Úvod > Aktuality > Zámek Vizovice letos přichystal novinky i zajímavé akce pro své návštěvníky
Zámek Vizovice letos přichystal novinky i zajímavé akce pro své návštěvníky
"> "> ">
Památky

Zámek Vizovice letos přichystal novinky i zajímavé akce pro své návštěvníky

  • Vydáno28. března 2022
Zámek ve Vizovicích otvírá v sobotu 2. dubna 2022 přesně úderem 10 hodiny. Na prohlídkové trase můžete jako novinku obdivovat portrétní miniaturu v koženém cestovním pouzdře, představující barona Rüdigera Stillfried-Ratenitz, příslušníka rodu Stillfriedů, vlastnících vizovický zámek od roku 1838. Portrét je umístěn v pracovně na základním prohlídkovém okruhu. Po komplikovaném restaurování se vrátil na základní prohlídkový okruh obraz Trojstěžník od neznámého holandského malíře. V jarních měsících budou mít návštěvníci možnost sledovat restaurování velkých rokokových kachlových kamen přímo v ložnici hraběte.
VizoviceNovinkou v nabídce zámku Vizovice je otevření zámku i v sobotu dopoledne během svatebních obřadů, a to na privátním okruhu a prohlídce zámecké kaple. Individuální prohlídkový okruh pro nadšence a milovníky památek je  přístupný na objednávku.

Z kulturních akcí si letos nenechte ujít květnové prohlídky – Pracovní den postaru a děti budou nadšené z kostýmovaných hudebních prohlídek – Jak (ne)natočit pohádku (12. června). V červenci se můžeme těšit na oblíbený Piknikový den (24. července) a poslední srpnový den proběhne Hradozámecká noc. Na dny 16. a 17. září si včas rezervujte noční prohlídky, budete se bát a bude to stát za to. V říjnu (26. října) to pak budou dušičkové prohlídky pro malé i velké. Na sv. Martina připadne Svatomartinské provázení a Vánoce doprovodí výstava betlémů v zámecké kapli a vánoční výstava.
 
Vizovice

Vizovice

Vizovice, brána Valašska, leží východně od Zlína v kotlině, obklopené kopci Vizovických vrchů. Stéká se tu sedm potoků, mají tu pěkný barokní zámek s parkem, město proslavila také slivovice, ozdobné vizovické pečivo a písničky kapely Fleret. Přijeďte se sem podívat třeba na tradiční Trnkobraní!

Janův hrad na Janově hoře u Vizovic

Janův hrad na Janově hoře u Vizovic

Nad Vizovicemi stojí v kopcích a lesích ukrytý tajemný "hrad". Ačkoli se jedná o bývalé hospodářské stavení či lépe řečeno hospodářský dvůr z počátku 18. století, místní mu neřeknou jinak než Janův hrad.

Zámecká zahrada ve Vizovicích ve francouzském stylu

Zámecká zahrada ve Vizovicích ve francouzském stylu

Zahrada byla vybudována současně s dostavbou zámku v 70. letech 18. století. Ve 20.letech 19. století došlo k přebudování původní klasicistní kompozice zahrady do podoby přírodně-krajinářského parku. Nová zahrada byla pojata v romantickém duchu.

Zámek Vizovice – bohaté interiéry se sbírkou děl nizozemských malířů

Zámek Vizovice – bohaté interiéry se sbírkou děl nizozemských malířů

Zámek z poloviny 18. století nabízí prohlídku bohatě vybavených barokních a klasicistních interiérů s velmi významnou sbírkou obrazů a grafik. Součástí areálu je i volně přístupná zámecká zahrada.

Zámecká čokoládovna Chocolaterie Chapeau ve Vizovicích

Zámecká čokoládovna Chocolaterie Chapeau ve Vizovicích

Ochutnejte vynikající čokoládové speciality v Zámecké čokoládovně ve Vizovicích. Kromě čokoládových pralinek a figurek chuťovým buňkám zalahodí také horká čokoláda různých příchutí, výborná káva nebo originální poháry.

Další aktuality