Úvod > Aktuality > Zlín Design Week odstartuje o víkendu

Zlín Design Week odstartuje o víkendu

Vydáno 3. května 2019 Kultura
Netradiční přehlídka autorské tvorby mladých designérů proběhne v prostorách zlínského zámku od 3. do 10. května. Hlavním bodem Zlin Design Weeku je tentokrát výstava Revoluce. K vidění bude téměř 100 prací, na jejichž tvorbě se podíleli studenti ze všech 11 ateliérů společně s Ústavem marketingových komunikací. Vernisáž výstavy se uskuteční v sobotu 4. května 2019 v prostorách Zlínského zámku.
Zlín design weekZlín oživí od 3. do 10. května 2019 výstavy, galavečer, mezinárodní soutěže pro nadané designéry a konference evropských rozměrů. Vše se ponese v duchu pokroku a vykročení ze zajetých systémů. Právě Revoluce je hlavním tématem letošního ročníku festivalu Zlin Design Week.

Hlavním centrem Zlin Design Weeku bude tradičně zlínský zámek. Návštěvníci se mohou těšit na výstavu Revoluce vybraných prací studentů všech jedenácti uměleckých ateliérů fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati. Výstava bude otevřená každý den od 10 do 18 hodin v termínech od 3. do 10. května 2019. V rámci vernisáže 4. května 2019 bude otevírací doba prodloužená do 22 hodin.

Zlín design weekV podkrovních prostorách se pak nachází nejrůznější expozice, od světelných instalací po skleněné objekty. Nově celotýdenní program obohatí projekt, který se zaobírá vizuálním smogem v ulicích města. V průběhu Zlin Design Weeku se zájemci mohou zúčastnit panelové diskuze či komentované procházky po Zlíně. Vše doplní venkovní expozice, videomapping a výstava fotografií. Účastníci festivalu mohou navštívit novou fakultní galerii G18, kde bude umístěna výstava Food print znázorňující dopad jídla a jeho spotřeby na životy lidí a skrze design hledá nová revoluční řešení.

Na náměstí Míru opět vyrostou Koma moduly s instalacemi známých designérských firem jako je Ton nebo Jánošík. Další expozice se budou konat například v OC Zlaté Jablko, Obchodním domě a také ve Zlínském klubu 204, kde studenti průmyslového designu vystaví porcelánové reproduktory. V rámci doprovodného programu mohou zájemci opět několikrát do týdne navštívit oblíbené workshopy Vepřo Knedlo Design zaměřené na design i marketing. Součástí programu je Konference design & marketing.
 

Zlín jako město designu

zlín design jiřičnáZlín je městem, kde působila řada významných designérských osobností jako Vincenc Makovský, Zdeněk Kovář a mnoho dalších, kteří stáli u samého zrodu výtvarného dění nebo se stali světovými špičkami v oblasti průmyslového designu. Významnou designérkou působící ve Zlíně byla také Libuše Niklová, která se stala ikonou českého designu a zapsala se do dějin zásadním způsobem. Její fantazie a originalita předčila tehdejší produkci hraček a ovlivnila nejedno dětské srdce. Vytvořila několik legendárních hraček, které jsou dodnes vyráběny. Vytvářela vše od estetického návrhu až po realizaci pomocí nové technologie, která jí umožnila důvtipné vynálezy.
Zlin Design Week 2020

Zlin Design Week 2020

Zlín od 1. do 8. května oživí výstavy, Galavečer mezinárodní soutěže pro nadané designéry či konference evropských rozměrů.

Zámek Zlín

Zámek Zlín

Zlín je vlastně stále z historického hlediska nový a mladý. Více jak 95% má své předky jen ve třetí či čtvrté generaci a město má jen pár domů starších sta let, které zůstaly zachovány v původní podobě. Budova zámku se zdmi starými 500 let je jedinou hmotnou spojkou s dávnou minulostí.