Borohrádek

Východočeské městečko v údolí Tiché Orlice obklopují rozsáhlé borové lesy. Díky tomu, že příznivě ovlivňují zdejší ovzduší, Borohrádek býval a je oblíbeným letoviskem. Ve městě i v okolí objevíte řadu zajímavých míst, které lákají k výletům na kole i pěšky.

Turistické zajímavosti Borohrádku ve Východních Čechách

Není jasné, zda Bohohrádku daly jméno právě borové lesy, protože někdejší tvrzi se říkalo také Hrádek, Bor, Boruhrádek nebo Bolehrádek. Z tvrze se postupně stal panský dům a posléze empírový zámek, v němž nyní sídlí domov důchodců. Z památek stojí za pozornost zejména raně barokní kostel sv. Michaela Archanděla, poblíž stojí historická dřevěná zvonice.
 

Do muzea za vůní kávy

Není muzeum jako muzeum, ovšem to v Borohrádku voní kávou. Jde totiž o pražírnu kávy Frolíkprodejnou a minimuzeem. Můžete tu posedět na stylových kávových žocích a prohlédnout si sbírku starých domácích pražících strojů, mlýnků a domácích kávovarů. K tomu si samozřejmě objednejte cokoliv z pestré nabídky káv, od vlastních směsí až po jednodruhové plantážní kávy z celého světa, zejména ze Střední a Jižní Ameriky, Asie a Afriky.
 

Cesty do zámků a do přírody v okolí Borohrádku

V okolí Borohrádku nenajdete jen borové, ale také lužní lesy se vzácnou květenou, přírodní koupaliště Splav, tiché vodní tůně ve starém rameni Orlice a památný dub s objemem kmene 620 cm. Díky rovinatým terénům, dobře udržovaným stezkám s odpočívadly a také cyklostezkám z Hradce Králové do Orlických hor se můžete vydat třeba na zámky Častolovice a Doudleby, na prohlídku Muzea betlémůTřebechovicích pod Orebem či do skanzenu v Krňovicích.
Písník Šromák u Borohrádku

Písník Šromák u Borohrádku

Borohrádek, Královéhradecký kraj
Žižkův dub v Borohrádku

Žižkův dub v Borohrádku

Borohrádek, Královéhradecký kraj
Koupaliště Splav v Borohrádku

Koupaliště Splav v Borohrádku

Borohrádek, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace