!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Zpestřete si mikulášskou nadílku v Dětenicích

Zpestřete si mikulášskou nadílku v Dětenicích

Vydáno 6. prosince 2019 Zážitky
Chcete postrašit své ratolesti a užít si sváteční sobotu netradičně? Nebo okusit středověk na vlastní kůži? Zavítejte 7. prosince do Zámeckého resortu Dětenice, kde na vás budou čekat děsiví čerti až z dalekého Rakouska a nebude chybět ani laskavý Mikuláš a nadílkou pro děti.
čerti DěteniceChystáte-li se na Mikuláše do Českého ráje, máte šanci potkat čertovskou chásku také ve středověké  krčmě v Dětenicích, a to během akce Mikulášská nadílka ve Středověké krčmě. Příchod pekelných a andělských bytostí do krčmy se očekává ve 12:00, mýtické postavy zde budou k zastižení až do 15:00 hodin. Těšit se můžete na čertovský program s veselou kapelou, ohnivými hrátkami a sladkou odměnou od samotného Mikuláše. A pozor - do krčmy se dostaví nejen naši pekelníci, ale i drsní čerti Krampusáci až z dalekého Rakouska! Pro zábavu dětí a oddech rodičů bude připravena Čertovská herna.

Kromě návštěvy krčmy nezapomeňte také na návštěvu barokního zámku Dětenice, kde si můžete prohlédnout například sbírky zbraní Maltézských rytířů či loveckých trofejí. Za pozornost stojí také tamní pivovar, ve kterém můžete spatřit dobové interiéry, sladovny, laboratoře, varny a muzeum, kde nahlédnete do tajů vaření piva v 18. století.
Mariánská zahrada u Jičína

Mariánská zahrada u Jičína

Na dohled komponované krajiny Albrechta z Valdštejna postavil hrabě Schlick svou Mariánskou zahradu. Na rozdíl od vojevůdce, který chtěl krajině vnutit svou vůli, jeho architekti k ní přistupovali citlivě. Soubor kaplí vznikl jako prosba urozeného páru k Panně Marii o vytouženého potomka.

Zámecký pivovar Dětenice

Zámecký pivovar Dětenice

Zámecký pivovar má bohatou historii. Původní budova pivovaru byla částečně přestavěna na oblíbenou Středověkou krčmu a z další historické části vzniklo muzeum piva. Během prohlídky pivovarského muzea se seznámíte s výrobou kvasnicového piva způsobem starým 200 let.

Středověký hotel Dětenice - návrat do doby dávno minulé

Středověký hotel Dětenice - návrat do doby dávno minulé

Místo, kde prožijete noc, která se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem. Nový středověký hotel poskytuje naprosto unikátní interiéry, které vás vrátí v čase do vzdáleného středověku.

Středověká krčma Dětenice

Středověká krčma Dětenice

Máte rádi středověk? Krčma Dětenice nabízí všem návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek - přenesete do období středověku se vším, co k němu patří. Středověké speciality se připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech.

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Na prahu 3. tisíciletí, v letech 1998 – 2000, byl zámek Dětenice renovován a po 60 letech znovu otevřen veřejnosti. Na zámku se konají historické programy, rokokové plesy a středověké hostiny. V sousedství zámku je opravena historická budova pivovaru se středověkou krčmou a výrobou vlastního piva...

Strašidelné soboty na zámku Dětenice - odloženo

Strašidelné soboty na zámku Dětenice - odloženo

Každou sobotu se konají na zámku Dětenice prohlídky v doprovodu strašidelných bytostí. Přijeďte se trochu bát i zasmát. Strašidelné prohlídky jsou vhodné zejména pro děti, ale pobaví i dospělé.