!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zimní sezóna se blíží – české hory jsou na ni připraveny
Zimní sezóna se blíží – české hory jsou na ni připraveny
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zimní sporty

Zimní sezóna se blíží – české hory jsou na ni připraveny

  • Vydáno24. října 2021
Zima se pozvolna blíží a české skiareály se na ni pečlivě připravují. Letos jsou kvůli přetrvávající pandemii omezeny nové investice, ale pro své návštěvníky areály přichystaly vylepšení či rozšíření on-line služeb. Kvůli rostoucím nákladům zdraží letošní skipasy o pět až dvacet procent. A jaké budou letošní novinky? Jednou z nich by mělo být otevření nové sjezdovky Skalka ve skiareálu Ještěd, osvětlení sjezdovky Kamila na Dolní Moravě a Klínovec v Krušných horách chystá noční lyžování na sjezdovce Dámská.

Špindl nabízí Chytrou sezonku, Ještěd a Tanvaldský Špičák nové sjezdovky

ski ŠpindlNáš největší ski resort ve Špindlerově Mlýně kvůli pandemii odložil plánované propojení sjezdovek na Medvědíně a Svatém Petru o rok. Ceny jsou zde již několikátý rok flexibilní (nakupují se stejným systémem jako letenky – čím později, tím dráž). Letos nabízí Chytrou sezónku, skipas, který platí v různých střediscích, napříč střední Evropou. Zalyžujete si s ní v Mölltaler Gletscheru (AT), Ankogelu (AT) a Muttersalmu (AT), Jasné (SK), Tatranské Lomnici (SK), na Štrbském plesu (SK), ve Starém Smokovci (SK), Szczyrku (PL), Špindlerově Mlýně (CZ) a Ještědu (CZ). Do 30. listopadu zaplatíte za tuto permanentku 12 790 Kč, od prosince pak 13 490 Kč.
 
ski ještědVe ski areálu Ještěd se otevře nová sjezdovka Skalka. Kromě vybudování Nové Skalky se před minulou zimní sezónou rozšiřovaly i sjezdovky Slalomák, Liberecká a Beranova cesta. Na Ještědu pořídili i nový zasněžovací systém Snow Factory, který dokáže produkovat technický sníh bez ohledu na okolní teploty. Díky tomu je zahájení sezóny jisté v sobotu 11. prosince.
 
V minulé sezóně se v areálu Tanvaldský Špičák 2 rozjela odpojitelná 4sedačka s bublinou, která pohodlně obsluhuje lehkou Kostelní sjezdovku a sportovnější Slalomák. Na sjezdovkách přibyla také další sněžná děla a původně užší sjezdovky byly rozšířeny. Letos přichází na řadu modrá Turistická sjezdovka, která tak méně zdatným lyžařům nabídne výrazně větší prostor.
 

Noční lyžování na Klínovci i Dolní Moravě

ski klínovecNejvětší lyžařský areál v Krušných horách Klínovec chystá novinku v podobně večerního lyžování na modré sjezdovce Dámská. Nadále zde bude možné využít propojení areálů Klínovec-Neklid a Fichtelberg,a to v případě, že si lyžaři zakoupí lístek s minimální délkou 1,5 dne (nebo delší). Skipas je automaticky platný v rámci celého Interskiregionu se 47 km sjezdovek.
 
Na Dolní Moravě si na lyžaře posvítí, a to doslova. Více než 600 metrů dlouhou sjezdovku Kamila letos po obou stranách osázeli výkonnými reflektory, pod kterými se budete moci zařezávat několikrát v týdnu do čerstvě urolbovaného sněhu. Díky své komfortní šíři a sklonu patří Kamila, která se nachází naproti Wellness hotelu Vista, mezi lyžaři nejoblíbenější sjezdovku. K večernímu posezení poslouží chata Marcelka přímo pod sjezdovkou.
 

Novinky z Jeseníků a Beskyd

JeseníkyV Jeseníkách bude největší novinkou lanovka na Červenohorském sedle. Lyžařské středisko tak bude disponovat 1 050 m dlouhou lanovou dráhou oběžného systému značky SSG s pevným uchycením čtyřmístných sedaček a rozběhovým pásem. Lanová dráha pochází z rakouského střediska Königsleiten a byla vyrobena v roce 1989. Jako jedno z posledních významnějších tuzemských středisek bude letos Červenohorské sedlo také dovybaveno systémem zasněžování – v první fázi na modré trati č. 3.
 
Beskydech bude největší událostí znovuotevření areálu Ski Armáda v Dolní Lomné. Ta byla naposledy v provozu před devíti lety. Středisko prošlo modernizací, od roku 2019 je zde připravena nová sedačková lanovka a letos přibyl i areál pro děti s lyžařským pásem.
Skiareál Klínovec – největší lyžařské středisko v Krušných horách

Skiareál Klínovec – největší lyžařské středisko v Krušných horách

Skiareál Klínovec je největší a nejmodernější lyžařské středisko Krušných hor. Spolu s německým areálem Fichtelberg vytváří InterSkiregion Fichtelberg-Klínovec který lyžařům nabízí 47 km sjezdovek od jeden a půldenní permanentky. Nově došlo k propojení Klínovce s Neklidem a Božím Darem.

Ski Aréna Jizerky – lyžování na Tanvaldském Špičáku

Ski Aréna Jizerky – lyžování na Tanvaldském Špičáku

Ski Aréna Jizerky Tanvaldský Špičák je největším lyžařským areálem v Jizerských horách. Středisko disponuje sjezdovými tratěmi takové kvality, že se zde pořádají i závody evropské úrovně. Pro nejmenší lyžaře a jejich výuku v areálu naleznete pojízdný koberec Sunkid.

Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Lyžařský areál Dolní Morava leží v údolí obce Dolní Morava nedaleko od vrcholu Králického Sněžníku (1 424 m n. m.). Zdejší sjezdové tratě patří k tomu nejlepšímu, co může lyžař v České republice najít. Obsluhovány jsou 2 lanovkami a 3 vleky.

Ski Armáda Frýdek-Místek

Ski Armáda Frýdek-Místek

V lyžařském areálu je v provozu vlek Dopplelmayr s kapacitou 1100 osob za hodinu a 860 m dlouhá sjezdová trať, která patří délkou a převýšením 185 m mezi nejlepší v Beskydech.

Skiareál Ještěd – hory za rohem

Skiareál Ještěd – hory za rohem

Skiareál Ještěd – to pravé místo pro aktivní trávení volného času, vhodné pro individuální sportovce i rodiny s dětmi. Přijeďte k nám tramvají z centra Liberce nebo autem z Prahy za pouhou hodinku. Lyžařské středisko je položeno ve výšce 540 až 1012 metrů nad mořem.

Lyžařský areál Červenohorské sedlo

Lyžařský areál Červenohorské sedlo

Ski areál Červenohorské sedlo se nachází v malebném koutu masivu Hrubého Jeseníku mezi městy Šumperk a Jeseník. Nadmořská výška 1013 m, kvalitní služby, zimní sezóna od poloviny prosince do konce března jsou předpokladem, že se tento lyžařský areál stal jedním z nejznámějších v České republice.

Skiareál Špindlerův Mlýn – sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn – sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn provozuje 5 lanových drah a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 25 km sjezdových tratí, z kterých je 95% technicky zasněžováno. K dispozici jsou 3 snowparky a U rampa, 2 dětské parky a 85 km běžeckých tratí.