hudbu, která je páteří celého festivalu, s dalšími formami vizuálního umění (film, divadlo, videoart, videomaping či fotografie). Cílem je prezentovat nejnovější trendy na poli audio-vizuální kultury. Dramaturgie se pohybuje na pomezí současné elektronické i akustické hudby, soudobé vážné hudby, nejnovější podoby ambientu, post-rocku, jazzu, ale i propojení s pohybovým divadlem či scénickým tancem.

Sylvain ChauveauZahájení festivalu proběhne 6. února ve Španělské synagoze. Hostem večera bude Peter Broderick, který vešel do povědomí veřejnosti jako člen doprovodné kapely na živých vystoupení post-rockové kapely Efterklang. S Nilsem Frahmem v rámci společného projektu Oliveray vydal v roce 2011 album Wonders.

Vstupenky jsou v prodeji v pokladně Paláce Akropolis, v síti Ticketpro a Goout.
Festival pořádá Palác Akropolis jako volné pokračování koncertní série Music Infinity, součást Live Europe.
Palác Akropolis – centrum nezávislé kultury v Praze

Palác Akropolis – centrum nezávislé kultury v Praze

Palác Akropolis, to jsou ojedinělé hudební, divadelní a výtvarné projekty. Od svého vzniku se v prostorách Paláce Akropolis neustále představují tuzemští interpreti i zahraniční špičky mnoha žánrů hudební a divadelní scény.

Festival Spectaculare v Praze

Festival Spectaculare v Praze

Spectaculare opět přiveze do Prahy žhavá jména současné světové elektronické, ambientní, experimentální jazzové a soudobé hudby.