Úvod > Aktuality > Žďárský zámek zpřístupní tajemní půdy, sklepy i chodby
Žďárský zámek zpřístupní tajemní půdy, sklepy i chodby
">
Zážitky

Žďárský zámek zpřístupní tajemní půdy, sklepy i chodby

  • Vydáno21. srpna 2017
Jedinečná příležitost pro všechny zvědavce, kteří chtějí navštívit temná místa zámku ve Žďáru nad Sázavou, kam se běžný návštěvník nemá šanci dostat, se nabízí v sobotu 26. srpna od 13 do 23 hodin. Zámek ve Žďáru otevře na jediný den prostory, kam návštěvníci po zbytek roku nemají šanci vstoupit. Zážitková prohlídka aneb Tajnými cestami kláštera určená je pro celou rodinu.
ŽďárTématem tajemných prohlídek je tentokrát legendami opředená a dávno ztracená truhla. Otevřít ji prý dokáže pouze ten, který překoná všechny překážky kláštera, má čisté srdce, je nebojácný a má pod čepicí. Nikdo neví, co v truhle je a kde se ukrývá.

Hledat ji budou návštěvníci všech věkových kategorií, a to v záhadných sklepeních, klášterních půdách nebo nezrekonstruovaných prostorách, které jsou plné tajemství. Do těchto tmavých částí zámku se běžně nikdo nedostane. Výjimka bude návštěvníkům udělena jen tento jeden den.

Žďár nad SázavouJako z předešlých zážitkových her, které na žďárském zámku začínají mít svou tradici, se návštěvníci setkají s mnoha postavami. Příběh částečně čerpá ze skutečných událostí, proto se návštěvníci během hry dozvědí zajímavosti z historie kláštera a potkají postavy z minulosti. Přenesou se "strojem času" až do starých dob, kdy v klášteře bydlel třeba opat Václav Vejmluva. Jedná se opravdu o silný zážitek.

Hra je vhodná pro děti od 6 let, rodiče, prarodiče a další doprovod jsou důležitou součástí hry – pomohou řešit zapeklité úkoly. Můžete přijít kdykoliv během dne, rezervace není nutná. Se staršími dětmi se doporučuje přijít až po setmění. Samotná hra trvá cca 1,5 hodiny, vstup je na vlastní nebezpečí. Nelze ji však doporučit handicapovaným turistům a návštěvníkům s kočárky.
Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace nabízí unikátní spojení nejmodernější audio a videotechniky s klíčovými momenty historie bývalého cisterciáckého kláštera a zámku Žďár nad Sázavou. S virtuálními průvodci prožijete příběhy osobností, které významně ovlivnili tento unikátní areál.

Zelená hora – poutní kostel sv. Jana Nepomuckého u Žďáru nad Sázavou

Zelená hora – poutní kostel sv. Jana Nepomuckého u Žďáru nad Sázavou

Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou je národní kulturní památka zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO. Byl postaven na začátku 20. let 18. století a je nepochybně nejosobitějším dílem J. B. Santiniho Aichla.

Zámek Žďár nad Sázavou

Zámek Žďár nad Sázavou

Nechte se provést příběhem areálu bývalého cisterciáckého kláštera ze 13. století a dnešního zámku rodiny Kinských. Hledáte místo, které propojuje živou historii s živou přírodou a moderními prvky? Chcete podniknout výlet na jeden nebo více dní, který si užije úplně celá rodina?