Úvod > Aktuality > Zoo Olomouc láká na prázdninové soutěže a novinky
Zoo Olomouc láká na prázdninové soutěže a novinky
">
Příroda

Zoo Olomouc láká na prázdninové soutěže a novinky

  • Vydáno9. července 2016
Zoologická zahrada Olomouc zve všechny děti i dospělé na prázdninové zážitky. Na oslavu letošního jubilea tu pro všechny návštěvníky připravili možnost si návštěvu zoo zpestřit originální hrou. Úspěšní si odnesou jedinečnou výhru a ostatní cenu útěchy. Potřebujete jen tužku a soutěživého ducha. Hrací karta na vás čeká na pokladně.
Na co se mohou letos v létě návštěvníci ZOO těšit?
 
Specialitou zoo je chov chudozubých. Z těchto zástupců jihoamerické fauny má hned tři druhy, a to mravenečníky velké, mravenečníky čtyřprsté – oba tyto druhy rozmnožuje jako jediná zahrada v celé Unii českých a slovenských zoologických zahrad. Třetím jsou lenochodi patřící k mediálně nejznámějším zvířatům. Ti byli ovšem díky nevyhovujícím expozičním prostorům několik posledních let chováni pouze v zázemí zahrady. V areálu však dochází k neustálým změnám, tak se stalo, že se na Jihoamerickém pavilonu, kam tato zvířata patří, uvolnil prostor po malpách plačtivých odvezených do Vyškova. Tento venkovní výběh je propojen s vnitřní ubikací mravenečníků čtyřprstých, a tak se zrodil nápad společné vnitřní i vnější expozice pro oba tyto druhy. Je to tady, všechno připraveno, ještě přestřihnout pásku a už nic nebrání v pozorování obou těchto nadmíru zajímavých zvířat v prostředí velmi podobném jejich přirozenému.
 
Druhé největší mořské akvárium na pavilonu šelem prošlo v letošním roce rekonstrukcí z důvodu prasklého skla, které již začalo propouštět vodu. Původní vypouklé sklo nahradilo sklo rovné, poskytující kvalitnější pohled návštěvníkům. Vnitřní prostor nádrže byl kompletně opraven, aby byl schopen unést nápor velkého objemu slané vody dostatečně dlouhou dobu. Vrchní část v zoo upravili tak, aby do akvária pronikalo přirozené světlo, což výrazně zlepší podmínky pro pozorování osazenstva nádrže.
 
Lanáček v Zoo Olomouc – lanové centrum pro děti i dospělé

Lanáček v Zoo Olomouc – lanové centrum pro děti i dospělé

V areálu Zoo Olomouc je vybudován areál pro děti od 3 do 11 let. Lanové překážky motivované životem zvířat čekají na vaše děti i na vás – horní věková hranice pro vstup není stanovena.

Olomouc region Card – zahrnuje nejzajímavější místa regionu

Olomouc region Card – zahrnuje nejzajímavější místa regionu

Turistická karta, která vás opravňuje v Olomouci, na Střední Moravě a v Jeseníkách navštívit zdarma více než 90 nejzajímavějších míst (památky, muzea, zoo a další místa) a dále vám umožňuje čerpat atraktivní slevy min. na 80 místech. S kartou poznáte všechny krásy Olomouckého kraje.

Zoologická zahrada Olomouc – Svatý Kopeček

Zoologická zahrada Olomouc – Svatý Kopeček

Zoo chová více než 1700 kusů zvířat ve 350 druzích. Zoo nabízí možnost prohlídky vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech a mnoha dalších výbězích a expozicích, okružní jízdu vláčkem nebo 32 m vysokou vyhlídkovou věž, kterou žádná jiná zoo nemá. V zoo pokračují další etapy výstavby rozlehlého safari.