Úvod > Aktuality > Trofeo Niké Jeseníky startuje letos z Priessnitzových lázní!
Zážitky

Trofeo Niké Jeseníky startuje letos z Priessnitzových lázní!

  • Vydáno6. září 2023
Podhorská jízda veteránů Trofeo Niké se zase po roce vrací do Jeseníků, aby v okolí Pradědu od soboty 9. do neděle 10. září 2023 rozdávala radost a unikátní zážitky nejen posádkám cca čtyřiceti historických vozidel (vyrobených mezi lety 1917 – 1975), ale i všem divákům, kteří se 23. ročníku akce zúčastní plánovaně, nebo třeba jen jako náhodní kolemjdoucí.
Trofeo NikéMáte rádi Jeseníky a automobilové veterány? Pak byste od 9. do 10. září 2023 měli být svědky elegantní jízdy historických vozidel Trofeo Niké Jeseníky. Některá z aut jsou více než stoletá, a přesto i ona během dvou dní absolvují po vlastí ose více než 200 kilometrů po moravskoslezských silnicích. Pro posádky historických vozů je akce kombinací sportovních, kulturních a společenských zážitků a možností představit vzácné stroje široké veřejnosti. Nenechte si ujít neskutečnou krásu na čtyřech kolech s doprovodným programem.
 
Trofeo NikéJako každý rok projede Trofeo Niké i letos Moravskoslezským a Olomouckým krajem. V sobotu 9. září bude závod odstartován přímo v Priessnitzových léčebných lázních. Díky této slavnostní události bude v lázních mimořádně otevřena vyhlídková věž, hrobka a připraveny jsou komentované lázeňské okruhy. Součástí programu bude i slavnostní zahájení 1. ročníku Adventure Golf Cupu a návštěvníci se mohou zúčastnit soutěže na lázeňské promenádě v duchu první republiky. Jde o to se ustrojit, stejně tak jako členové posádek Trofeo Niké do oblečení v duchu první republiky. Vybrané páry a jednotlivci budou za svou snahu oceněni ambasadorem akce, zpěvákem a malířem Martinem Maxou a vedením lázní. Další zastávkou Trofeo Niké bude obec Česká Ves, kde bude pro zájemce zpřístupněno Auto moto veterán muzeum. Kolona veteránů poté pokračuje do Zlatých Hor, kde bude stylově uvítána slavnostním výstřelem Zlatohorské gardy. Poslední sobotní zastávkou bude návštěva zdařile zrekonstruovaného zlatohorského Hotelu Praděd Thamm.

trofeo nikéneděli 10. září ráno se automobily nejprve představí v Horském resortu Kopřivná, kde budou posádky uvítány vládcem místních hor, Dědem Pradědem. Závěrečné kilometry povedou do Karlovy Studánky, přes Ludvíkov a Vrbno pod Pradědem. Kolona projíždějících historických aut dokáže vykouzlit úsměv na každé tváři. Při bližším prozkoumání těchto historických klenotů nezbývá než žasnout nad technickou zručností naši dědů a pradědů, která šla ruku v ruce s krásou. Program v lázních bude velmi pestrý a zakončí jej sváteční nedělní koncert v podání ambasadorů Trofeo Niké, sólistky Státní opery Národního divadla v Praze Andrey Toegel Kalivodové a zpěváka, skladatele a malíře Martina Maxy. Sváteční nedělní slovo přednese první federální Miss Ivana Christová.
Horské lázně Karlova Studánka – relaxace uprostřed Jeseníků

Horské lázně Karlova Studánka – relaxace uprostřed Jeseníků

Lázně obklopené horskou přírodou se pyšní nejčistším vzduchem ve střední Evropě, celkovou atmosféru dotváří roubené lázeňské budovy.

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy lázně Jeseník jsou vhodné nejen pro léčbu nemocných, ale nabízejí výtečné zázemí také pro preventivní a relaxační pobyty. Právě zde můžete podstoupit jednu z nejmodernějších metod světového zdravotnictví – computerovou kineziologii.

Hotel Praděd Thamm

Hotel Praděd Thamm

Hotel Praděd Thamm se naleznete v nedotčené přírodě divokých Jeseníků. Překrásná a liduprázdná příroda je ideálním místem pro odpočinek a nabízí celou řadu příležitostí pro aktivní i pasivní relax.

Resort pod Pradědem Kopřivná – Wellness Kopřivná

Resort pod Pradědem Kopřivná – Wellness Kopřivná

Vyzkoušejte nové wellness, které ještě voní novotou. Jedninečná atmosféra hor s výhledem do údolí Malé Morávky. Venkovní termální bazén, bikepark vč. rodinných tratí, tubing, horské buginy – po sjezdovce tříkolkou, paintball, trampolína, skákací hrad, lezecké stěny, beachvolejbal.

Muzeum motocyklových veteránů Česká Ves

Muzeum motocyklových veteránů Česká Ves

Milovníci historických motocyklů si jistě nenechají ujít návštěvu muzea veteránů v České Vsi, kde lze zhlédnout velkou část naší motocyklové historie.

