Úvod > Aktuality > Zámek v Náměšti bude hostit Svatební veletrh
Zámek v Námešti nad Oslavou
"> Zámek v Námešti nad Oslavou "> Inspiraci najdete v Námešti "> Svatební veletrh Svatba na zámku v Námešti
Životní styl

Zámek v Náměšti bude hostit Svatební veletrh

  • Vydáno16. května 2019
V sobotu 18. května 2019 ožije zámek v Náměšti nad Oslavou svatebním ruchem a veselím. Útulného prostředí a zámecké pohostinnosti opět využije čtvrtý ročník Svatebního veletrhu nazvaného. Program bude složen z módních přehlídek svatebních šatů, ukázek účesů, líčení či hudebních vystoupení. Výjimečnost akce spočívá v podpoře handicapovaných lidí.

Svatební veletrh NáměšťOpět po roce se na zámku v Náměšti nad Oslavou uskuteční Svatební veletrh, do jehož organizace i programu se aktivně zapojí i handicapovaní spoluobčané hlavního pořadatele Občanského sdružení Míša & Míša. Program bude složen z módních přehlídek svatebních šatů, ukázek účesů, líčení či hudebních vystoupení. Celý výtěžek svatebního veletrhu bude využit pro činnost Spolku MÍŠA & MÍŠA pro handicapované.

V pátek 17. května bude z důvodů přípravy veletrhu uzavřena prohlídková trasa Reprezentační prostory, prohlídková trasa Apartmán hraběte Haugwitze bude v tento den přístupná bez omezení v běžné návštěvní době. V sobotu 18. května bude běžný návštěvnický provoz pouze na trase Apartmán hraběte Haugwitze v čase od 9.00 do 12.00 hodin, trasa Reprezentační prostory bude přístupná pouze v čase 13.00 – 18.00 hodin jako součást návštěvy veletrhu. Vstupné na akce je 120 korun pro dospělé a 80 korun pro děti a seniory.

Zámek Náměšť nad Oslavou

Zámek Náměšť nad Oslavou

Zámek v Náměšti nad Oslavou, postavený na levém břehu řeky Oslavy, patří mezi významné doklady renesančního stavitelství na Moravě. Původní hrad ze 13. stol. byl moravskými pány ze Žerotína přebudován v letech 1565-1578 na honosné renesanční sídlo, které se zachovalo v téměř nezměněné podobě dodnes.

Barokní most v Náměšti nad Oslavou –  jeden z nejstarších mostů na Moravě

Barokní most v Náměšti nad Oslavou – jeden z nejstarších mostů na Moravě

Náměšťský barokní kamenný most bývá nazýván "malý moravský Karlův". Po Karlově mostě jde totiž o největší most v ČR s nejbohatší sochařskou výzdobou. Na Moravě není most, který by se mu bohatostí výzdoby rovnal.