Holice

Prozkoumejte město Holice, které leží na rozhraní Polabské nížiny a podhůří Orlických hor, a jeho nabídku turistických atraktivit. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, určitě zde najdete něco pro sebe.
Město se nachází v turistické oblasti Pardubicko, leží uprostřed pomyslného trojúhelníku měst Pardubice, Hradec Králové a Vysoké Mýto. Všechna města jsou vzdálena asi 20 km. V blízkém okolí se pak nacházejí rozsáhlé lesní plochy. Okolní krajina nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky.

Nejvýznamnějším a nejznámějším zdejším rodákem je africký cestovatel Dr. Emil Holub, jemuž je věnován Památník, který slouží jako muzeum. Rodačkou byla i jeho manželka Růžena Holubová, která ho na cestách doprovázela. Mezi další významné rodáky patří hornista a dirigent Radek Baborák, reprezentant ve sportovní střelbě Leoš Hlaváček, akademický sochař, malíř a kreslíř Jan Holinka, divadelní, filmový a televizní herec a režisér Jan Kačer, divadelní, filmový a televizní herec a režisér Václav Lohniský, sochař, grafik, malíř a kreslíř Karel Malich, český profesionální basketbalista Jiří Welsch.

Náměstí, nesoucí jméno T. G. Masaryka, tvoří institucionární i obchodní centrum města. Zajímavým turistickým cílem je blízký roubený kostelík Veliny.

Ve městě najdete městskou sportovní halu, městský stadion, sokolovnu, všesportovní areál Na Lipáku a několik pěkných dětských hřiští. Kulturní život města probíhá především v kulturním domě.

Akce ve městě Holice

Jdeme na Ježka!

Všestranný hudebník, zpěvák a herec Ondřej Ruml patří mezi výrazné osobnosti české hudební scény a je znám svým novátorským přístupem k hudbě.
Holice, Pardubický kraj

Aktivity ve městě Holice

Památník Dr. Emila Holuba v Holicích

Láká vás výlet do Afriky? V Holicích uvidíte nejen pracovnu Dr. Emila Holuba včetně jeho několika osobních věcí, řádů, trofejí a darů od domorodých náčelníků, ale i expozici africké přírody včetně Viktoriiných vodopádů.
Holice, Pardubický kraj

Saunový ráj Holice

Nevšední relaxační wellness spa centrum v Holicích ve Východních Čechách s komplexní nabídkou wellness a spa atrakcí. Šest druhů saun a různé způsoby ochlazení. Privátní vířivá vana.Venkovní terasa, masáže, vířivka, hammam. Saunový ráj působí na všechny smysly a je místem dokonalé relaxace.
Holice, Pardubický kraj

Roubený kostelík Veliny

Obec Veliny u Holic se pyšní areálem dřevěných církevních staveb. Největší dominantou je barokní dřevěný kostel sv. Mikuláše z roku 1752, součástí hřbitova je i zvonice a márnice z roku 1750.
Holice, Pardubický kraj

Inspirace na výlety z oblasti Pardubicko


Hřebčín a zámek v Kladrubech nad Labem a Pardubice, hlavní město koní

Velkou pardubickou coby nejtěžší závod kontinentální Evropy zná snad každý, ale víte, že v roce 2020 Pardubice ponesou putovní titul Evropské město koní? Zveme vás na dostihy, na projížďky i na prohlídky hřebčína v Kladrubech nad Labem, do domova starokladrubských koní.
Výlet krajinou hřebčína v Kladrubech nad Labem, Za památkami UNESCO

Výlet na Pardubicko – do prastarého hřebčína za bílými kladrubáky

Prohlídky hřebčína, stájí, zámku a kočárovny, šplhání na rozhlednu a nakonec procházka rozlehlými pastvinami, kde uvidíte stáda vzácných starokladrubských koní včetně hříbat – to všechno zažijete při výletu do Kladrub nad Labem, do místa, kde všemu vládnou koně.
Kladruby nad Labem, Pěšky po Česku

Na výlet na Velkou pardubickou s Josefem Váňou

Josef Váňa starší (* 20. října 1952 Slopné) je český dostihový jezdec, chovatel a trenér. Josef Váňa je žokej, trenér, fenomén dostihových drah a koňák každým coulem. Na startu Velké pardubické, nejtěžšího dostihu kontinentální Evropy, stál celkem šestadvacetkrát. Osmkrát ji vyhrál jako jezdec, devětkrát jako trenér vítězného koně a je jen málo rekordů, které mu ve statistikách unikají.

S dětmi za zvířátky na Pardubicko

Už jste někdy byli ve Vysokém Chvojnu? Jestliže je vaše odpověď záporná, tak to musíte napravit. Najdete zde nejen krásné arboretum, ale především pozorovatelnu vysoké zvěře, ale také výběh bizonů! Krátká procházka se bude určitě líbit jak dětem, tak dospělým.
Vysoké Chvojno, Výlety pro děti