Úvod > Aktuality > Trofeo Niké Jeseníky startuje již tento čtvrtek!
Trofeo Niké Jeseníky startuje již tento čtvrtek!
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Životní styl

Trofeo Niké Jeseníky startuje již tento čtvrtek!

  • Vydáno7. září 2022
Podhorská jízda veteránů Trofeo Niké, se po roce opět vrací do Jeseníků, aby v okolí Pradědu od čtvrtka 8. do neděle 11. září 2022 rozdávala radost a unikátní zážitky nejen posádkám cca čtyřiceti historických vozidel (vyrobených mezi lety 1912 – 1966), ale i všem divákům, kteří se 22. ročníku akce zúčastní plánovaně, nebo třeba jen jako náhodní kolemjdoucí.
Trofeo NikéMáte rádi Jeseníky a automobilové veterány? Pak byste od 8. do 11. září 2022 měli být svědky elegantní jízdy historických vozidel Trofeo Niké Jeseníky.

Některá z aut jsou více než stoletá, a přesto i ona během tří dní absolvují po vlastí ose více než 250 kilometrů po moravskoslezských silnicích. Pro posádky historických vozů je akce kombinací sportovních, kulturních a společenských zážitků a možností představit vzácné stroje široké veřejnosti. Nenechte si ujít neskutečnou krásu na čtyřech kolech s doprovodným programem. Poprvé v historii Trofeo Niké se potká železnice, voda i vzduch!
 

Program od čtvrtka do neděle

Trofeo NikéLetos projede Trofeo Niké Moravskoslezským a Olomouckým krajem. Po slavnostním čtvrtečním startu 22. ročníku ve Frenštátě pod Radhoštěm se v 11:00 hodin pojede Andělská jízda pro Karla Lopraise k Loprais závodní dílně, odkud se pak kolona přesune do Ostravy, kde sídlí Centrum bezpečné jízdy Libros.

V pátek 9. září zkrášlí historické automobily svou přítomností unikátní přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé Stráně, zámecký resort Sobotín a nakonec přijedou veteráni do Resortu Kopřivná, hotelu Holzberg.

Trofeo NikéSobotní start 10. září povede z Malé Morávky do prostor národní památky, zámku Bruntál. Následně historické automobily pojedou do Kočova a dále na Slezskou Hartu, kde se řidičům představí krása zdejšího kraje z paluby elektrolodě Harta a pirátské lodě Santa Maria. Na místě bude pro posádky i diváky možnost krátkých vyhlídkových letů vrtulníkem. Kromě veteránů bude k vidění také historická zemědělská technika. Celkovou atmosféru u nejmladší přehradní nádrže v Česku jistě umocní pečlivě připravené taneční vystoupení a autorské písničky k zamyšlení i dobré náladě, kytaristy a skladatele, Martina Maxy. Navečer se konvoj vrátí do Resortu Kopřivná, kde od 20:00 proběhne slavnostní večer.

Závěrečné nedělní kilometry povedou do Karlovy Studánky, přes Ludvíkov a Vrbno pod Pradědem. Kolona projíždějících historických aut dokáže vykouzlit úsměv na každé tváři. Při bližším prozkoumání těchto historických klenotů nemůžete než žasnout nad technickou zručností naši dědů a pradědů, která šla ruku v ruce s krásou.
Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně – jeden ze 7 divů Česka

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně – jeden ze 7 divů Česka

Vydejte se k největší přečerpávací vodní elektrárně v České republice. Dlouhé stráně jsou technickým klenotem umístěným v srdci Jeseníků. Na vlastní oči se přesvědčíte, kolika nej se elektrárna pyšní. Věděli jste třeba, že disponuje největší reverzní turbínou v Evropě?

Zámek a Muzeum v Bruntále

Zámek a Muzeum v Bruntále

Na rozdíl od jiných zámků v České republice má zámek v Bruntále netradiční dispozici ve tvaru kruhové výseče s renesančním arkádovým nádvořím a hodinovou věží. V romantickém prostředí zámku byly natočeny i filmové pohádky – Císař a tambor a Zlatník Ondra.

Horské lázně Karlova Studánka – relaxace uprostřed Jeseníků

Horské lázně Karlova Studánka – relaxace uprostřed Jeseníků

Lázně obklopené horskou přírodou se pyšní nejčistším vzduchem ve střední Evropě, celkovou atmosféru dotváří roubené lázeňské budovy.

Resort pod Pradědem Kopřivná – Wellness Kopřivná

Resort pod Pradědem Kopřivná – Wellness Kopřivná

Vyzkoušejte nové wellness, které ještě voní novotou. Jedninečná atmosféra hor s výhledem do údolí Malé Morávky. Venkovní termální bazén, bikepark vč. rodinných tratí, tubing, horské buginy – po sjezdovce tříkolkou, paintball, trampolína, skákací hrad, lezecké stěny, beachvolejbal ...

Zámek Sobotín u Šumperka

Zámek Sobotín u Šumperka

Luxusní zámecký resort Sobotín nabízí pestrou škálu služeb, která uspokojí i náročné klienty.

Centrum bezpečné jízdy v Ostravě

Centrum bezpečné jízdy v Ostravě

Jedno z nejmodernějších center bezpečné jízdy v Evropě najdete v Ostravě. V Centru mohou trénovat nejen řidiči osobních a nákladních aut, ale i motorkáři. Po absolvování sedmihodinového kurzu si zde provinilci mohou také odmazat trestné body.

Do Morávky po celý rok

Do Morávky po celý rok

Obec Morávka se rozkládá po obou březích stejnojmenné řeky v Beskydech. Krajina osobité krásy láká k rekreaci po celý rok.

Wellness Hotel Peras v Ludvíkově u Vrbna pod Pradědem

Wellness Hotel Peras v Ludvíkově u Vrbna pod Pradědem

Přijeďte do Wellness Hotelu Peras v Jeseníkách a užijte si komfortní ubytování, skvělé jídlo ve zdehší restauraci, širokou nabídku wellness služeb a sportovní aktivity přímo v hotelu či v blízkém okolí! Wifi zdarma, parkování přímo před hotelem a moderní nekuřácké prostředí.

Centrum Slezská Harta

Centrum Slezská Harta

Rekreační, rehabilitační a školící centrum Slezská Harta se nachází v jižní části obce Razová v Moravskoslezském kraji, na břehu vodní nádrže Slezská Harta. Celé území leží v hojně navštěvované turistické oblasti – Jeseníky.

Další aktuality