Úvod > Aktuality > Na Zahájení lázeňské sezóny vás do Jeseníku přiveze parní vlak
Na Zahájení lázenské sezóny vás do Jeseníku priveze parní vlak
"> Na Zahájení lázenské sezóny vás do Jeseníku priveze parní vlak "> Žehnání pramenum "> Oslavy v lázních zahájí tradicní pochodová show
Zážitky

Na Zahájení lázeňské sezóny vás do Jeseníku přiveze parní vlak

  • Vydáno10. května 2017
Pokud se rozhodnete strávit následující víkend od 12. do 14. května v Jeseníku, rozhodně se nebudete nudit. Město v srdci jesenických hor zahajuje lázeňskou sezonu. Hlavním slavnostním dnem bude zase sobota. Do Jeseníku můžete přicestovat věru nostalgicky, parním vlakem Šlechtična. Potkáte v něm i samotného Vincenze s chotí Sofií, které s gräfenberským panstvem budete v lázních potkávat po celý den. Těšit se můžete i na Vláček Lázeňáček, koncert Slovenky Kristíny, žehnání pramenů, dětský program, křest zajímavé knihy a mnoho dalšího!

Parní vlak UšatáZahájení lázeňské sezony v Jeseníku proběhne od pátku 12. května do neděle 14. května. Organizátoři slibují zábavu pro celou rodinu, spoustu kulturních akcí, rodinné soutěže, jarmark, zvučná jména českého i polského hudebního nebe a samozřejmě i příjezd zakladatele světové hydroterapie Vincenze Priessnitze s doprovodem. Zpestřením akce ovšem bude i příjezd parního vlaku.

Historický parní vlak Vincenz Priessnitz bude vypraven v sobotu 13. května až z Olomouce. Ačkoliv si budou muset milovníci železniční historie přivstat, ze Šumperku vlak vyjíždí již v 8:35, čeká je jistě nezapomenutelný zážitek. V čele vlakové soupravy, která se bude lopotit do jesenických hor a mezi hluboká údolí Slezského Semmeringu, pojede parní lokomotiva přezdívaná "Šlechtična". Nostalgickou atmosféru umocní i historické vozy, vlakový doprovod v dobových uniformách nebo ukázky doplňování vody do parní lokomotivy.

Po příjezdu do Jeseníku, plánovaném na 12:15 hodin, vás čeká slavnostní zahájení sezony na jesenickém Masarykově náměstí a opravdu pestrý odpolední program v areálu Priessnitzových léčebných lázní, jehož pomyslnou třešničkou bude vystoupení Slovenky Kristíny.

Lákají vás lázeňské novinky? Například v Priessnitzových lázníchJeseníku už nemusí klienti a zaměstnanci s nostalgií v hlase vzpomínat na osobní výtah, který stával vedle volně stojícího schodiště v hale Sanatoria Priessnitz a obsluhoval jej elegantní a úslužný pan Hromádka. Letos se totiž více než po půl století výtah do lázní vrátil – sice bez vřelé obsluhy, ale na stejné místo jako původní, s kováním navazujícím na ornament zábradlí.

Muzeum Slezského Semmeringu v Horní Lipové

Muzeum Slezského Semmeringu v Horní Lipové

Půvabné muzeum popisuje historii horského úseku Branná – Ostružná – Ramzová – Horní Lipová – Lipová Lázně na železniční trati Hanušovice – Jeseník, zprovozněné v roce 1888.

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy lázně Jeseník jsou vhodné nejen pro léčbu nemocných, ale nabízejí výtečné zázemí také pro preventivní a relaxační pobyty. Právě zde můžete podstoupit jednu z nejmodernějších metod světového zdravotnictví – computerovou kineziologii.