Vyhlídková věžička na střeše sanatoria Priessnitz

Vyhlídková věžička na střeše sanatoria Priessnitz

Dominantou a chloubou areálu Priessnitzových léčebných lázní i širokého okolí je budova hlavního sanatoria Priessnitz. Z hotelu připomínajícího spíše rozlehlé barokní zámky se naskýtá exklusivní výhled na hřebeny celého Hrubého Jeseníku.

Další aktuality

Tradiční týden Vincenze Priessnitze slibuje nabitý program

Stalo se již jesenickou tradicí připomenout si každý podzim osobnost zdejšího rodáka, která změnila nejen budoucnost podhorského městečka, ale také vývoj světového lázeňství, Týdnem Vincenze Priessnitze. Letošní celotýdenní slavnosti od 2. do 8. 10. 2023 v Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku přináší opravdu nabitý program a navíc připomenou 224. výročí narození tohoto významného jesenického léčitele.
Olomoucký kraj | Lázně a wellness

Na hradě Sovinci turistická sezóna ještě nekončí

Letošní sezóna na hradu Sovinci, který leží v Nízkém Jeseníku mezi Uničovem a Rýmařovem, ještě zdaleka nekončí. Během října se můžete těšit na několik pořadů, které se na hradě chystají. Už tento víkend 30. 9. a 1. 10. to bude akce věnovaná dějinám hradu ve středověku, ve dnech 7. a 8. 10. proběhnou netradiční prohlídky hradu plné tajemství, záhad a duchů. Na 21. a 22. 10. se chystá zcela nový pořad s názvem Na stráži a v úplném závěru sezóny 27. až 29. 10. se budou konat oblíbené Sokolnické lovy!
Olomoucký kraj | Památky

Putovní folklorní festival Setkání Hanáků se uskuteční tentokrát v Náměšti na Hané

Během Setkání Hanáků se ve čtvrtek 28. září 2023 v Kojetíně představí na 500 členů národopisných tanečních a hudebních souborů v hanáckých krojích. Čtrnáctý ročník festivalu nabídne kromě krojovaného průvodu městem a vystoupení hanáckých souborů také hanácké trhy, krojovou poradnu nebo prohlídky kojetínské synagogy či exkurze do Měšťanského pivovaru.
Olomoucký kraj | Kultura

Moravská filharmonie Olomouc zahájí 78. sezonu

Moravská filharmonie Olomouc patří k předním a nejstarším symfonickým orchestrům v České republice. Svou 78. sezonu zahájí ve čtvrtek 21. září 2023 díly Richarda Wagnera, Dmitrije Šostakoviče a Johannese Brahmse. Filharmoniky povede jejich šéfdirigent Zsolt Hamar, sólisty večera budou sólotrumpetista Moravské filharmonie Ondřej Moťka a italská pianistka Mariangela Vacatello.
Olomoucký kraj | Kultura

Zavzpomínejte na léto na safari v Zoo Olomouc

I když příjemně teplé letní dny pomalu ale jistě střídá chladný podzim, podmínky pro poznávání Česka jsou stále ideální. Vydejte se zavzpomínat na horké léto na safari v Zoo Olomouc a využijte letošních posledních příležitostí účastnit se komentovaných krmení.
Olomoucký kraj | Příroda

V Prostějově navštivte o víkendu Hanácké slavnosti

U příležitosti tradičních prostějovských hodů – svátku kostela Povýšení svatého Kříže, se konají v Prostějově v sobotu a neděli 16. a 17. září 2023 už 41. Prostějovské hanácké slavnosti. Tradiční lidový jarmark s celodenním kulturním programem a přehlídkou hanáckých souborů je největší folklorní slavnost ve městě, kde se občanům a návštěvníkům města představují folklorní soubory, cimbálové muziky, ale i kapely jiných žánrů a folklorní soubory z dalších etnografických oblastí. V sobotu začíná program v 14:00 a v neděli už od 8:00 hodin.
Olomoucký kraj | Kultura

Mezinárodní varhanní festival Olomouc rozezní největší varhany v Česku

Velkolepým návratem do chrámu svatého Mořice otevírá po dokončené rekonstrukci tamních varhan Mezinárodní varhanní festival Olomouc svůj 55. ročník. Čtyři festivalové koncerty nabídnou špičkové interpretační výkony i mezinárodní zastoupení umělců. Krásu varhanní hudby si vychutnáte 7., 11., 14. a 18. září 2023.
Olomoucký kraj | Kultura

Kde se zabavit, když v Jeseníkách prší?

Poraďte, co navštívit v Jeseníkách při dešti? Něco zajímavého vevnitř, jsme tu autem a dojedeme kamkoliv, píší nešťastní výletníci na nejrůznějších sítích. Že je v takovém případě každá rada drahá? Ne pro portál Kudy z nudy; předpovědi počasí sice měnit neumíme, ale zajímavá místa venku i pod střechou známe skvěle.
Olomoucký kraj | Zážitky