Úvod > Aktuality > Zlaté dny ve Zlatých horách lákají na bohatý program malé i velké
Zlaté dny ve Zlatých horách lákají na bohatý program malé i velké
"> "> ">
Zážitky

Zlaté dny ve Zlatých horách lákají na bohatý program malé i velké

  • Vydáno26. července 2019
Ke konci července se na náměstí Svobody ve Zlatých Horách uskuteční již 26. ročník městských slavností. Zlaté dny lákají na bohatý program se spoustou zábavy pro všechny věkové kategorie. Zábava ve městečku vypukne už v pátek 26. večer, ale hlavní program je připraven na sobotu 27. července 2019.
Zlaté HorySlavnosti budou zahájeny v pátek 26. července po sedmé hodině večerní, kdy začnou v rámci Zlatých dnů publikum bavit koncerty populárních kapel. V sobotu 27. července odstartuje hlavní program již kolem desáté hodiny letní zábavnou show pro děti. Nemenší návštěvníci Zlatých Hor se mohou dále těšit in na oblíbené nafukovací a zábavné atrakce, vzdělávací stánek Tondy Obala či festival IQ Play – chys´tré hry a hračky.

Výstava ledovecV rámci doprovodného programu pro dospělé se můžete přijít podívat na výstavu obrazů zlatohorského malíře Stanislava Pospíšila, která láká ke zhlédnutí v Městském muzeu (na náměstí Svobody), kde byla v červnu 2019 otevřena také nová expozice zaměřena na kontinentální zalednění Evropy před 230 tisíci lety, které zastihlo také zlatohorský region. Ledovec, který se do našeho kraje doslova „připlazil“ ze severní polské nížiny, zastavila hradba zlatohorských hor. Zdejší oblast, včetně území na němž stojí město Zlaté Hory, ležela pod nánosem ledu zhruba 60 tisíc let.

World Roxette Tribute BandZ hudebních interpretů se můžete těšit na No Name, Lokomotiva a Petr Vondráček, Honza Křížek s kapelou, Kabát Revival Live, The Rockset – World Roxette Tribute Band. Celý program zakončí velký ohňostroj.

Město Zlaté Hory vděčí za svou existenci středověkému dobývání zlata. Své zkušenosti si mezi sebou poměří ostřílení zlatokopové i začátečníci o měsíc později, na konci srpna při Mistrovství České a Slovenské republiky v rýžování zlata, přesný termín zatím není znám.
Hornická naučná stezka ve Zlatých Horách

Hornická naučná stezka ve Zlatých Horách

Zlatohorská hornická naučná stezka prochází nejvýznamnějšími hornickými památkami u Zlatých Hor, z nichž bylo 10 vyhlášeno za kulturní památky. Na jednotlivých zastaveních se seznámíte s příklady těžby sedimentů i primárních rud a jejich úpravou, od nejstarších až po novodobá díla.

Městské muzeum Zlaté Hory

Městské muzeum Zlaté Hory

Muzeum hornictví, čarodějnických procesů a historie ve Zlatých Horách a okolí. Zlatohorsko je kraj, jehož tvář poznamenalo zlato, kraj kde poznáte tajemství středověkých štol a hradů, hrůzy čarodějnických procesů, války evropských velmocí, přírodu doby ledové i romantiku lidových roubených domků.

Zlatokopecký skanzen – za zlatou horečkou do Zlatých Hor

Zlatokopecký skanzen – za zlatou horečkou do Zlatých Hor

Středověký hornický skanzen na řece Olešnici u Zlatých Hor vám v místě zvaném Údolí ztracených štol nabídne k prohlídce repliku dobových zlatorudných mlýnů ze 14. století, časů největší slávy dobývání zlata ve zdejším kraji.