Úvod > Aktuality > Užijte si bungee jumping, ale neskákejte z mostu bezhlavě!
Užijte si bungee jumping, ale neskákejte z mostu bezhlavě!
"> "> "> "> "> "> "> ">
Letní sporty

Užijte si bungee jumping, ale neskákejte z mostu bezhlavě!

  • Vydáno28. července 2022
Bungee jumping už není žádná žhavá novinka, ale příchuti adrenalinu a něčeho nevšedního se jen tak nezbaví. A je to dobře… Vždyť přece sportů, kde jen tak skočíte z mostu do prázdného prostoru pod vámi zas tak moc není. Zkuste skočit třeba nejvyšší bungee jumping u nás anebo Kieneovu houpačku z nejvyššího mostu v ČR!
bungy jumpingBungee jumping se vyvíjí a rozšiřuje. Variant jak a kde skočit je dnes poměrně hodně a vy si můžete svůj seskok náležitě naplánovat. Nejdřív si musíte vybrat, jestli vám stačí skočit z jeřábu, nebo zda na vás působí magičtěji nějaký pěkný most s vodou pod ním. Nic není nemožné. Pro ty bojácnější je tu třeba seskok tandemový – to se můžete někoho pevně držet a nebát se, že se rozplácnete sami (pochopitelně rozplácnutí nehrozí, ale o tom níže).
 
Další možností je seskok klasický, ale i ten se rozlišuje podle toho, za co se necháte přivázat, případně jak se z mostu vrhnete. Populární je ale také jeho variace, které se říká houpačka. To se lano podvlékne pod mostem a vy skočíte z druhé strany, než na které je uvázané. Vaše tělo proto nebude z počátku padat přímo dolu, ale bude vymrštěno obloukem pod mostem, a až pak se začne pohybovat svisle.


Sport, který není pro každého

žďákovský mostUrčitě vás napadla myšlenka, zda je bungee jumping bezpečný. Můžeme vás ujistit, že je. Bungee jumping je daleko bezpečnější než třeba golf. Přijít můžete leda k modřině, bouli nebo drobné spálenině, a to ještě pouze tehdy, když nebudete poslouchat, co vám radil lektor. Přesto je to ale sport, který není pro každého. Pokud jste již rozhodnuti skočit, měli byste před samotnou akcí navštívit lékaře. Ten vás zběžně vyšetří a dá vám za menší obnos potvrzení, že jste schopni seskoku. Pokud ovšem máte zdravotní komplikace, měli byste se s představou sama sebe přivázaného na konci dlouhého lana rozloučit. Zejména se bungee jumping nedoporučuje lidem trpícím epileptickými záchvaty, po infarktu, duševně nemocným, a lidem po operaci srdce či páteře.
 
Pak je tu také otázka, koho si vybrat? Na internetu naleznete dostatek společností, které vám seskok umožní přesně podle vašich představ. Některé firmy jsou na trhu poměrně dlouhou dobu a s tímto typem sportu i nejrůznějším prostředím mají bohaté zkušenosti. Rozhodně do toho ale neskákejte po hlavě a dobře si rozmyslete, po jaké nabídce skočíte.
 

A kde si bungee jumping užijete?

Bungee jumping z jeřábu v Ostravě

Bungee jumping z jeřábu v Ostravě

Se stoupáním po schodech na jeřáb stoupá i tep a adrenalin se začíná hlásit o slovo. Za pár chvil zjistíte, jaké je to skočit volným pádem z 50 metrů. Těch pár vteřin, kdy poletíte střemhlav k zemi, se bude zdát jako věčnost. Jakmile se ale zhoupnete na laně, čeká vás euforie, která se nedá popsat.

Bungee jumping z jeřábu v Brně

Bungee jumping z jeřábu v Brně

Jste nadšenci adrenalinových sportů, nemáte strach z výšek a nebo máte a chcete jej pokořit? Skočte si bungee jumping v Brně. Skáče se z vrcholu jeřábu, a to z neuvěřitelných 110 metrů.

Bungee jumping z televizní věže v Harrachově

Bungee jumping z televizní věže v Harrachově

Bungee Jumping Harrachov je jedním z adrenalinových dobrodružství v Harrachově, z něhož si vychutnáte překrásný výhled na město Harrachov. Nezapomenutelný zážitek si můžete navíc dopřát v jakémkoli ročním období – dostupný je po celý rok.

Bungee jumping ze Zvíkovského mostu

Bungee jumping ze Zvíkovského mostu

Již od roku 1993 provozujeme ze Zvíkovského mostu skoky na gumovém laně pro širokou veřejnost. S trochou nadsázky by se dalo říci, že jsme zakladatelé a průkopníci bungee jumpingu v Čechách!

Tandemové seskoky v Mostě ze šesti kilometrů nad zemí

Tandemové seskoky v Mostě ze šesti kilometrů nad zemí

"Tyjo, tak to je výzva! To chci" – takhle reaguje většina milovníků parašutismu, když zjistí, že jsme začali skákat šesti kilometrů nad zemí! A mají k tomu dobrý důvod: Ještě delší volný pád, ještě lepší výhledy, prostě uplně ten nejvíc zážitek, co jde.

Kieneova houpačka z mostu přes údolí Hačky

Kieneova houpačka z mostu přes údolí Hačky

Zažijte nejvyšší Kieneovu houpačku v celém Česku! Most se svou výškou 62 m nad říčkou Hačka, je v současné době nejvyšším mostem v České republice, kde se provozuje Kieneova houpačka, známá též pod názvem Pendl, skok do kyvadla či Swing Jumping.

Adrenalin park Dolní Morava

Adrenalin park Dolní Morava

Největší lanový park v České republice je pro každého, kdo má rád zábavu, dobrodružství, adrenalin a nezapomenutelné okamžiky. V Adrenalin parku najdete lanový park, lezeckou stěnu, skok volným pádem nebo obří tandemovou houpačku.

Obří houpačka ve Špindlerově Mlýně

Obří houpačka ve Špindlerově Mlýně

18 metrů vysoká obří houpačka v srdci Krkonoš.

Bungee jumping z mostu přes údolí Hačky

Bungee jumping z mostu přes údolí Hačky

Zažijte nejvyšší seskoky a houpačku v celém Česku. Most se svou výškou 62 m nad říčkou Hačka, je v současné době nejvyšším mostem v České republice, kde se provozuje Bungee Jumping a Houpačka.

Adventure Park Yellow Point Špindlerův Mlýn

Adventure Park Yellow Point Špindlerův Mlýn

Společnost Yellow Point nabízí řádnou dávku adrenalinu, ale i zábavy v Adventure parku – areálu s několika opravdu vychytanými atrakcemi. V horách v létě, kromě cyklistiky v terénu, můžete vyzkoušet různé dobrodružné sporty.