Úvod > Výlety > Výlety pro děti > S dětmi za zvířátky na Pardubicko
S dětmi za zvířátky na Pardubicko
"> "> "> ">

S dětmi za zvířátky na Pardubicko

Už jste někdy byli ve Vysokém Chvojnu? Jestliže je vaše odpověď záporná, tak to musíte napravit. Najdete zde nejen krásné arboretum, ale především pozorovatelnu vysoké zvěře, ale také výběh bizonů! Krátká procházka se bude určitě líbit jak dětem, tak dospělým.
mufloniVýprava „za divočinou“ začíná na okraji Vysokého Chvojna – na prérii se stádem bizonů. Až si dosyta užijete jejich nevšední společnosti, vydejte se po zelené trase směrem ke zdejšímu arboretu. Zde se napojíme na trasu naučné stezky Viselce, která nás dovede až téměř k zookoutku. Ten je plný krásných laní nebo muflonů. Ze zdejší pozorovatelny je můžete sledovat třeba celý den. Vrátit se můžete stejnou cestou, nebo pokračovat po naučné stezce dále.
 
NS Viselce vede mezi Holicemi a obcí Vysoké Chvojno. Jedná se o stezku se zaměřením na lesní hospodaření, kterou vybudovalo Lesní družstvo Vysoké Chvojno s.r.o.

Naučná stezka ViselceStezka prochází kolem arboreta, které bylo založeno na konci 19. století jako zámecký park pro plánovaný zámek, ten však nikdy nebyl postaven. V anglickém parku je dnes vysazeno na 152 listnatých a 62 jehličnatých stromů ze všech světadílů.
 
Obora (zoo koutek) u restaurace Zámeček měří 6 hektarů. Byla vystavěna v letech 2008-2009. Milovníci zvířat zde mohou pozorovat zástupce spárkaté zvěře z okolí Holic jako například jeleny, srnky, muflony nebo daňky. Nezapomeňte si s sebou proto dalekohled.

Mapa výletu

Export GPX