Úvod > Aktuality > Mezinárodní festival současného tance KoresponDance okouzlí Žďár nad Sázavou

Mezinárodní festival současného tance KoresponDance okouzlí Žďár nad Sázavou

Vydáno 11. července 2019 Kultura
Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla se uskuteční od 12. do 14. července 2019 ve Žďáru nad Sázavou. Jak je na festivalu zvykem, přijedou světově uznávaní umělci z řady zemí, bude probíhat bohatý doprovodný program pro publikum i taneční profesionály a celý zámecký areál se otevře veřejnosti pro relaxaci na nádvořích s živou hudbou, návštěvu komentovaných prohlídek či večerní párty.
KorespondancePolovina července bude na zámku ve Žďáře nad Sázavou patřit mezinárodnímu festivalu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu KoresponDance. Letos se festivalu zúčastní umělci z pěti kontinentů, na programu bude několik světových premiér, workshopy a nebudou chybět samozřejmě prohlídky muzea i zámku. Letošní novinkou bude Experimentální battle, který rozpohybuje první zámecké nádvoří skoro na celé sobotní odpoledne. Jedná se o výzvu pro tanečníky ze všech koutů republiky k poměření svých sil a dovedností.

KorespondanceV pátek a v sobotu vystoupí skupina Barely Methodical Troupe z Velké Británie, špička světové scény nového cirkusu uvede svou fascinující show "Bromance". Ducha aztéckých kultur přiveze na Vysočinu mezinárodně oceňované uskupení multi-talentovaných umělců Foco al Aire z Mexika, kteří uvedou celkem tři představení, z nichž jedno připraví na míru pro festival s místními seniory. K vidění budou také výsledky výjimečné mezikontinentální spolupráce mezi francouzským tanečníkem Jeanem Gaudinem, kontratenorem Sebastienem Fournierem, africkou taneční skupinou Ghana Dance Ensemble a českým dětským pěveckým sborem Žďáráček. Kromě nich se na scéně objeví i umělci z Nizozemska, Francie, Ameriky nebo Srí Lanky.

Akce se uskuteční v areálu žďárského zámku, vstup je zdarma.
Festival KoresponDance 2020

Festival KoresponDance 2020

KoresponDance je mezinárodní festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu, který se letos již po osmé koná ve Žďáru nad Sázavou.

Zelená hora - poutní kostel sv. Jana Nepomuckého u Žďáru nad Sázavou

Zelená hora - poutní kostel sv. Jana Nepomuckého u Žďáru nad Sázavou

Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou je národní kulturní památka zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO. Byl postaven na začátku 20. let 18. století a je nepochybně nejosobitějším dílem J. B. Santiniho Aichla.

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace nabízí unikátní spojení nejmodernější audio a videotechniky s klíčovými momenty historie bývalého cisterciáckého kláštera a zámku Žďár nad Sázavou. S virtuálními průvodci prožijete příběhy osobností, které významně ovlivnili tento unikátní areál.

Naučná stezka kolem Zelené hory

Naučná stezka kolem Zelené hory

Naučnou stezku kolem Zelené hory u Žďáru nad Sázavou tvoří dva okruhy, které jsou vybaveny odpočinkovými místy s příslušným mobiliářem, vyhlídkovými místy a informačními tabulemi.

Zámek Žďár nad Sázavou

Zámek Žďár nad Sázavou

Nechte se provést příběhem areálu bývalého cisterciáckého kláštera ze 13. století a dnešního zámku rodiny Kinských. Hledáte místo, které propojuje živou historii s živou přírodou a moderními prvky? Chcete podniknout výlet na jeden nebo více dní, který si užije úplně celá rodina?