Úvod > Aktuality > Ochutnejte výtečná vína z Břeclavska ve stylových prostorách Hradu Litoměřice
Povídání na hrade Litomerice
"> Povídání na hrade Litomerice "> Povídání o vínech v Litomericích "> Povídání o vínech z Vinarství Na soutoku
Gurmánská turistika

Ochutnejte výtečná vína z Břeclavska ve stylových prostorách Hradu Litoměřice

  • Vydáno8. ledna 2014
Oblíbená Povídání o víně v Hradu Litoměřice pokračují i v novém roce 2014. První letošní degustace, tradičně provázená poutavým vyprávěním, se koná v pátek 17. ledna od 18 hodin v degustační místnosti hradu a bude patřit Vinařství Na Soutoku Karla Průši.
Vinařská degustace v LitoměřicíchVinařství Na Soutoku se nachází na samotném okraji Břeclavi, v malebné jihomoravské krajině, patnáct kilometrů od soutoku řek Moravy a Dyje. Jde o magické místo – geograficky nejjižnější bod Moravy.

Poloha výrobního zázemí, která zajišťuje dobrý přístup do všech moravských vinařských podoblastí, provozovatele natolik inspirovala, že se rozhodli pro naprosto unikátní projekt. Spočívá ve vytvoření kolekce vín nejvýznamnějších moravských odrůd, které byly vypěstovány ve vinicích, jež jsou pro jejich pěstování typické, někdy až vyhlášené, a mají pro danou odrůdu ideální podmínky. V tomto vinařství se zpracovávají například hrozny Ryzlinku Vlašského pocházející z vinic mikulovského regionu, který je pro pěstování této odrůdy nejvhodnější a poskytuje obecně nejlépe hodnocené „Vlašáky“. Podobně se zpracovávají například Sauvignon ze Znojemska, André a Chardonnay z Velkopavlovické podoblasti atd.  

Vstupné na Povídání o vínech z Vinařství Na soutoku je 180 Kč a zahrnuje i drobné pohoštění. Vstupenky jsou v prodeji v recepci hradu Litoměřice (tel. č. 416 536 155, e-mail: recepce@litomerice-info.cz). 
Litoměřický hrad – svatostánek českého vinařství

Litoměřický hrad – svatostánek českého vinařství

Bývalý královský středověký hrad patří mezi nejstarší stavby Litoměřic. Byl postaven ve druhé polovině 13. století, ale přestavby se dočkal za panování Karla IV. Později byl přebudován na pivovar. Rekonstruovaný objekt však nyní patří vínu – k vidění je zde moderní expozice českého vinařství.